BJAHC–FEHA19 4-2

A fővárosiak szoros találkozót vívtak a székesfehérvári fiatalokkal.

A Dunaújvárosi Acélbikákat kedden legyűrő BJAHC az elmúlt 8 mérkőzését elveszítő FEHA19 csapatát fogadta a Vasas Jégcentrumban. Rögtön a harmincadik másodpercben Schlekmannt küldték büntetőpadra, de nem tudott veszélyes lenni a FEHA. A 7. percben Galohát Németh akasztotta, ő is megkapta a kétperces kiállítást. Csatlakozott hozzá később Farkas László, így fél percig kettős hátrányban maradt a fehérvári együttes. Kirils Galoha révén azonnal kihasználta a dupla előnyt a hazai csapat: Ritter átadásából habozás nélkül tüzelt a lett légiós kapuba (1-0). Culigin hatalmas helyzetét szépen fogta Melnyicsuk. Támadásban maradt volna a BJAHC, de Tóth Richárd büntetése nyomán újra öt a négyben folyt a játék, komoly lehetőség nélkül. A 16. percben Viikilä következett a sorban, gáncsolásért ült le – Farkas könnyen hárított két próbálkozást. Kevés helyzettel, sok kiállítással és egygólos hazai előnnyel zárult az első harmad.

A 22. percben Ritter éles szögből az oldalhálót lőtte meg. Egy perc alig telt el, amikor megduplázta előnyét a BJAHC: Nagy Krisztián tört be a kapu elé, majd Melnyicsuk lábai között helyezett finoman hálóba (2-0). A 25. percben Strazdins jobb oldalról eresztett el egy gyors lövést, ami meglepte Farkast, becsorgott a korong (2-1). Feléledt a FEHA, a 29. percben Ambrus húzta el ziccerben Farkas mellett a pakkot, de a kapuvas a hazai hálóőr mellett állt – közel járt a vendég gárda az egyenlítéshez. Falus két percét, Culigin büntetése váltotta, gól viszont nem esett. A 39. percben Molnár Bálint találta magát egy az egyben Melnyicsukkal, de kifogott rajta a vendég kapus. Újra csak egygólos hazai vezetéssel fordultak a csapatok.

Óvatosabban kezdték az utolsó szakaszt a csapatok, mindössze Tóth Gergely éles lövését írhattuk fel. A 45. percben Dobos szabálytalankodott, de Melnyicsuk állta a sarat. Később Strazdins két perce nehezítette a vendégek dolgát. Éppen visszatért a jégre a lett légiós, amikor Vorobjov életerős bombája visszavágódott a palánkról, amire a legszemfülesebb Galoha csapott le, és ütött kapuba (3-1). Az 52. percben Dézsi megpattanó kísérlete éppen csak elkerülte Farkas ketrecét. Az ellentámadásból Blasko-Zezelj-Blasko mintaszerű összjáték végén a cseh csatár helyezett az üresen maradt kapuba (3-2). Az 55. percben Szabó próbálkozott kétszer is közvetlen közelről, ám Melnyicsuk parádésan hárított. Bogdanov mester két perccel a vége előtt kikérte idejét, Melnyicsuk pedig lekorcsolyázott. Mindent feltett egy lapra a FEHA. Schlekmann viszont meglógott és eldöntötte a mérkőzést, az utolsó percben (4-2).

Ha nehézkesen is, de behúzta a találkozót a BJAHC, vasárnap pedig a DVTK-hoz látogatnak Pozsgaiék. A FEHA19 csapatának otthon a DAB következik.

bjafha_nagykrisztian

fotó: BJAHC/Várhegyi Erna

Ez a meccs szakmailag hagyott néhány kívánnivalót

A BJAHC–FEHA19 vezetőedzői nyilatkozatai.

Kangyal Balázs, vezetőedző, BJAHC: “A pontokat most nem értékelném. Most sikerült nyerni, az egy klassz dolog, de ez a meccs szakmailag hagyott néhány kívánnivalót. Ez nem csak a mi hibánk, de egy szintet léptünk visszafelé. Szorosnak nem mondanám, de adtunk lehetőségeket a FEHA-nak. Ezzel szenvedünk, hogy 60 percen át nem tudunk a képességeink szerint játszani.”

Anatoli Bogdanov, vezetőedző, FEHA19: “Először is szeretnék gratulálni az ellenfélnek! Az első harmadunk nagyon nem tetszett, aztán később fejlődtünk, de nem volt elég. Aggódom a helyzetünk miatt. Sok a sérültünk és szenvedünk, de remélem megtaláljuk a reményt és harcolunk, ameddig van esély. Bár már nincs sok, de van még esély. Minden perc, amikor ezek a fiúk játszanak, remélem, hogy segítünk a magyar hokinak, a csapatnak. Mindig azt mondom, a győzelmet ki kell érdemelni. Keményen küzdöttünk, visszajöttünk, megvoltak a lehetőségeink, de most ez nem volt elég.”

Erste Liga, Vasas Jégcentrum, 2024. jan. 12., péntek.
Farkas R.: 91,7% (Kiss D. P.)
Melnyicsuk: 92,9% (Márkus)