SC Csíkszereda–FTC-Telekom 9-3

A Sportklub hazai jégen kilenc gólt ütve ellentmondást nem tűrően kiütötte a listavezető Ferencvárost.

Hazai oldalon kimaradt Szkacskov, illetve Agafonov sem húzott szerelést az esti rangadóra. Visszatért betegségéből azonban Sofron István, a magyar válogatott támadó a harmadik sorból rohamozhatta az FTC kapuját. Az eltiltottakon kívül Fodor Szabolcs továbbra sem számíthatott Nagy Gergő, Galajda Zsombor és Tóth Adrián játékára, Farkas Simont viszont újra benevezhette a szakvezetés. O’Connor és Arany kezdtek a vasak között.

Pörgősen kezdtek a felek, rögtön a legelején Gecse durrantott mellé kecsegtető szituációból, túloldalon pedig egyből Roth riogatott. A 7. percben megszületett a hazaiak első találata: újfent Levin kevergetett a jobb oldali bedobókör magasságában, őrületbe kergetve ezáltal a ferencvárosi bekkeket, végül az izraeli válogatott egy gyönyörű keresztpasszal kihagyhatatlan helyzetbe hozta a hosszún üresbe mozgó Kubátot, akinek szinte már csak az üres kapuba kellett helyeznie (1-0). A 11. percben Nemec kapott kisbüntetést, az emberelőnyt Welsh révén a Sportklub szinte azonnal kihasználta (2-0). 20 másodperc telt el a korongbedobást követően, amikor Becze a kékvonal közelében tartózkodó Ládayhoz továbbított, a székely óriás lökete végül utat talált a hálóba (3-0). Ezt követően Fodor Szabolcs kapuscseréhez folyamodott, Arany Gergőt Nagy Kristóf váltotta a gólvonalon. Nem kellett sokat várni a fővárosiak szépítő találatára, Kestilä szerzett korongot saját védőharmadában, majd szélvészgyorsan elkorizott a jobboson, O’Connor kapujához érve a túloldalon menetrendszerűen érkező Nemechez passzolt, a cseh csatár a ketrec torkából lövés helyett LaPorte-hoz visszakészített, aki nem hibázott közelről (3-1). 4 percig sem örülhettek a vendégek, ugyan emberelőnybe került a Fradi, viszont kettő másodperccel a székely kiegészülés előtt egy védelmi hibát kihasználva Rokaly Norbert léphetett ki szólóba, a gyergyószentmiklósi születési támadó pedig magabiztosan értékesítette rávezetését (4-1). Nem állt le a Sportklub-henger, a 20. minutumban kettős emberelőnybe került a Csíkszereda, 15 másodperccel a záró dudaszó előtt Becze átadásából Kubát ragasztott bődületesen nagy gólt a felsőbe (5-1).

A fordulás után a 23. percben emberelőnybe került Fodor Szabolcs együttese, a látogatók először még puffantottak egy csilingelő kapuvasat, néhány momentummal később azonban Brady zseniálisan látta meg a másik oldalon őrizetlenül álldogáló Kestilát, a finn csatár pedig ellentmondást nem tűrően, közelről a rövidbe zúdított (5-2). Csak úgy potyogtak a gólok, 1 perc sem telt el, amikor Kubát távolija a keresztvasra vágódott, a látogatók védelme nem reagált időben, a gólvonal közelében tátongó korongot Brown értékesítette üres kapura (6-2). Nem adta fel a listavezető, a 32. percben Turbucz hanyag eleganciával hagyott ott egy korongot Némethnek, a zöld-fehérek kiváló szezont futó csatára tiszta helyzetből kilőtte a sarkot (6-3). A ma esti mérkőzés a támadósorokról szólt, a 33. percben Becze egy gyönyörű egyéni akció végén irgalmatlanul kipókhálózta a ficakot (7-3).

A záró felvonásban újfent kétszer is beköszönt az ihletett formában tevékenykedő Sportklub: a 43. percben megvillant az erdélyiek negyedik csapategysége, Fodor Csanád elemi erejű kapáslövését nem háríthatta az FTC portása (8-3); 7 minutummal később pedig Rokaly Norbert húzta kapura estében a játékszert, a kívülről háríthatónak tűnő próbálkozás átcsorgott Nagy Kristóf mamutjai között (9-3).

Mindkét csapatnak rögtön már pénteken jelenése lesz: a Csíkszereda magyarországi idő szerint 17:30-től az Újpestet látja majd vendégül, Fodor Szabolcs legénysége szintén ugyanebben az időpontban Gyergyószentmiklóson vendégeskedhet.

sccftc_gecse_arany

fotó: Pál Zoltán/SC Csíkszereda

Mióta Kevin átvette a csapatot, látszik a keze nyoma

Az Sportklub–Fradi meccs tréneri nyilatkozatai.

Mark LeRose, másodedző, Csíkszeredai Sportklub: ”Sokkal jobban sikerült a csütörtöki esti összecsapás, mint gondoltuk! Az első harmadban szereztünk két emberelőnyös és egy létszámhátrányos találatot. Mindenki elégedett lehetett, ez az este mindenki számára igazán jól sikerült. Imádom ezt a helyet! Csodálatos! Főként a mérkőzés utáni ünneplések! A végén énekelt himnuszról felvételt is készítettem, melyet meg is osztok majd a világhálón!”

Fodor Szabolcs, vezetőedző, Ferencvárosi TC: “A Csíkszereda nagyon jól játszott. Mióta átvette Kevin a csapatot, látszik a keze nyoma. Dolgoztunk mi együtt tavaly, szóval ismerem. Jó munkát végez itt Csíkszeredában, és úgy látszik a srácok be is tartják amit kér, a jégen is végre tudták ezt hajtani. Mi küzdöttünk, ahogy tudtunk. Három sorral játszottunk. 1-5 után meg 3-7 után is küzdöttünk. A mostani 60 percnyi küzdelem ennyire volt elég. Nagy százalékban használta ki a Csíkszereda a helyzeteit, így több találat is esett, mint amennyire lehetett előzetesen számítani. A csapatuk jól össze van rakva egy jó edző által. Amit ki szeretnék emelni a csapatommal kapcsolatosan, hogy le a kalappal előttük, végig, 60 percen át küzdöttek, annak ellenére, hogy nagy esély nem volt visszajönni. Három gólt tudtunk lőni a Csíkszeredának, ami az elmúlt 8-10 meccs során nem nagyon sikerült senkinek. Szóval azt gondolom ezek mind pozitívumok, és ezekből szeretnénk építkezni.”

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 2024. jan. 11., csütörtök.
O'Connor: 86,4% (Ambrus)
Arany: 62,5% (Nagy K.: 79,3%)