Horváth Alex gólt ütött Csehországban

Korosztályos válogatott hátvédünk először volt eredményes a szezonban, Varga Balázs vezeti a finn junior kanadai táblázatát. Heti utánpótlás légiós-körkép.

Csehország, Extraliga U20

Előző pénteken a Trinec hazai pályán hosszabbítást követően 3-2-re kikapott a Jihlava ellen, majd másnap Horváth Alex góljával 6-3-ra verte a Kometa Brnot, a szezonabn először eredményes junior válogatott védő csapata második gólját ütötte. Hétfőn a Vitkovice látogatott a Trinechez, Horváték ekkor 6-1-re nyertek. A Trinec harmadik helyen áll a felsőházban.

Svédország, J20 Nationell

Január 6-án elrajtoltak a svéd juniorbajnokság középszakasz küzdelmei. A felsőházban az egyetlen magyar érdekeltségű együttes, a Leksand két mérkőzésen összesen három pontot gyűjtött. A Horváth Donátot a harmadik majd a második bekkpárban alkalmazó Leksand előbb otthon 5-2-re kikapott a HV 71-től, majd 5-3-ra legyőzte a Frölundát.

Az alsóházban a Västeras két győzelemmel indította az évet. Hadobás Zétényék hazai pályán büntetőkkel 4-3-ra verték a MoDot, majd másnap 2-0-ra lenullázták a Timrät. A magyar válogatott hátvéd utóbbi találkozón a győztes gólnál asszisztot jegyzett. A Mora szintén otthon fogadta és győzte le a Timrät 2-1-re, majd lőtt gól nélkül maradt a MoDo ellen (0-1). Nemes Márton játszott, pontot nem szerzett.

Svédország, J18 Nationell

A svéd ifjúsági elsőosztály déli csoportjában a Södertälje büntetőkkel verte 4-3-ra a Linköpinget. Vén Bendegúz csapata egyenlítő góljánál gólpasszos volt.

Finnország, U20 SM-sarja

Varga Balázs Liiga debütálása előtt pénteken az U20-as csapatnál szerepelt és vállalt oroszlánrészt a K-Espoo második csapata ellen aratott 7-2-es sikerből. A 20 éves játékos három gólpasszt követően csapata hetedik gólját szerezte, amivel holtversenyben átvette a bajnokság kanadai táblázatának a vezetését. Horváth Bence négy gólpasszal tért vissza a Jukuritba, klubja 8-0-ra verte az Ilvest. Másnap a Tappara vendégeskedett a Jukurit otthonában, Horváth az 59. percben egyenlő állásnál betalált, majd társai egy üres kapus gólt is szereztek, így 4-2-vel legyőzték ellenfelüket. A Farkas Olivérrel felálló SaiPa 5-3-ra kikapott az Ässät vendégeként, majd 4-2-re győzött a Lukko pályáján. Farkas előbb 20, majd 18 percet volt a jégen. 6 mérkőzéssel a 38 fordulós alapszakasz vége előtt a JYP vezeti a tabellát, a SaiPa tizenegyedik, míg a Jukurit a tizenkettedik.

Finnország, U18 SM-sarja

Az alsóházban a TuTo Zimányi Dániellel a soraiban 10-1-re verte az Ilves B csapatát. A magyar csatár két gólt szerzett, Schwartz Gergő és Pásztor Viktor nem játszott.

Németország, DNL U20

A Köln az újévben 4-2-re verte a Landshutot, Csala Patrikot egy harmad után 1-1-es állásnál sérülés miatt lecserélte edzője, másnap nem is volt ott az 5-2-re megnyert visszavágón. A landshuti együttesben Kassay-Kézi Kende játszott, pontot nem szerzett. Az Ingolstadt előbb 4-3-ra nyerni tudott Berlinben, majd másnap az Eisbärennek jött ki a lépés és győzte le Szongoth Döme csapatát 5-4-re. A magyar védő nem szerzett pontot. A felsőházat a Köln vezeti, az Ingolstadt a negyedik, a Landshut az ötödik helyen áll.

Norvégia, U20

A felsőházban a Lillehammer hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget a Storhamartól, a hazaiak egyetlen gólját Antal Barnabás ütötte. Egy nappal később fordított pályaválasztás mellett ismét megütköztek a felek, a Lillehammer ekkor is 2-1-es vereséget szenvedett, Antal csapata góljánál előkészítőként segédkezett.

Egyesült Államok, NAHL

Karácsony óta 5 mérkőzést játszott a Bismarck Bobcats a második legerősebb amerikai juniorligában. Tóth Tamás csapata összesen 5 pontot gyűjtött ezeken a találkozókon, a magyar csatár a Minot Minotauros ellen 4-2-re elbukott meccsen gólt lőtt.

Egyesült Államok, USPHL Premier

Kaibás Kornél négy mérkőzést játszott januárban a Carolina Jr Hurricanes együttesében, pontot nem szerzett. Hegedüs Levente két mérkőzésen védte a Vernal Oilers kapuját, a Rogue Valley 4-3-as legyőzésekor 90%, az 5-1-es siker során 96,8%-kal dolgozott. Gáspár Bence (Steee County) 89,4%-kal hárította az ellenfél lövéseit a Minnesota Blue Ox ellen 5-0-ra elbukott mérkőzésen. Csémi Dávid három mérkőzésen két gólt ütött a Wisconsin Rapids Riverkings mezében, csapata hét pontot szerzett, Varga Zaránd nem játszott. Birta Levente négy meccs alatt egy gólt ütött a Rockets HC-ben, csapata négy pontot szerzett ezen találkozók során.