UTE–BJAHC 4-2

Remek iramú mérkőzésen megérdemeltén tartották otthon a pontokat a harmadik helyüket megőrző lilák.

Az UTE csapatába visszatért Franyó Krisztián, Simon Levente helyére Nagy András került a negyedik sor szélén. A vendég BJAHC szakmai stábja ismét számíthatott Vorobjovra, a vasak között Rajna Miklós és Farkas Roland kezdtek. Újpesti támadásokkal indult a kerületi rangadó, Kiss Dánielék rendre odaértek a vendég kapu elé. A Rozsomákok leginkább ellentámadásokkal operáltak, a 8. percben Ravasz Csanád ziccerét kellett védeni Rajnának. A túloldalon Just löbbölésébe szúrt bele Laskawy, ám gól sem ebből, sem később Sági Martin üresen leadott lövéséből nem született. A BJAHC egyre jobban átvette az irányítást, ám a harmad vége az újpestieké volt és meg is szerezték a vezetést: a 19. percben hosszasan forgattak a vendég harmadban, majd egy mintaszerű háromszögelés során Laakkonen tálalt a kapu előtt várakozó Metsävainiónak, a finn támadó idei negyedik gólját lőtte, 1-0.

A második felvonás első támadásából egyenlített a BJAHC: Culigin lőtte el a korongot Silfver és Rajna mellett is. Sokáig nem maradt az egál, egy támadó bulit követően Tiala ügyeskedte be a második újpesti gólt, 2-1. A folytatásban Pozsgai lövése érte a bal, valamint a felső kapuvasat, szerencséje volt az UTE-nak. A 29. percben Laskawyt akasztották, a bírók továbbengedték, Just egy csellel becsapta védőjét és fonákkal a kapuba emelt, 3-1. A 36. percben Franyót bontotta le Vorobjov, a fór alatt Mestavainio egyéni akcióját Farkas csak szabálytalanul tudta megállítani a bárddal. A kettős emberelőnnyel éltek a lilák: Silfver ütött nagy gólt középtávolról, 4-1. A harmad hajrájában elcserélte magát a BJAHC, de nem tudott újból a kapuba találni a hazai együttes.

A második szünetben kapust cseréltek a vendégek, Kiss Dániel Péter érkezett a vasak közé. A harmadik felvonás elején kivédekezett egy emberhátrányt az Újpest. Az 50. percben Justot döngölték palánkba, a rögtönzött tömegjelenet  után Laskawy és Schlekmann került a büntetőpadra. Próbálkozott a közelebb zárkózással a BJAHC, de az újpesti védelem jól állt a lábán. Az utolsó két percre lehívta kapusát Kangyal Balázs, Galoha kiállíttatta magát, az emberhátrányból Molnár Bálint állította be a 4-2-es végeredményt.

Az UTE megőrizte harmadik helyét, a jövő héten Erdélybe utazik, míg a BJAHC kedden otthon fogadja a Dunaújvárost.

UTE BJAHC

Fotó: Vörös Dávid / UTE

Jó energiákkal játszottunk, pedig ez volt a harmadik meccsünk a héten

Az UTE–BJAHC mérkőzés vezetőedzői reflexiói.

Markus Juurikkala, vezetőedző, UTE: “Jó energiákkal játszottunk, pedig ez volt a harmadik meccsünk a héten. Feljebb léptünk az előző mérkőzésekhez képest, egy technikás, gyors csapat ellen tudtunk győzni, pedig ők az idei szezonban mindig megnehezítették a dolgunkat. Nagyon boldogok vagyunk a megszerzett három ponttal.”

Kangyal Balázs, vezetőedző, BJAHC: “Most tulajdonképpen a játék minden szegmensében jobb volt az ellenfél, megérdemelten nyertek, többet korcsolyáztak, többet ütköztek, megnyerték a párharcokat, és 40 perc alatt eldöntötték a meccset, jár nekik a gratuláció. Ha pozitívumokat kell keresnem, akkor fontos, hogy az utolsó 20 percben ismét be tudtunk vetni egy 17 éves srácot, aki még nem szerepelt felnőtt mérkőzésen, ráadásul kapus, akiknek menedzselése kiemelt fontosságú. Az utolsó harmadban dolgoztunk keményen, nem adtuk fel, ennek eredménye, hogy sikerült emberhátrányban is gólt lőni.”

Erste Liga, Megyeri út, 2024. jan. 7., vasárnap.
Rajna: 95,1% (Erdei)
Farkas: 87,1% (Kiss D. P.: 100%)
Silfver, Szabó D., Tiala, Kovács A., Kiss P.