Tízet lőtt Szegeden a ligaelső Lehel HC

Bár a mérkőzés az első harmad hajrájában még 1-1-re állt, a bajnokságot vezető jászberényiek végül magabiztos győzelmet arattak az alföldi rangadón.

Pénteken kettő, szombaton három meccset rendeztek az Andersen Ligában. A Worm Angels 8-4-re verte a Vasas SC-t, Borbás Gergely 4+2, Horváth Dávid 1+4 ponttal emelkedett ki a hazaiak közül. A DAB-ASP úgy győzött 10-3-ra a Sportországi Cápák ellen, hogy mind a tizenegy mezőnyjátékos pontot szerzett. Az Óbuda HA megszorongatta a tabella második helyén álló UNI Győr ETO HC-t, a kisalföldiek csak 4-2-re nyertek. Sokáig szoros volt, ám végül egyoldalúan végződött az nyitó játékrész hajrájában még 1-1-re álló alföldi rangadó: az első és a második harmad kiegyenlített kapura lövési mutatója után a harmadik felvonásban 30-5-re vitte a mutatót a Lehel HC a Goodwill Pharma Szegeddel szemben, aminek köszönhetően a jászberényiek 10-3-ra diadalmaskodtak, Grigorij Popov 1+4, Karda Norbert 3+2 egységig jutott. A MAC Ikonok a 29 védéssel shutoutot jegyző Gadácsi János vezérletével 4-0-ra nyertek a Dél-Budai HC ellen.

A tabellát a 34 pontos Lehel HC vezeti, a hozzá képest egy meccsel kevesebbet letudó UNI Győr ETO HC 29 egységgel bír, mögöttük a játéknap előtt még 22 ponttal dobogós, de onnan szabadnapja miatt lecsúszó FTC-Telekomot megelőzte az immáron 24-24 egységgel rendelkező DAB-ASP és MAC Ikonok.