Változatlan az élboly a román bajnokságban

Továbbra is a GYHK vezeti a romániai pontvadászatot, Szilassy Zoltánékat öt pontra megközelítette a Brassó, a dobogó legalsó fokán újfent a Sportklub tanyázik, odaát immáron hivatalosan is Kevin Constantine dirigálásával.

November 19-én a Brassó 7-0-ra megsemmisítette a Sapientiát. Hát napra rá a Galac tükörsima, 5-1-es csapást mért a Steaua alakulatára, a fővárosiaknak már az első harmadban elúszott a mérkőzés. Egy nappal később a visszavágón felszívta magát Razvan Lupescu legénysége, és revansot vett a korábban elhullajtott pontokért, a bukarestiek Timaru vezérletével 5 gólt rámoltak be Onodi ketrecébe. November 29-én és 30-án a Duna-deltai együttes két sportérték nélküli mérkőzésen 14-2, illetve 17-2-es vereséget mért a Sportul Studențescre. Az utolsó novemberi fordulóban bő két hét szünet után újra jégre lépett a bajnokságban MacQueen legénysége, a Corona végül 3-1-es győzelmet aratott a Háromszéki Ágyúsok felett. A barcaságiaknál Kovács, Gajdó és Bors is betalált, a kézdivásárhelyiek csak 12 másodperccel a vége előtt tudtak kozmetikázni. December első napján a Sapientia otthonában vendégszerepelt a Gyergyó. Biztosra mentek a látogatók, a szentmiklósi szakvezetés bombaerős sorokkal vágott neki a találkozónak, így Bodóék tulajdonképpen már a második játékrészben eldöntötték a lényegi kérdéseket, s 9 gólt ütve elhozták a pontokat a székelyföldi fiataloktól. Másodikán ismét a Háromszéki Ágyúsokat fogadta a Brassó, ez a találkozó merőben más volt, mint a november végi: Róth Zoltán emberelőnyös találata révén vezetéshez jutottak a vendégek, 7 perccel később VanWormer kiegyenlített, a brassóiak végül Zagidullin 48. percben ütött góljával nyertek 2-1-re. Illik kiemelni Béres Szilárd teljesítményét, a kézdivásárhelyiek portása 40 hárítással fontos szerepet vállalt abban, hogy csapata ennyire kiélezett mérkőzést játszhatott. Még ugyanezen a napon a GYHK megsemmisítő, 10 gólos vereséget mért a Sapientia titánjaira, a következő két találkozóján se kellett megerőltetnie magát az Erste Liga címvédőjének, Szilassy Zoltán legénysége ugyanis 15-3-ra, illetve 14-1-re múlta felül a Sportult. December 4-én következhetett a román pontvadászat egyik legnagyobb derbije, a Steaua Bukarest a Vákárban vendégeskedett. Hiába küldte Constantine mester foghíjas sorokkal csapatát a mérkőzésbe, a Sportklub többek között Welsh triplájának köszönhetően 7-1-re diadalmaskodott. Ugyanezen a játéknapon a Brassó Galacra látogatott, az utolsó harmadig rendkívül kiegyenlített mérkőzésen 19 minutummal a vége előtt kinyílt a Cenk aljai gólcsap – Sillszék az utolsó percekben 5-ször is beköszöntek Onodinak, ezáltal a sárga-kékek 7-2-re győzedelmeskedtek. December 5-én Sofronék hazai jégen ismételten esélyt sem hagytak a Bukarestnek, a fővárosiaknak egyszer sem sikerült beköszönniük Adorjánnak az este folyamán. Ugyanebben az időpontban a Coronának újra jelenése volt a Duna-parti városban, Kógerék ezúttal 3 gólt ütve, makulátlan védőmunkával folytatták menetelésüket. December 19-én, a nemzetközi szünet után MacQueen csapata Kézdivásárhelyen vendégeskedett, Gajdó és Schaber egyaránt duplázni tudott a középső játékrészben, a vásárhelyiek egyszer sem tudták mattolni a látogatók védelmét, így nem is lehetett kérdés, melyik csapat hagyja el győztesen a játékteret. Két nappal szenteste előtt Todor Krisztián alakulata hazai jégen fogadta a Steauát, hiába szerezték meg kétszer is a vezetést Mihnovék, a vásárhelyiek Ilyés Tamás góljával először egalizáltak, Szőcs Zalán találatával pedig elhúztak 3-2-re, a találkozó 4-2-es végeredményét Molnár Zoltán állította be a 40. percben. December 23-án Razvan Lupascu legénysége visszavágott az egy nappal korábban elszenvedett vereségért, a bukarestiek rendkívül kiélezett mérkőzésen hozták el a győztesnek járó pontokat Kézdivásárhelyről. Az újév első mérkőzésén, január 4-én Csergő Hunoréknak nem sok babér termett a GYHK ellen, a székelyföldiek Sárpátki mesterhármasának és Ádám Zsolt első gyergyói találatának is köszönhetően 6-2-es vereséggel sújtották a Steauát Bukarestben, megerősítve első helyüket a tabellán.

A liga következő játéknapját január 5-én rendezik, a mérkőzések eredményeiről az alábbi honlapon találhatnak még több információt.