BJAHC–DEAC 7-5

A második helyen álló káposztásmegyeri együttes végig vezetve, ám a hajrában nagyot izzadva verte a későn ébredő debrecenieket.

A BJAHC keretéből a Fradi elleni győztes mérkőzéshez képest Vorobjov hiányzott, a debreceni szakvezetés nem változtatott a sorokon, a kapukban Farkas Roland és Hetényi Zoltán kaptak lehetőséget.

A házigazdák kezdték jobban a mérkőzést, Ritter Zalán már a második percben felavatta Hetényit, 1-0. A vezetést követően is a Rozsomákok birtokolták többet a korongot, a fölényük végül a 11. percben eredményezett újabb találatot: egy tetszetős háromszögelés végén Culigin az alapvonal mögül tálalt a kapu előtt érkező Szabó Bencének, aki nem hibázott, 2-0. Dóczi kiállítása lendületbe hozta a DEAC-ot, és bár az emberelőnyből még nem sikerült szépíteni, a 16. percben Koblar korongot tudott szerezni a bizonytalankodó hazai védőktől a támadó harmadban, visszakészítését Dobmayer Dominik ütötte be, 2-1. Az egygólos különbség nem tartott sokáig, Molnár Bálint kaparta ki a gesztenyét a debreceni harmadban, passzából Sági talált a kapuba, 3-1. A harmad hajrájában Molnár Dávid üthette meg Mozert, a hazaiak orosz támadója szerencsére folytatni tudta.

A debreceni csapatkapitány első kiállítását még megúszta, a másodikat már nem: a 25. percben egy Schlekmann ragasztott nagy gólt a vendég kapuba, 4-1. Három perccel később Rétfalvi lövése a kapuvason csattant, a 33. minutumban viszont újfent örülhettek a vendégek: Novotny korcsolyázott fel a koronggal, majd ellőtte Farkas mellett, 4-2. A folytatásban Hetényi bravúrokkal tartotta a kétgólos hátrányt, ám a 40. percben már ő is tehetetlen volt: Keresztes csúsztatta oda a korongot az előre lopakodó Tyeszlenko elé, az orosz hátvéd első Erste Liga-gólját ütötte, 5-2.

A harmadik felvonás sokáig csendesen csordogált, majd a 49. percben tökéletesen vitt végig egy kontrát a BJAHC, Nagy Krisztián keresztjét Karppinen verte be mértani pontossággal. Kisvártatva Mihalik András elé került egy lecsorgó korong, aki középről 6-3-ra alakította az állást. Az 53. percben rosszul cserélt a BJAHC, Novotny üresen kapta a korongot a támadó kéken, közelebb vitte, majd kilőtte a hosszút, 6-4. Feljebb kapcsoltak a hajdúságiak, igyekeztek még közelebb zárkózni, ami végül Mingazov révén az 56. percben össze is jött: az orosz bekknek Kozma tette le a korongot Vasziljev cseleit követően. Az utolsó percre Hetényi lekorcsolyázott, üres kapura a duplázó Schlekmann állította be a 7-5-ös végeredményt.

A második helyen az éllovas Fradit tovább üldöző BJAHC vasárnap a kerületi rivális UTE vendége lesz, míg a DEAC jövő héten erdélyi túrára utazik.

BJAHC DEAC

Fotó: Várhegyi Erna / BJAHC

Van min gondolkodni és változtatni vasárnapig

A 12 gólt hozó BJAHC–DEAC vezetőedzői reflexiói.

Kangyal Balázs, vezetőedző, BJAHC: “Van egy korhatáros mondás, amit most nem használhatok. Le kellett volna zárni ezt a meccset. Egy normálisan gondolkodó és úgyis hozzáálló csapat egy ilyen meccset hipp-hopp le tud zárni. Ha adsz sanszot az ellenfélnek, aki végig dolgozik 60 percig, az vissza fog kapaszkodni akárhonnan is. Ha képes vagy arra, hogy az egódat és az egyéni érdekeidet felülírd, azzal amit az adott szituáció megkíván, akkor sikeres tudsz lenni. Néha lesznek ilyen napok, amikor elég lesz az ügyesség, de van min gondolkodni és változtatni vasárnapig.”

Vaszjunyin Artyom, vezetőedző, DEAC: “Így nem lehet meccset kezdeni. Örülhetünk, hogy első harmadban csak 3-1 oda volt az állás. A kapusunk nagyon keményen dolgozott. Hihetetlen hibákat vétettünk. A BJAHC most a legjobb formában lévő csapat az Erste Ligában. Sokkal jobban bele kellett volna állnunk a meccsbe. A második harmadtól próbáltunk visszajönni, gólokat lőni, de mindig történt valami. Vagy a fókusz nem volt meg, ahogy az elején, kihagytunk két üres kaput, kapuvas, nem tudtunk közelebb kerülni. A harmadik harmadban összejött a góllövés, de a vége az megint nem sikerült. Az ellenfél megérdemelte a három pontot. Voltak periódusok, ahol jól játszottunk, de összességében ez kevés volt.”

Erste Liga, Vasas Jégcentrum, 2024. jan. 5., péntek.

12 gól a Vasas Jégcentrumból

A BJAHC–DEAC összecsapáson majdnem kétszer annyi gól született, mint a játéknap másik három találkozóján összesen.