Először volt shutout a Winter Classic történetében

Joey Daccord, a Seattle kapusa 35 védéssel nullázta le a bajnok Vegast.

Az NHL a hagyományoknak megfelelően az idei naptári évet is egy szabadtéri mérkőzéssel indította. A 2024-es Winter Classicnak ezúttal Seattle adott otthont, közelebbről az MLB-ben szereplő baseballcsapat, a Mariners otthona, a T-Mobile Park, ahol a Seattle Kraken a címvédő Vegas Golden Knightsot fogadta. A 48 ezer néző befogadására alkalmas stadionban tökéletes időjárás, 8 fok fogadta a szurkolókat és a bevonuló csapatokat. A Kraken és a Golden Knights játékosai a hagyományoknak megfelelően jelmezbe beöltözve kezdték a melegítést: a hazaiak a narancssárga overálban, gumicsizmában és halat szorongatva úgy festettek, mintha most szálltak le volna egy halászhajóról, de a vendégek sem adták alább, hiszen parókában, napszemüvegben és strasszköves öltönyökben léptek jégre két tucat Elvis-imitátor képében.

winter classic_2024_2

A pakkot végül magyar idő szerint este kilenckor dobták be, és nem is kellett sokáig várni az első gólra, hiszen még öt perc sem tel el, amikor a Seattle vezetést szerzett: Vince Dunn kékvonalas lövésébe Eeli Tolvanen szúrt bele tökéletesen, esélyt sem adva Logan Thompsonnak. A folytatásban teljesen kiegyenlített játék folyt, mindkét oldalon 10-10 kapura lövés született a játékrész végéig, de hiába voltak meg a ziccerek, a kapuk érintetlenek maradtak. A második harmad szinte az első másolata volt, ismét egy gyors hazai találattal indult az etap: ezúttal Will Borgen találta a kapuba, a jobb oldali kör tetejéről lőtte ki a rövid felsőt. A kétgólos különbség felpörgette a meccset, a Kraken megérezte a lehetőséget, hogy korán eldöntheti a meccset, a Knights ellenben pont azért fokozta a tempót, hogy felezze a különbséget. Az akarat viszont egyik oldalon sem hozta meg a célt, több gól nem született ebben a harmadban. A befejező játékrész aztán ugyanúgy indult, mint az első kettő: a Vegas játékosai fejben még az öltözőben voltak, amit a hazaiak azonnal góllal büntettek. A befejező ember ezúttal Yanni Gourde volt, aki Paul Cotter bénázását kihasználva korongot lopott, és meg sem állt vele a Knights kapujáig. 40 perc játék után a Seattle 21, a Vegas pedig 20 kapura lövéssel állt, ám a háromgólos különbség okán a befejező játékrészre alaposan felbillent a stadion. A bajnokcsapat rálépett a gázra, 15-6-ra nyert lőpárbajt ebben a szakaszban, de még ez is kevésnek bizonyult ahhoz, hogy bevegye a parádésan védő Joey Daccord ketrecét.

A Seattle így 3-0-ra győzött, és Daccord révén elkönyvelhette a szabadtéri mérkőzések negyedik hibátlan kapusteljesítményét, az újévi Winter Classicok történetében pedig az elsőt. Nyitott pályán korábban Cam Talbot (2016, Heritage Classic), Jonas Hiller (2014, Stadium Series) és Miikka Kiprusoff (2011, Heritage Classic) szerzett shutoutot.