Panarin-triplával győzött a Rangers

A New York Tampából hozta el a pontokat. Mérföldkőhöz ért Erik Karlsson és Connor McDavid.

A Minnesota nemcsak vereséget szenvedett Winnipegben, ráadásként sérülés miatt elvesztette két alapemberét: Filip Gustavssont és Kirill Kaprizovot is. A Jets a duplázó Nino Niederreiter vezetésével háromgólos előnyt épített a meccs feléig, végül pedig 4-2-re győzött és egymás után hetedszer szerzett pontot.

A Buffalo több, mint kétszer annyi kapura lövést (42-20) regisztrált, mint a Columbus, mégis csak a hosszabbításban tudta megszerezni a győzelmet jelentő találatot. A Sabres a harmadik harmad derekán Casey Mittelstadt révén egyenlített, a ráadásban pedig Jeff Skinner jóvoltából zárta le a meccset.

A Boston kétgólos hátrányból fordítva nyert a New Jersey ellen. A TD Gardenben a Devils lőtte az első kettőt, de a Bruins erre öttel válaszolt, amiből kettőt-kettőt David Pastrnak és Kevin Shattenkirk vállalt magára, az 5-2-re végződött meccsen. A New Jersey újonc bekkje, Luke Hughes egymás után a harmadik mérkőzésen volt eredményes. Elsőéves hátvédként ez legutóbb Barry Backnek sikerült a csapatban még az 1977/78-as idényben.

A Florida 4-1-re nyert a Montreal ellen és ezzel folytatta a jó sorozatát a rekordbajnok ellen: zsinórban hatodszor nyert és az utolsó 11 találkozóból, tizedszer verte a Canadienst. A széria folytatásáról ezúttal Eetu Luostarinen gondoskodott, aki ötéves pályafutása során először duplázott egy mérkőzésen.

A Pittsburgh gond nélkül győzött 4-2-re a St.Louis ellen és ezzel öt meccsre nyújtotta a pontszerző sorozatát. Jevgenyij Malkin neve mellé egy-egy gól és assziszt került, Tristan Jarry pedig 25 lövést fogott. A Penguins hátvédje, Erik Karlsson kiosztotta a 600. gólpasszát, amivel az örökranglistán a 18. az aktívak között pedig a második Brent Burns (606) mögött.

A Tampának nem volt ellenszere az Artetyemij Panarin, Vincent Trochek, Igor Sesztyorkin trió ellen, aminek az lett a vége, hogy a Rangers 5-1-es győzelemmel távozott délkeletről. Az orosz szélső karrierje hatodik mesterhármasát lőtte, a center négy pontot szerzett 1+3 formájában, a New York kapusa pedig 34 védéssel ünnepelte a 28. születésnapját. A mezőnyből a Rangers érte el elsőként a félszáz pontos határt, amire legutóbb az 1993/94-es szezonban volt példa, amikor csapat Stanley Kupát nyert.

Sebastian Aho és a Pjotr Kocsetkov volt a Carolina két nyerőembere a Torontóban 3-2-re megnyert találkozón. Az orosz hálóőr 25 lövést hárított, a finn csatár pedig mindhárom gólban szerepet játszott, így az utolsó három találkozón összesen 11 pont került a neve mellé.

A Nashville szétlövések után hozta el a pontokat Washingtonból. A Predators a rendes játékidőben még leadta a kétgólos fórját, ezt a hibát viszont már nem követte el a rávezetések során és 3-2-re nyerte meg a találkozót. Jaroszlav Aszkarov, a 2020-as draft 11. választottja karrierje első győzelmét szerezte az NHL-ben, amihez összesen 26 védésre volt szüksége.

Connor McDavid megadta a módját karrierje 600. mérkőzésének. Az Edmonton szétlövések után 3-2-re győzött Los Angelesben, az Oilers kapitánya pedig egy-egy gól és gólpassz mellett a rávezetések során is eredményes volt. A győztes büntetőt a Volán korábbi játékosa, Derek Ryan lőtte a negyedik körben. McDavid 600 mérkőzésen 897 pontot szerzett, ami az NHL történetének ötödik legjobb teljesítménye.