UTE–Gyergyói HK 3-5

Az izgalmas találkozó egy 57. percben lőtt Császár-góllal dőlt el a címvédő javára.

A 4. percben Benk kapta a mérkőzés első büntetését – bár Rajna kapuja elmozdult, gól nem született. Imre Patrik kiállítása következett, most az Újpest előtt adódott lehetőség. Próbálkozások itt is akadtak, de Rinne könnyedén hárított több ízben. A 10. percben a Gyergyó szerezte meg az első gólt: Jalonen lőtt, majd a palánkról visszapattanót Orban ütötte kapuba (0-1). Alig egy perc múlva már 0-2 állt az eredményjelzőn: Imre csodás indítását Sárpátki senkitől nem zavartatva vágta a felsőbe (0-2). Mesikämmen büntetése miatt újra előnyben játszhatott a hazai gárda. Dalhuisen még az emberhátrány alatt kivágta a pakkot a pályáról, így ő is kiült. Az UTE sem akart kimaradni, Laakkonen gáncsolt – szintén két perc, sokáig négy a négyben játszottak a csapatok. A 19. percben Sárpátki már a mérkőzés hatodik kiállítását szedte össze. Közelebb lépett előnyben az Újpest: egy többször levágódó korongot Kiss Patrik húzott Rinne ketrecébe (1-2). Kiállítás, kiállítás hátán és vendég vezetés egy harmadnyi játékot követően.

A második felvonásban jól kezdett a lila-fehér csapat: Benk előkészítését Ewanyk vágta kapásból távolról kapuba, a 23. percben (2-2). Később Vincze darálta le ziccerben Szabó-Ráczot, amiért kiállították. A 28. percben egy Rajnáról lecsorgó korongot Sándor-Székely továbbított hálóba – újabb vendég vezetés (2-3). Just büntetése alatt nem volt veszélyes a Gyergyó. A 36. percben Kiss Dániel szép akció végén lőtt üresen, de nem találta el jól a korongot. Lakkonnen parádés visszakészítéséből már egyenlített az UTE: Saarelainen érkezett és felvarrta Rinne felett a pakkot, a 38. percben (3-3). Visszakapaszkodott a hazai csapat, döntetlennel fordultak az utolsó szakaszra.

A 43. percben Rajna akadályozta meg Bodóékat ziccerben. A 49. percbe lépve Haaranen kapott két percet, de hősiesen védekezett a vendég védelem. Később, az egy hibából megszökő Saarelainen ziccere Rinnéről vágódott le – nagy bravúr. A másik oldalon, az 54. percben Bodó cselezte magát tiszta helyzetbe, de Rajna védett. Az 57. percben mintaakció végén Bodó pörgött meg az újpesti harmadban, pontos passzát pedig Császár váltotta gólra – harmadjára is előnyben volt a Gyergyó (3-4). DiDiomette jobbról leadott lövését Rajna hárította szép reflex mozdulattal. A válogatott kapus egy perccel a vége előtt lekorcsolyázott, aztán Haaranen kiállítása nyomán előnybe is került az UTE. Az utolsó percben Orban zárta le a találkozót: egyedül indult az üres kapura és állította be a végeredményt.

A Gyergyói HK 5-3-as győzelemmel indította magyarországi túráját, csütörtökön a Ferencvároshoz látogat. Az UTE szombaton, otthon javíthat a Corona Brasov ellen.

utegye_tiala

fotó: Vörös Dávid/UTE

Amikor az offenzív zónában sok időt töltöttünk, azt ők nehezen követték

Így látták a trénerek az UTE–GYHK meccset.

Markus Juurikkala, vezetőedző, UTE: “Kemény és szoros meccset játszottunk. Voltak jó és nem túl jó momentumaink a 60 perc alatt. A végén a két kapott gól, főleg az üres kapus megpecsételte a sorsunkat, megérdemelten nyert a Gyergyó.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, Gyergyói HK: “Tavaly is elbuktuk az első két meccset az UTE ellen, meg kell találni a receptet Rajna Miklós ellen főleg. Ráadásul ez egy sokkal szervezettebb UTE, mint a tavalyi, nehéz helyzetbe lehet kerülni ellenük. Az látszott, hogy amikor az offenzív zónában sok időt töltöttünk, azt ők nehezen követték, meg kellett értenie a csapatomnak, hogy itt ezt kell játszani. Az nem tetszett, hogy a védekezőzónákban néha kicsit kelekótyák voltunk, ezen kell változtatnunk. A három kapott gól mindig kritikus, most rá tudtuk lőni a negyediket is szerencsére. Sok kiállítást kaptunk, át kell néznem, hogy mit csináljunk másként. Azért helyén volt a szívünk, keményen dolgoztunk, pedig rövidek vagyunk, mert három topcenterünk is hiányzik, de akik a helyükre léptek, azok nagyszerűen dolgoztak, egy jó csapat ellen szereztünk három pontot.”

Erste Liga, Megyeri út, 2023. dec. 27., szerda.
Mesikammen, Fejes, Vincze P., Sárpátki, Sándor-Székely
Tornyai, Balázsi, Kovács A., Nádasy, Kiss P.
3
Dalhuisen, Imre, Silló, DiDiomete, Sárpátki
Erdőhelyi, Kovács S., Szabó Rácz, Simon L.

A végjátékban villant Bodó és Császár

Az 57. percben eldőlő UTE–GYHK rangadó találatai, benne a vendégek szépségdíjat és 3 pontot érő góljával.