FEHA19–DEAC 1-2

A debreceniek sikerét hozta az alsóházi összecsapás, a hajdúságiak a sikerükkel feljöttek a rájátszást érő nyolcadik helyre.

A mérkőzés előtt kilencedik helyezett DEAC kapujában Szeles kezdett, míg a tizedik helyen álló vendéglátónál, a FEHA19-nél Márkus kapott lehetőséget a vasak között. A 7. percben Mazzag kiállítása nyomán emberelőnyben próbálkozhattak a hazaiak, gól azonban nem született. A 16. percben Salamont látták szabálytalannak a játékvezetők, Usnyevék nem találtak fogást a fehérvári speciális egységen, a hazai kiegészülés után azonban Jeliszejenko találatával előnybe kerültek a vendégek (0-1). A játékrészt 9-15-ös kapura lövési mutatóval zárták a felek. A középső etap derekához közeledve Mingazov ülhetett ki a büntetőpadra, az eredmény viszont nem változott, majd Mazzag kapott 2+2 percet – Dobosék ezúttal sem tudtak élni a lehetőséggel. A harmadzáró dudaszó előtt kettős fórban veszélyeztethettek Háriék, a döntés azonban az utolsó húsz percre maradt. A 48. minutumban Bucskin találatával már 2-0-ra elhúztak a vendégek, a szépítő találat már túl későn jött a FEHA19 részéről, kettő és féllel a vége előtt Blasko átadását Zezelj váltotta gólra (2-1). A végén Márkus még lekorcsolyázott, de ez sem hozta meg a kívánt eredményt a házigazdáknak.

A DEAC 2-1-re nyert, immáron 26 pontos, feljött a nyolcadik helyre, maga mögé utasította a 25 egységgel bíró DAB-ot. A cívisvárosiak december 26-án a DVTK Jegesmedvéket fogadják majd hazai jégen, míg Falusék egy nappal később a Corona Brasovot látják vendégül.

fhadeb_szmirnov_kloz

fotó: Soós Attila/FEHA19

Három pontot kértünk karácsonyra, de nem voltunk eléggé jó fiúk

A FEHA19–DEAC meccs vezetőedzői nyilatkozatai.

Anatoli Bogdanov, vezetőedző, FEHA19: “Csalódott vagyok az első két harmad miatt, kifejezetten csalódott. Sokat beszélgettünk arról, mennyire fontos ez a mérkőzés, mekkora jelentősége van ezeknek a pontoknak. Nem szeretném a DEAC érdemeit elvitatni: világos játéktervük volt, amelyet jól kiviteleztek. Türelmesek voltak, mozgatták a korongot, többet birtokolták, mint a korábbi meccseken. Gratulálok nekik. A második harmadban a fegyelmünk meg sem közelítette az elvárt szintet, nagyon bosszantanak a kiállítások, amelyeket kaptunk. Elfogadhatatlan. Egész szezonban küzdünk azzal, hogy 1-2 gólt szerzünk, néha hármat – de minden gólért nagyon meg kell küzdenünk. A kapott gólokat pedig – noha nem kapunk sokat – lényegesen könnyebben adjuk az ellenfélnek. A harmadik harmadban végre megérkeztünk a rendezvényre, próbálkoztunk, az utolsó 5-10 percben meg is voltak a helyzeteink. Három pontot kértünk karácsonyra, de nem voltunk eléggé jó fiúk, úgy látszik, mert nem teljesült a kívánságunk.

Artyom Vaszjunyin, vezetőedző, DEAC: ”Minden pont fontos, jól játszottunk végre, jót tett a két hét mérkőzés nélkül. Végig kontrolláltuk a meccset, sokat lőttünk kapura, sok helyzetünk volt. A problémánk még mindig megvan, a kettő lőtt gól nem túl sok, de ma elég volt arra, hogy három gólt szerezzünk. Az emberhátrányos védekezésünk egész jól működött az egész szezonban, az utóbbi három-négy mérkőzésen nem ment úgy, ahogy eddig, beszélgettünk is róla, hogy jó lenne visszatérni a korábbiakhoz, mert ez volt a fő erősségünk a szezonban. Örülök, hogy feljavult erre a meccsre.”

Erste Liga, Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 2023. dec. 23., szombat.
Márkus: 96,2% (Melnyicsuk)
Szeles: 96,6% (Gönczi)