BJAHC–FTC-Telekom 1-4

A ligaelső ferencvárosiak fontos három pontot szereztek a Vasas Jégcentrumban.

Álomszerűen indult a zöld-fehéreknek a mérkőzés, már 11 másodperc után betaláltak: Turcotte keresztpasszába Szabó piszkált bele, így viszont vendég szempontból tökéletesen pattant a korong Nemec elé, aki egyből kilőtte a felső sarkot (0-1). A 3. percben hatalmas hazai hiba után Hrabal találta magát ziccerben, de életerős bombája elakadt Farkas Rolandban. Később először Turcotte kapott kétperces kiállítást, mert rácsúszott a BJAHC kapujára, majd Viikilä is csatlakozott hozzá a büntetőpadon, gól nem esett. A 11. percben Schlekmann jobbról tüzelt a kapuvasra. A másik oldalon Vorobjov hibáját Nagy Gergő használhatta volna ki, de fonákkal kapu fölé emelt. A 15. percben növelte előnyét a Ferencváros: Nagy Gergő passzából Kulmala elsőre vasat ütött, de másodpercekkel később éles szögből verte Farkas Rolandot (0-2). A 17. percben Seregély tarolta le Galohát, kiállítás lett a jutalma. Viikilä és Galoha helyzetei kimaradtak – továbbra is 0-2 állt az eredményjelzőn. Az utolsó másodpercekben Weidemann gyűjtött össze egy büntetést, így gól- és emberelőnyben zárta az első harmadot a Fradi.

A 22. percben LaPorte lövése felpörgött Farkas Rolandról, az érkező Brady pedig a levegőből továbbított a kapuba, ám elvették a találatot, mert elmozdult a kapu. Később Kulmala duplázhatott volna, Farkas Roland védett, de a visszatérő Tóth Richárd két perces büntetést kapott. Kihasználta az emberelőnyt az FTC: Roth Marva passzából, balról lőtt a hosszú sarokba (0-3). A 33. percben LaPorte kapott bele a kapu előtt egy lövésbe, Farkas Rolandnak nagyot kellett védenie. A harmadot Boros játékkésleltetés miatt megítélt kiállítása nyomán hazai emberelőnyben zárták a csapatok.

A harmadik szakasz első perceiben először Roth, majd Nemec állt ki. Hiába viszont a kettős előny és a helyzetek, Nagy Kristóf eszén nem tudott túljárni sem Schlekmann, sem Keresztes. A 46. percben Brady a játék késleltetéséért ült le, Kangyal Balázs csapata pedig elcserélte magát, náluk Ravasz ült ki. Az érdekes jeleneteket követően közelebb zárkózott a BJAHC: Tóth Gergely gondolt egyet és távolról nagy gólt lőtt Nagy Kristóf kapujába (1-3). Az 50. percben hosszas elemzés után Ritter 2+2 perc büntetést kapott magas botért, Karmeniemi két percet sportszerűtlen játékért – előnybe kerültek a vendégek. Hrbal könnyedén tört be a védők között, de Farkas Roland állta útját, ahogy Bradynek és LaPorte-nak is – kihúzta a BJAHC. Az 55. percben Molnár Bálint jutott a kiállítás sorsára. Marva zörgette meg a vasat, de gól nem esett. Időt kért 2:30-cal a vége előtt a hazai csapat, sőt Farkas Roland is lejött. Az 58. percben egy kósza korongot LaPorte szedett össze és habozás nélkül az üresen álló kapuba lőtt, saját harmadából – ezzel beállítva a végeredményt.

Fontos három pontot gyűjtött Fodor Szabolcs csapata és hét pontra növelte előnyét a tabella élén. A BJAHC december 28-án Fehérváron térhet vissza a győztes útra, a Ferencváros szintén december 28-án a Gyergyót fogadja majd a Tüskecsarnokban.

bjaftc_nagykristof_kulmala

fotó: Várhegyi Erna/BJAHC

A Ferencváros a játék minden elemében jobb volt nálunk

Így látta a BJAHC–FTC-Telekom rangadót Marton és Fodor.

Marton Tibor, edző, BJAHC: “A Ferencváros a játék minden elemében jobb volt nálunk. Nem sikerült értékesíteni a gólhelyzeteket, gyengék voltunk emberelőnyben, a védekező zónában borzalmas dolgokat csináltunk. Egy kicsit erőtlenek voltunk, a Ferencváros minden korongra hamarabb ért oda és a kapu előtt is határozottabbnak bizonyultak.”

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: “Fontos a korai vezetés, de sokkal fontosabb, hogy aztán 60 percig így tudunk küzdeni és csapatként játszani. Van olyan, hogy valaki a mérkőzés elején vezetést szerez, majd nem úgy alakulnak a dolgok ahogy tervezte. Ezért fontosabb, hogy a hátralévő időben nem volt olyan periódus, amikor nem játszottunk jól.”

Erste Liga, Vasas Jégcentrum, 2023. dec. 23., szombat.
Farkas R.: 93,3% (Straubinger)
Nagy Kristóf: 97,2% (Földes)