Dunaújvárosi Acélbikák–UTE 6-0

A DAB a mesterhármast szerző Szalma Zsoltnak és a hibátlanul védő Tóth Balázsnak köszönhetően magabiztos sikert aratott az újpestiek ellen.

A hazaiak kapujában Tóth, a vendégeknél Rajna kezdett, továbbá a meccsen egy-egy lengyel vezető- és vonalbíró is szerepelt. Az első harmad pörgős játékot hozott, a legnagyobb lehetőség a 16. percben adódott amikor Varga lövése után veszélyesen jött vissza a korong a kapu mögül, de az újpesti hálóőr résen volt. A játékrész végén Sziszak előtt is adódott egy nagy lehetőség, de nem tudta vezetéshez juttatni az Acélbikákat. A nyitó húsz perc gyorsaságát jól jelzi, hogy 27 minutum alatt letelt, a kapura lövési mutatót a hazaiak vitték 12-10-re.

A második felvonás első nagy helyzetei a dunaújvárosiak előtt adódtak ám Rajna rendre résen volt. A sportszerű mérkőzés első kiállítása a 27. percben jött el, amikor Silfver kapott kisbüntetést. Az Acélbikák villámgyorsan kihasználták az emberelőnyt, Szalma piszkálta be közelről a pakkot (1-0). A bekapott gól után erőre kapott az UTE, mégis a DAB duplázta meg az előnyét, amikor Szalma az alapvonal közeléből megtalálta a rést Rajna és a kapuvas között (2-0). A 33. percben már hárommal vezettek a hazaiak, miután Dostálek lövésébe védhetetlenül ért bele Szalma (3-0). A bekapott találatot követően Sági Máté érkezett az újpesti vasak közé. A cserekapus 39 másodpercig bírta hibátlanul, Hadzinikolic megindult, majd pontosan lőtt (4-0). A folytatásban öt a négyre is próbálkozhatott a hazai együttes, ám nem szereztek újabb gólt.

A harmadik harmadban az UTE hajtott a becsületgólért, de a DAB-nak is megvoltak a lehetőségei, a 49. percben például Dostálek közeli lövését tolta oldalra bravúrral Sági. A játékrész közepén eljött a meccs első újpesti emberelőnye, ám létszámfölényben sem tudtak betalálni Tóthnak. A kiegészülés után az első Erste Liga-meccsét játszó Laakkonen kétperces büntetést kapott, a DAB pedig akárcsak az első fórt, ezt is villámgyorsan kihasználta, Maarnela lövésébe mesterien ért bele Dostálek (5-0). A végeredmény Hadzinikolic megpattanó lövése után alakult ki.

A DAB 6-0-ra győzött, pénteken a Fradihoz utazik. Az UTE ugyanazon a játéknapon a FEHA19-et látja vendégül.

dabute_nemes_koskinen

fotó: Anda Fábián/DAB

Tükörbe kell néznünk, jobbnak kell lennünk

Így látták a DAB–UTE meccset a finn trénerek.

Niko Eronen, vezetőedző, DAB: “Frissen kezdtünk, megtettük azokat a dolgokat, amiket látni szeretnénk minden nap. Az első harmad második felében több időt töltöttünk a támadó harmadban, de még kissé távol az ellenfél kapujától, s bár szépen nézett ki, nem volt hatékony. A szünetben beszéltünk erről, több minőséget vittünk a támadójátékunkba, s úgy éreztem, a jó döntéseket hozva mindent megérdemeltünk, amit elértünk ebben a harmadban. A harmadikban tudtuk, hogy ha négy góllal vezetünk, akkor csak biztosítani kell ezt az előnyt, nem szabad feleslegesen kockáztatni. Öt az ötben jól játszottunk, emberelőnyben voltak ugyan lehetőségei az Újpestnek, de Tóth Balázs is hozta a védéseket, amikor szükség volt rá. Reggel óta éreztem a csapaton, hogy nyugodtak vagyunk, jól töltöttük a szünetet, szép teljesítmény volt.”

Markus Juurikkala, vezetőedző, UTE: “Mindent összevetve nem játszottunk azon a szinten, amin akartunk. Mint edzőnek, természetesen tükörbe kell néznem, és többet ki kell hoznom azokból a srácokból, akik a keretben vannak. Gratulálok az ellenfélnek, megérdemelték a győzelmet, az eredmény is ezt igazolja, ezen nincs nagyon mit gondolkozni. Nem volt ez egy jó meccs tőlünk, ahogy említettem, tükörbe kell néznünk, jobbnak kell lennünk. Néha előfordulnak ilyen dolgok egy hosszú szezonban, tanulnunk kell belőle, s menni tovább.”

Erste Liga, Dunaújvárosi Jégcsarnok, 2023. dec. 20., szerda.
Tóth: 100% (Kovács D. M.)
Rajna: 87,5% (Sági: 83,3%)