Egy szoros és egy sima BJA-siker Szlovéniában

A Rudi Hiti–BJA utánpótlás-mérkőzés 239 kiállításpercet hozott, a miskolci Trajcsik Dávid mesterhármast lőtt a Salzburgnak. Heti utánpótlás-körkép.

Ausztria, U20

Egy hete szerdán a FEHA19 hazai pályán maradt lőtt gól nélkül a Salzburg ellen, az osztrák gárda 5-0-lal vitte el a pontokat és vette át a vezetést a felsőházban. A többi magyar együttes nem játszott a múlt héten.

U21

A magyar csoportban a Győr Koczkás Márk triplájával 5-2-re nyert az FTC otthonában, míg a Lehel 4-3-ra győzött a Sportország vendégeként.

Ausztria, U18

Az elmúlt játékhéten nem állt meg az élet az osztrák ifjúsági bajnokságban. A DVTK Jegesmedvék Salzburgba utaztak, és bár 0 ponttal térhettek haza, az 1-7-es szombati vereség után másnap megszorongatták a Red Bullt. A miskolciak a második harmad közepén még vezettek, és bár a végén 4-3-ra alulmaradtak, Trajcsik Dávid mesterhármast ütött.

A Vasas hazai pályán 5-1-re legyőzte az Újpesti JA-t: a piros-kékek győzelméből Mártonffy Máté két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét, H. Kiss Benjámin 3 asszisztot osztott ki, Puskás Ádám 96,6%-kal dolgozott a vasak között. Vasárnap az újpestieknek jött ki jobban a lépés, Mester Máté és Ladnyik Zsombor góljával kétgólos előnyt építettek ki, majd H. Kiss és Németh Vilmos révén egalizált a Vasas. Az utolsó harmadban viszont csak Mester tudott betalálni, az ifjúsági vébét megjárt csatár második góljával 3-2-re nyert az ÚJA.

A Budapest JA kettős győzelmet aratott a szlovén Rudi Hiti vendégeként. Az első összecsapás nyögvenyelős magyar sikert hozott, Lobenwein Bálint duplájával a hajrában fordított a sereghajtó ellen a BJA, Szlovicsák Balázs szintén két gólt lőtt, Schmidt Barnabás 1+2-vel zárt. Egy nappal később fölényes sikert arattak Luciano Basile tanítványai, egy 239 kiállításpercet és a lefújás pillanatában hét véglegest hozó találkozón 10-1-re nyert a BJA: Temesi Dávid 6, Lobenwein Bálint 7 ponttal emelkedett ki, a vasak között Németh Huba 95,8%-kal dolgozott.

A FEHA19 gólzáporos mérkőzésen hosszabbítást követően 7-6-ra alulmaradt az Okanagan vendégeként, a legeredményesebb fehérvári Antonijevics volt 2+1 ponttal. Másnap győzelemmel távozott St. Pöltenből a Fejér megyei akadémia, Palla Xavér és Süveg Botond duplájával kérdést sem hagytak afelől, hogy aznap ki a jobb csapat, 7-1-re győztek, Iszak-Pataki Gergő 94,7%-kal védett.

U18

A honi ifjúsági bajnokság B1 csoportjában a szerb válogatott 2-1-re verte a Kárpáti Farkasokat, majd ugyanannyira a DEAC-ot is. A Dunaújváros 8-0-lal hozta el a pontokat Debrecenből, a HKB legyőzte a Kárpáti Farkasokat, majd 2-0-ra alulmaradt az FTC vendégeként. A tabellát az FTC vezeti két ponttal a két mérkőzéssel kevesebbet játszó Dunaújváros előtt.

A B2-ben az Egerszegi Titánok és a Lehel két-két győzelemmel gazdagodott, a Szombathelyi Pingvineknek és a Sportországi Cápáknak 1-1 siker jutott. A csoport élén a Lehel áll, második az Egerszeg, harmadik az Ajka.

U16

A serdülők A1 jelű hatosában az Újpesti JA 8-1-re verte a DVTK-t, majd 4-1-gyel a Vasasnál is jobbnak bizonyult. A FEHA19 4-1-re legyőzte a DVTK-t, míg a BJA U16 a saját U15-ös együttesét gyűrte le. A pontvadászatot a BJA U16 vezeti az ÚJA és a BJA U15 előtt. Az A2-ben átvette a vezetést a Győr, a B1-ben a HKB az éllovas, a B2-ben az Egerszegi Titánok állnak az élen, míg a B3-ban négy csapatnak is 9-9 pontja van.