Ötpontos osztrák túrát zárt a FEHA19

Tokaji Viktor csapata továbbra is vezeti az osztrák juniorbajnokság felsőházát, az ifjúságiaknál az Újpesti JA két győzelmet zsebelt be az Okanagan ellen. Heti utánpótlás-körkép.

Ausztria U20

Az osztrák juniorbajnokság felsőházában folytatta remek szereplését a FEHA19. Tokaji Viktor együttese szombaton a már két góllal is vezetett a Nordic Hockey Academy otthonában, ám az osztrákok az 53. percben egyenlíteni tudtak. A fehérváriak azonban megújultak, az 57. percben Pallag-Bozsák révén újból megszerezték a vezetést, az 5-3-as végeredményt a duplázó Antonijevics állította be. Vasárnap a Villach ellen is kísértetiesen hasonló volt a történet, Szabó Péter 2+2 pontjával valamint Balogh Ádám és Viitaskoski góljával már 4-1-re is vezetett a FEHA19, az ellenfél ezúttal ki tudta harcolni a túlórát, a ráadást 15 másodperc után Bajkó Botond döntötte el (5-4). A Budapest JA csapatában Tihanyi Olivér hiába lőtt emberhátrányos gólt, a BJA 4-2-re alulmaradt az Eishockey Akademie Oberösterreich otthonában. Szaller Márk csapata másnap Salzburgban vendégeskedett, és bár féltávnál még 2-0-s vesztésre állt a BJA, a duplázó Miskevics vezetésével megfordította a mérkőzést és 5-3-ra megnyerte a találkozót: a fehérorosz légiós mellett Lobenwein Bálint, Antal Csongor és Tihanyi talált még be. Az Újpesti JA pont nélkül maradt a hétvégén, miután a lilák 6-1-re kikaptak Salzburgban, majd későn ébredtek a felső-ausztriai akadémia ellen és csak szorossá tudták tenni a 4-3-ra elbukott találkozót. A FEHA19 vezeti a felsőházat, a BJA a negyedik, míg az ÚJA csak a nyolcadik.

Az alsóházban a DVTK kiütötte az Innsbruckot, Vas János együttese szombaton 13-3-ra verte osztrák riválisát, Nemcsinov 4+1-gyel, Csiki Hunor 2+3-mal emelkedett ki. Másnap is sima Jegesmedve siker született, a duplázó Nemcsinov vezetésével 5-2-vel otthon tartották a pontokat a miskolciak. A DEAC a Vienna Capitalst fogadta és kapott ki először 6-2-re, majd hosszabbítást követően 4-3-ra.

U21

A hazai B csoportban a Győr 7-0-ra verte a Sportországot, és megerősítette helyét a csoport élén.

Ausztria, U18

Az Újpesti JA szoros mérkőzéseken verte az Okanagant, Mihály Jenő együttese előbb 2-1-re, majd 3-1-re gyűrte le riválisát. Az első találkozón Mayer Marcell és Rapos Gergely talált be, míg Szabó Rácz Albert 95%-kal védett, másnap a duplázó Rapos mellett Máthé Miklós volt eredményes, Gergely Hunor 95,7%-on zárt. A BJA lőtt gól nélkül maradt a Salzburg ellen, az újbudaiak a Tüskecsarnokban előbb 7-0-ra, majd 2-0-ra maradtak alul. A FEHA19 hazai pályán bár sokáig vezetett az éllovas Klagenfurt ellen, végül hosszabbítást követően 4-3-ra alulmaradt, másnap 8-1-gyel bizonyult jobbnak a KAC. A DVTK a szlovén Rudi Hitit látta vendégül és győzte le két alkalommal is. Előbb a duplázó lengyel Kopytko vezetésével győztek 6-4-re, majd Vörös Henrik két góljának is köszönhetően 6-1-re, utóbbin Dezső Zsolt 94,4%-kal védett. Az ÚJA a harmadik, a BJA a negyedik, a szabadnapos Vasas az ötödik, a DVTK a hatodik, míg a FEHA19 a nyolcadik helyen áll.

U18

A magyar bajnokság B1 csoportjában a Dunaújváros 17-4-re kiütötte a szerb válogatottat, a Kárpáti Farkasok 3-1-re verték az FTC-t, míg a Győr 3-2-vel hozta el a pontokat Debrecenből. A csoportot a Kárpáti Farkasok vezetik a Fradi és a DAB előtt. A B2-ben az Ajka két mérkőzést tudott nyerni az elmúlt játékhéten, a Sportországnak, a Lehelnek, az OHA-nak, és az Egerszegi Titánoknak 1-1- siker jutott. A tabellát a Lehel vezeti az Egerszegi Titánok és az Ajkai Óriások előtt.

U16

A Székelyföldi JA pont nélkül maradt második anyaországi kiszállása során, a FEHA19-et legyőzte a BJA U16 és az ÚJA is, míg a BJA U15 a Vasasnál bizonyult jobbnak. A tabellát a BJA U16 vezeti az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó BJA U15 és az ÚJA előtt. Az A2-ben a Dunaújváros az éllovas, a B1-et a HKB vezeti, a B2-ben továbbra is 100%-os a Szeged, míg a B3-ban egyenlő pontszámmal áll a Hatvan és az OHA B.

Cimkék: , , , , ,

VB 12:30 KORSLO INFO
VB 16:00 HUNJPN INFO
VB 19:30 ROMITA INFO