Átvette az osztrák U20 vezetését a FEHA19

Tokaji Viktorék három győzelmet arattak az elmúlt játékhéten, miközben az ÚJA fordított utat járt be. Heti utánpótlás-körkép.

Ausztria, U20

Az osztrák juniorbajnokságban három fordulót rendeztek az elmúlt játékhéten. Szerdán a FEHA19 büntetőkkel verte otthon 3-2-re az Icehawkst, a 35. percben Pallag-Bozsák egyenlített, majd az újabb osztrák gólt követően Dézsi Barnabás mentette túlórára a találkozót. A ráadásban gól nem született, a győztes rávezetést Dézsi hajtotta végre, Orbán Gergő 95,5%-kal védett. Ugyanaznap az Újpesti JA a Budapest JA-t fogadta, és bár az első gólt a lilák lőtték, a folytatásban fordított a BJA és végül 5-3-as sikert aratott. A győztes csapatból az 1+2-vel záró Molnár Zétény emelkedett ki, de többen is két pontig jutottak.

Szombaton a FEHA19 látta vendégül a BJA-t és győzte le 3-1-re. Ravasz Csanád az újbudai együttesnek szerezte meg a vezetést, ám a hazaiak Dubszkij, Keresztes Zsombor és Antonijevics találatával megfordította az összecsapást. Az Újpesti JA az Icehawksnál lépett jégre ugyanaznap és maradt alul 5-3-ra. Bár Árkovics Bálint tanítványai Simon Levente és Lőczi góljával visszajöttek kétgólos hátrányból, a házigazdák újítani tudtak, Simon második találata csak a szépítésre volt elég.

Vasárnap a harmadik vereségét is elszenvedte a héten az ÚJA, a FEHA19 otthonában 4-2-vel hajthattak fejet. A székesfehérváriaknál a finn Artturi Viitakoski duplázott, Szöllősi Csaba és Palla Xavér egyszer-egyszer volt eredményes. A BJA az Icehawks vendége volt és bár féltávnál még döntetlent mutatott az eredményjelző, a hazaiak végül 5-2-re győzni tudtak. A BJA-tól Molnár és Sári találtak be. Hét fordulót követően a FEHA19 az első a felsőházban, a BJA a harmadik, míg az ÚJA egyelőre csak a nyolcadik,

Az alsóházban a DVTK Jegesmedvék a hárompontos Nemcsinov vezetésével 7-2-re verték a DEAC-ot, majd a szintén három gólpasszig jutó Kozlenko főszereplésével  3-1-re a Vienna Capitalst, Veres-Fucsku Bence 97%-kal dolgozott. Vasárnap hiába vezetett két harmad után a DVTK, aznap a Vienna fordítani tudott és 5-4-re megnyerte a találkozót. Bár Szabó Bulcsú duplázott, a Vasas büntetőlövéseket követően 4-3-ra kikapott az Okanagant fogadva. Pár nappal később az Innsbruck ellen már összejött a Vasas-siker, a 3-2-re végződő összecsapás győztes gólját Nyergesi Dominik ütötte. A DEAC az 1+1-ig jutó Csanády Marcell vezetésével 5-2-re verte az Innsbruckot, majd a 97,6%-on megálló Saarenpaa kapus teljesítményének köszönhetően 4-1-gyel elhozta a pontokat a Vasas csarnokából is.

U21

A hazai U21-es bajnokság B csoportjában az FTC 8-3-ra verte a Sportországot, míg a Dunaújváros 4-2-es sikert aratott a Győr vendégeként.

Ausztria, U18

A BJA erős harmadik harmadának köszönhetően 4-3-ra verte a FEHA19-et, majd másnap megismételte sikerét, Őrsi János a 29. percben beállította a 2-1-es végeredményt. Az Újpesti JA a Salzburgnál vendégeskedett a hétvégén. Mihály Jenő csapata 0-1-es állásról tudott talpra állni és bravúros fordítással 3-1-re legyőzte a Red Bullt: Varga Csanád egyenlítő góljánál a 97%-osan védő Szabó Rácz Albert gólpasszos volt. Egy nappal később nem tudott gólt lőni az ÚJA a Salzburgnak, az osztrák együttes üres kapus góllal 3-0-ra legyűrte a lilákat. A DVTK Jegesmedvék a ligaelső Klagenfurthoz utaztak, előbb szoros mérkőzésen csak 2-1-re kaptak ki, majd másnap 8-1-es vereséget szenvedtek. A Vasas két ízben is jobbnak bizonyult az Okanagannél: a káposztásmegyeri együttes előbb Mártonffy Máté duplájának is köszönhetően 5-1-es sikernek örülhetett, majd másnap nagy csatában újabb győzelmet szereztek, a 6-5-re behúzott mérkőzésen Bogáti Balázs négy gólt ütött és egy gólpasszt osztott ki, míg Lintner Péter minden Vasas-gólnál előkészítőként segédkezett.

U18

A magyar ifjúsági bajnokság B1 csoportjában a Kárpáti Farkasok 9-4-re verték a szerb válogatottat, a DAB 8-1-re diadalmaskodott a HKB ellen, míg az FTC 3-1-gyel bizonyult jobbnak a DEAC-nál.

A B2-ben a Lehel az Ajkát verte, az Óbuda három pontot szerzett a Szombathely ellen, míg a Sportországi Cápák kapott gól nélkül nyertek a Szigeti Bikák ellen.

U16

Az A jelű hatosban a BJA U15 Miskolcon szerzett újabb győzelmet, a FEHA19 a Vasast verte, míg a BJA U16 Újpestről hozta el a pontokat. A tabellát a BJA U15 vezeti saját serdülőcsapata és a FEHA19 előtt. Az A2-es csoportot a Győr vezeti, a B1-ben a Kaposvár az első, a B2-ben a Szeged 100%-os, míg a B3-ban négy csapat is 6-6 ponttal áll.