FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 7-3

A zöld-fehérek kétgólos hátrányból felállva, a második harmadban négy gólt szerezve gyűjtötték be a három pontot.

Az FTC-Telekomnál Nagy Kristóf, míg a DAB-nál a csütörtökön pihenő Tóth Balázs védett. A nyitó harmad közepén a vendégek megszerezték a vezetést, amikor Elomaa passzából Svars betört a ferencvárosi harmadba, majd a bedobópont környékéről ellőtte a korongot Nagy Kristóf botos kesztyűje mellett a hosszúba (0-1). A Fradi hajtott az egyenlítésért, ám nemhogy nem tudott egalizálni, a játékrész utolsó percében megduplázta előnyét a Dunaújváros, amikor Koskinen érkezett jó ütemben egy centerezésre (0-2). A zöld-fehérek meddő fölényét jól jelzi, hogy 17-7-re vitték a kapura lövési mutatót az első felvonásban.

A 25. percben Németh középre tett korongját Nemec verte be kapásból, ám közben az Acélbikák kapuja elmozdult, videobírózás következett, amit követően megadták a gólt (1-2). A mérkőzés közepén már döntetlen állt az eredményjelzőn, amikor Bán lövésénél Kestilä takarta a kilátást Tóth elől, az újvárosi kapusnak esélye sem volt (2-2). A 33. percben jött el a sportszerű találkozó első kiállítása, amikor LaPorte ült ki két percre. A zöld-fehérek kibekkelték a hátrányt, majd a kiegészülést követően egy Fradi-támadás végén Turbucz üresen érkezett a bal szélen, Brady keresztpasszát gólra váltotta (3-2). A második szünet előtt egyenlíthetett volna a DAB, ám Nagy Kristóf hatalmas bravúrral visszaért a hosszúra. Nem sokra rá Nemes 2+2 perces büntetést kapott, aminek az első felét Turbucz révén kihasználta az FTC-Telekom (4-2). A középső felvonásban 22-9-re nyerte a kapura lövési statisztikák a zöld-fehér együttes.

A harmadik harmad elején a DAB kivédekezte a megmaradt hátrányt, sőt aztán egy újabbat is, majd a kiegészülést követően Varga megindult a félpályától, majd sikerrel zárta a szólóját (4-3). Gyorsan jött a Fradi válasza: LaPorte elhozta a bulit, Kärmeniemi betette a kapu elé, ott pedig Brady érkezett (5-3). A 48. percben már 6-3 állt az eredményjelzőn, amikor Nemec zárt sikerrel egy emberelőnyös korongjáratást. Ezt követően öt a háromra is támadhattak a vendégek, hiába, így is a hazaiak találtak be, amikor Galajda emberhátrányos szólója góllal zárult (7-3). A végjátékhoz közeledve mindkét csapat kihagyott egy-egy emberfórt, a legvégén pedig egy újabb FTC-előny maradt ki.

ftcdab_farkassimon_tothbalazs

fotó: Tumbász Hédi/FTC-Telekom

Az első húsz perc nagyon nem nézett ki jól

Az FTC-Telekom–DAB mérkőzés utáni nyilatkozatok.

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: „Az első harmad nem is úgy indult, és nem is úgy fejeződött be, ahogy szerettük volna. Az a húsz perc nagyon nem nézett ki jól, finoman szólva. De megint csak azt tudom mondani, hogy átbeszélgettük a dolgokat a srácokkal, és megint csak hallgattak ránk. Szóval ez egy jó jel, lehetett látni már az első cserében, hogy onnantól egy teljesen másik arcát mutatta a csapat végig. Megint negyven percet hokiztunk, most azt kellene megtalálni valahogy, hogy ezt hatvan percig is tudjuk. Ugye erről is beszéltünk, hogy az elejétől fogva már úgy jöjjünk ki, mint a második harmadban. Ez a negyven perc jól nézett ki, még így is, hogy két góllal vesztésre álltunk, utána már nem fért kétség ahhoz, hogy ki a jobb csapat.”

Niko Eronen, vezetőedző, Dunaújvárosi Acélbikák: „Az első harmad jól alakult a számunkra, felkészítettük a játékosainkat a meccsre. Úgy gondolom, amit lehetett, mindent megtettünk. A második harmadban már kicsit nagyobb nyomást helyeztek ránk, és elkezdtük olyan helyeken elhagyni a korongot, ahol nem kellett volna, ilyeneket nem csináltunk az első harmadban, ezzel rengeteg problémát okoztunk saját magunknak. Utána már a speciális játék számított, nagyon hatékony volt az előnyös játékuk, mi pedig kihagytuk a lehetőségeinket. Kár, mert jól kezdtünk, amit utána nem tudtunk megtartani, és hagytuk, hogy átvegyék a játék irányítását. A Fradi egy jó csapat, és megérdemelték a mai három pontot, nincs kétség efelől. De természetesen kicsit másra számítottunk, mint amit láttunk.”

Erste Liga, Tüskecsarnok, 2023. nov. 24., péntek.
Nagy K.: 91,4% (Arany)
Tóth K. B.: 87,7% (Kovács)