Felemás hétvége az osztrák juniorbajnokságban

A felsőházban a BJA és az ÚJA is 1-1 győzelemmel és vereséggel gazdagodott, a FEHA19 a hajrában fordított Villachban. Heti utánpótlás-körkép.

Ausztria, U20

Szombaton és vasárnap folytatódtak az osztrák juniorbajnokság küzdelmei. A felsőházban az ÚJA és a BJA hazai pályán fogadta a Salzburgot és az Oberösterreichet, mind a négy együttes 1-1 győzelmet és vereséget gyűjtött a hétvégén. Az Újpesti JA végig vezetve Cseh István duplájával, valamint Lőczi Barabás és Balázsi Márton góljával 4-2-re verte a felső-ausztriai akadémiát. Másnap a Salzburg érkezett a Megyeri útra – ekkor többen a felnőtt csapattal játszottak Debrecenben –, döntetlen első harmadot követően a második felvonást 4-0-ra elvesztette Árkovics Bálint együttese, így 6-4-es vereséget szenvedett. A Budapest JA szombaton fővárosi vetélytársához hasonlóan szintén győzedelmeskedni tudott: Szaller Márk tanítványai vesztes nyitó játékrészt követően fordítottak a Salzburg ellen, az 5-3-as győzelemből Miskevics kettő, Tihanyi, Jurkovics és Ravasz 1-1 góllal vette ki a részét. Egy nappal később a fehérorosz Miskevics, majd Jurkovics is vezetéshez juttatta a BJA-t az Oberösterreich ellen, ám az osztrákok fordítani tudtak és 6-2-re megnyerték a találkozót. A FEHA19 ausztriai túrán szerepelt, Tokaji Viktorék a Nordic Hockey Academy pályáján 2-1-re kikaptak, a mérkőzés első gólját Hercsel Bálint ütötte. Másnap Villachban is úgy tűnt, hogy pont nélkül maradhatnak a fehérváriak, ám Gyúró Dávid a 60. percben hosszabbításra mentette a találkozót, a túlórát Szabó Péter zárta le, így a FEHA 3-2-es sikernek örülhetett. A BJA az első, az ÚJA a második, míg a FEHA19 a hatodik a nemrégiben kezdődő felsőházi szakaszban.

Az alsóházban a DEAC 6-2-re kikapott az Okanagan vendégeként, majd egy nappal később Domán Péter mesterhármasával 6-2-re nyerni tudott Bécsben, Nyisztor Ákos 1+3 pontot szerzett. A DVTK Jegesmedvék 9-3-ra verték a Vienna Capitalst: Pásztor József, Barabás Benjámin és Nemcsinov duplázni tudott. A következő nap az Okanagan csarnokába léptek pályára a miskolciak és kaptak ki hosszabbítást követően 5-4-re. A Vasas 5-3-ra alulmaradt a Steiermarkt vendégeként: a káposztásmegyeri együttesből az 1+1-et elérő Varga Milán emelkedett ki.

U21

A honi bajnokság B csoportjában az FTC 3-1-re verte a Dunaújvárosi Acélbikákat.

Ausztria, U18

Az osztrák ifjúsági bajnokságban a Vasas két győzelmet aratott Miskolcon. Jánosi Csaba együttese előbb a duplázó Karó Levente vezetésével 4-1-re diadalmaskodott, majd másnap büntetőlövésekbe torkollott a találkozó. A 3-3-ra végződő rendes játékidőben a DVTK-tól Trozsák Bálint, a vendégektől Mártonffy Máté tudott duplázni, a győztes rávezetést Trajcsik Dávid mutatta be. A FEHA19 előbb Keszthelyi Csaba mesterhármasának is köszönhetően 5-3-ra legyőzte a Salzburgot, az osztrák együttes másnap 6-3-ra visszavágott. Az Újpesti JA egy pontot gyűjtött hazai pályán a Klagenfurt ellen. Mihály Jenőék előbb rendes játékidőben veszítettek 2-1-re, majd vasárnap túlórát követően alakult ki ugyanez a végeredmény.

Az ÚJA a harmadik, a BJA a negyedik, a Vasas az ötödik, a DVTK a hetedik, míg a FEHA19 a nyolcadik a kilenc együttest számláló bajnokságban.

U18

A B1 csoportban a szerb válogatott 6-4-re verte a Kárpáti Farkasokat, majd 5-1-re kikapott az FTC vendégeként. A Fradi két győzelemmel abszolválta a hétvégét, szombaton Debrecenben nyert 5-1-re. A HKB 7-2-re diadalmaskodott Győrben, míg a DAB 3-2-vel bizonyult jobbnak a Kárpáti Farkasoknál. A tabellát az FTC vezeti a 100%-os, ugyanakkor egy mérkőzéssel kevesebbet játszó HKB előtt.

A B2 csoport élén 8 fordulót követően az egyaránt 21-21 pontos Lehel és Egerszegi Titánok állnak, míg az Óbuda 15 egységgel a harmadik.

U16

Az A1 csoportban lejátszotta első magyarországi túráját az SZJA U16, a székely akadémia négy mérkőzésen nem tudott pontot gyűjteni. A BJA U15 legyőzte saját klubjának serdülőegyüttesét, a FEHA19 a DVTK-t, a Vasas az ÚJA-t verte. A tabellát a BJA U15 vezeti az ÚJA és a BJA U16 előtt. Az A2 élén a DAB és a Győr áll, a B1-ben a Kaposvár az éllovas, a B2-ben a Veszprém vezet, míg a B3-ban már csak a Hatvan hibátlan.

VB 12:30 KORSLO INFO
VB 16:00 HUNJPN INFO
VB 19:30 ROMITA INFO