GKS Katowice–FTC-Telekom 5-4

A ferencvárosiak hiába jártak közel a négygólos hátrányuk ledolgozásához, a lengyelek a négy gólt szerző és egy gólpasszt kiosztó Grzegorz Pasiutnak köszönhetően legyőzték a magyar csapatot.

Az FTC-Telekom első olaszországi találkozóján Arany Gergely védett, akinek a mérkőzés elején sok feladatot adtak a katowiceiek, aztán néhány percet követően a ferencvárosiak is felvették a meccs tempóját. A nyitó harmad közepén a zöld-fehérek kivédekeztek egy emberelőnyt, ám a kiegészülés után egy minutummal a lengyelek Pasiut révén megszerezték a vezetést. Nem sokra rá eljött az első Fradi-fór is, ezt kilenc másodperc alatt gólra váltotta Brady egy közelről bekotort korongból. Az első felvonás utolsó percében két magyar kisbüntetést is kiosztottak a játékvezetők.

A második játékrésznek több mint egypercnyi kettős emberelőnnyel vágott neki a GKS Katowice, élt is a lehetőséggel, öt a három ellen Delmas volt eredményes. A folytatásban kimaradt egy ferencvárosi emberfór, aztán kettő az egy ellen megléptek a lengyelek, megint Pasiut keserített el bennünket. A mérkőzés közepén az FTC-Telekom kibekkelt egy hátrányt.

A harmadik harmad elején megint jött egy lengyel előny, ahol megint villant Pasiut, a rutinos játékos egy keresztpasszt követően jutott mesterhármasig. A katowicei 18-as nem állt meg háromnál, a 45. percben jól érkezett a magyar kapu elé, egy pontos lövéssel 5-1-re módosította az állást, amit követően néhány minutummal Nagy Kristóf érkezett a Fradi kapujába. A játékrész közepén a magyar együttes technikailag kihagyott egy öt a négy elleni lehetőséget, de a lengyelek még nem rendezték a soraikat, amikor Németh közelről bekotorta a korongot Murray-nek. A végjátékban újabb Fradi-fór jött, Fodor Szabolcs egy bátor húzással lehozta a kapust, hat a négyre szinte azonnal jött a találat, az elhozott buli után LaPorte villámgyorsan kétgólosra csökkentette a hátrányt. Másfél perccel a vége előtt megint LaPorte pillanatai jöttek: korongot szerzett a katowicei kapu előtt, aztán egy pontos lövés után már 5-4 állt az eredményjelzőn. A zöld-fehérek hajtottak az egyenlítésért, sikertelenül.

Az FTC-Telekom 5-4-re kikapott, szombaton a dán Herninggel méri össze erejét.