Jön a szezon első lila-zöld derbije

A fővárosi rangadó mellett Fehérváron és Miskolcon is bedobják a pakkot kedden.

Három 18:30-as mérkőzéssel folytatódik az Erste Liga a válogatott hét után kedd este. Ezek közül egyértelműen kiemelkedik a szezon első Újpest–Ferencváros derbije: a két ősi rivális a Megyeri úton méri össze erejét idén először. A várakozásokat csak fokozza, hogy ezúttal nemcsak nevében lesz rangadó a rangadó, hiszen eddig mindkét fél kiemelkedően teljesít: az UTE a tavalyi vesszőfutása után most 12 meccsből 10-et megnyerve vezeti a bajnokságot, míg a Fradi 10-ből 8 győzelemmel a harmadik, vesztett pontok tekintetében egyetleneggyel van lemaradva a listavezető újpestiektől. Egyébként az előző idényben is végig kiélezett összecsapásokat vívott egymással a két nagy ellenfél, csupa emlékezetes momentummal a bajnokságban és a kupában egyaránt – ezúttal remélhetőleg a jégen és a lelátón is relatíve békés mederben zajlanak majd az események. A Fradi nagy formában, az MK-t is beleszámítva ötmeccses sikerszériában van, legutóbb ők adták a hét játékosát Turbucz, valamint a hét gólját is LaPorte révén, míg a lila-fehérek egy hárommeccses kisiklást követően találtak vissza a győzelmi ösvényre a DEAC (3-2) és a DVTK (6-3) ellen. A derbit az M4 Sport élőben közvetíti.

A miskolciak mindkettejüktől kikaptak legutóbb, azt megelőzően pedig csak döntetlent értek el a DAB ellen a Magyar Kupában – kedd este a bajnokságban próbálhatják meg legyőzni az Acélbikákat. Ez egyszer már sikerült nekik idén, igaz, Dunaújvárosban háromszor kellett egyenlíteniük a végül szétlövéses győzelemért. A DAB a nemzetközi szünet előtt a DEAC ellen szakította meg négymeccses bajnoki vereségsorozatát, de idei 13 meccséből így is csak 4-et tudott megnyerni eddig. A Fejér megyeiek támadójátéka lényegesen jobb, mint tavaly, 36 lőtt góljuk például csak hárommal kevesebb, mint a negyedik helyen álló Jegesmedvéké, de nagyon sok az 1-2 góllal elbukott meccsük – az újpesti 0-4-et leszámítva konkrétan az összes többi vereségüket ily módon szenvedték el ezidáig.

A játéknap harmadik fél 7-es összecsapásán a BJAHC vendégszerepel a FEHA19-nél az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A két együttes roppant hullámzó teljesítményt nyújt idén, egyelőre egyikük sem képes a hosszabb távon kiegyensúlyozott játékra, meglepő vereségek és győzelmek egyaránt be-becsúsznak mindkét oldalon. Ezzel együtt egyértelműen a káposztásmegyeriek tartanak előrébb, még ha jelenleg ők sem érik el az 50%-os mérleget: 6 győzelemmel és 7 vereséggel a tabella 6. helyén állnak éppen, szemben a sereghajtó “kisvolánnal”. A fehérvári akadémistacsapatnak leginkább a gólszerzéssel gyűlik meg a baja, 13 mérkőzésen lőtt 28 találata alig éri el a meccsenkénti kettes átlagot, ezzel ebben a statisztikában is magasan sereghajtó (még a DEAC és a DAB is 7 és 8 góllal többet ütött náluk). A két fél legutóbbi találkozója meglehetősen egyoldalúra sikeredett: Kangyal Balázsék október elején éppen a FEHA ellen aratták idei legnagyobb diadalukat egy tükörsima 7-1-es kiütés formájában.