Tökéletes magyar hétvége az EWHL-ben

Mindegyik női csapat idegenben győzött, a BJA kétszer is, és több válogatott játékos is jó formában van a nemzetközi szünet előtt.

EWHL

A címvédő Hokiklub Budapest Pozsonyban az SKP vendégeként nyert 5-3-ra egy fordulatos meccsen. A meccs felén túl még a szlovák együttes vezetett, ám az újbudaiak jól gazdálkodtak a helyzetekkel, és fordítani tudtak. Dabasi Réka duplázott, újra eredményes volt Szamosfalvi Petra és Báhiczki-Tóth Boglárka, az utolsó gólt pedig Madeline Leidt szerezte.

A MAC Budapest is idegenből hozta el a három pontot, Bolzanóban győzött 3-1-re. Az első harmad végén 20 másodpercen belül Rónai Alexandra és Huszák Alexandra is betalált, majd a folytatásban is a magyarok akarata érvényesült. A hazaiak szépíteni tudtak a harmadik harmadban, de Rónai újabb emberelőnyös góljára már nem érkezett válasz.

A BJA két győzelemmel, összesen öt ponttal zárta a hetet. Előbb a Kärnten Lakers ellen sikerült győzni 4-3-ra, úgy, hogy 2-1-re még az osztrák csapat vezetett. Az akadémiai együttes legjobbja Gergely Dalma volt, két gólja mellett két asszisztot is jegyzett. A másik két találaton Faggyas Lilla és Nancy Loh osztozott. Egy nappal később a Neuberg otthonából is győzelemmel távozott a BJA, ezúttal is 4-3 lett a végeredmény, de a győztes gól hosszabbításban esett. Ismét nem volt hiány a fordulatokban, 1-3-ról sikerült felállni. A BJA-t ezúttal Loh húzta előre, háromszor volt eredményes, a győztes gólt is ő szerezte, rajta kívül Bereczki Blanka talált be.

A HKB továbbra is veretlen, mind a hét meccsét megnyerte, és csak kevesebb meccse miatt szorul a második helyre. A MAC a negyedik, a BJA a 10.

DEBL

Az osztrák ligában a veszprémi Rampage 4-2-re verte a FTC-t, míg a dunaújvárosi Angels otthon kapott ki a Capitalstól. A Rampage a második helyen áll, az FTC az ötödik, az Angels a hetedik, míg a MAC a nyolcadik.

U25-ös bajnokság

Az A csoportban a MAC Marilyn kétszer is legyőzte az ACS Fox együttesét Gyergyószentmiklóson, 4-3-ra és 4-2-re.

A B csoportban, keleten a DHK zárt remek hétvégét, ugyanis egy-egy góllal a DVTK-t és a Hatvant is megverte. A középső csoportban az Angels B szerzett hat pontot a Rampage B2 és a Szeged ellen. Nyugaton a Szombathelyi Pingvinek értek el két sikert az FTC és a Rampage B1 ellen.