Lobenwein Bálint két korosztályban is győzelemhez segítette a BJA-t

Az osztrák U20-as bajnokság felsőházában a BJA kétszer, a FEHA19 és az Újpesti JA 1-1 alkalommal nyert. Heti utánpótlás-körkép.

Ausztria, U20

Az osztrák juniorbajnokság felsőházában az alapszakasz legjobb nyolc együttese szerepel, a magyar csapatok közül a BJA-nak, az ÚJA-nak és a FEHA19-nek sikerült a kvalifikáció. A nyitó hétvége a Budapest Jégkorong Akadémiának ment a legjobban, Szaller Márkék két sima győzelmet arattak. Az újbudai együttes a 4 gólt lövő és 2 gólpasszt kiosztó fehérorosz Miskevics és az 1+2-vel záró Lobenwein Bálint vezetésével 6-2-re verte az Icehakws HC-t. Másnap a FEHA19 Strazdins duplájával és Szöllősi góljával 3-1-es előnyt épített ki 10 perc alatt, ám a folytatásban a BJA megrázta magát és 7-4-re megfordította a találkozót: az Erste Ligában is megforduló csatárok kitettek magukért, Molnár Zétény 1+4-gyel, Weidemann Márk 1+2-vel, míg Ravasz Csanád 1+1-gyel iratkozott fel a jegyzőkönyvbe. Az Újpesti JA gólgazdag első harmad után 6-4-re verte az Icehawkst, Nagy András 1+2-vel jelentkezett, Mester Máté és Polónyi Kristóf 2-2 ponttal zárt, a győztes gólt Peceric ütötte. Vasárnap a FEHA19 vendégeskedett Újpesten, Tokaji Viktor csapata bő húsz perc alatt 4-0-ás előnyt épített ki, és bár az ÚJA felzárkózott, utolérni nem tudta ellenfelét (3-4). A fehérváriaknál Kurián Soma, az ukrán Dubszkij, és a lett Strazdins ért el 2-2 pontot.

Az alsóházban a Vasas kétszer fogadta az Eishockey Akademie Steiermarkot. Az első összecsapáson hiába vezettek a vendégek kétszer is több góllal, a duplázó Nyergesi Dominik vezetésével a Vasas kiharcolta a hosszabbítást, amelyet Szemerei Péter találatával meg is nyert 4-3-ra. Másnap újfent összecsaptak a felek, a stájerországi akadémia ekkor 4-1-re győzött. A DVTK Jegesmedvék és a DEAC nem lépett jégre a hétvégén.

U21

A magyar csoportban a mesterhármasig jutó Raskin Valerij húzta Dunaújvárosi Acélbikák 9-3-ra verték a Sportországot. A Lehel HC Hordós Ádám duplájának is köszönhetően 4-2-re nyert az FTC vendégeként. Az ötcsapatos csoportot a Győr vezeti a Lehel és a DAB előtt.

Ausztria, U18

Az osztrák ifi bajnokságban az ötödik DVTK és a negyedik BJA két teljesen ellentétes mérkőzést játszott egymással. Szombaton a miskolciak minden harmadban egy gólt lőve 3-0-ra verték a BJA-t, Dezső Zsolt 29 védéssel hibátlanul zárt a kapuban, Vörös Henrik és Trajcsik Dávid is 1+1-gyel zárt. Másnap fordult a kocka, csak az újbudai együttes tudott gólt lőni, a BJA a junioregyüttestől visszatérő Lobenwein Bálint duplájával és Szűcs Martin valamint Bekker Endre góljaival 4-0-ra verte a DVTK-t, Daradics Ákos 23 védéssel ért el shutoutot. A hetedik FEHA19 két alkalommal látta vendégül a harmadik Újpesti JA-t. Szombaton a székesfehérváriak gyorsan megszerezték a vezetést, ám a lila-fehérek 4-3-ra megfordították a mérkőzést, a győztes gólt az 57. percben Rapos Gergely ütötte. Egy nappal később az Újpest két harmad alatt négygólos előnyt épített ki, végül 4-1-re nyert, Osztoics Márk 1+1 pontot jegyzett, Gergely Hunor 96%-kal dolgozott a vasak között. A hatodik Vasas előbb 6-1-re, majd 4-1-re kapott ki a második helyen álló Salzburgtól.

U18

A magyar bajnokság B1 csoportjában a Kárpáti Farkasok 3-1-re verték a DEAC-ot, míg a Győr szétlövések után bizonyult 3-2-vel jobbnak az FTC-nél. A hazai ligához csatlakozó szerb válogatottat a HKB 8-0-ra legyőzte a Tüskesátorban.

A B2-ben hét mérkőzést is rendeztek az elmúlt játékhéten. Az Egerszegi Titánok és a Lehel két-két győzelmet zsebelt be, az Ajkának, az Óbudának és a Szombathelynek 1-1 siker jutott. A B2 jelű csoportot a Jászberény vezeti az Egerszegi Titánok és az Ajkai Óriások előtt.

U16

Az A1-ben a DVTK a Vasast verte 3-1-re, míg az Újpesti JA hosszabbítást követően 5-4-re diadalmaskodott a BJA U15 ellen. A táblázatot az ÚJA vezeti a BJA U15 és az egy meccsel kevesebbet játszó BJA U16 előtt. Az A2-ben a Dunaújváros és az FTC sikerét hozta a hétvége, a B1-ben a Szigeti Bikák az éllovasok, a B2-ben a Veszprémi Jéglovagok állnak a legjobban, míg a B3-ban már csak a Hatvan Gigászai hibátlanok.