Garát-Gasparics Fanni első góljai az SDHL-ben

Németh Anikó a svéd másodosztályban, Pázmándi Zsófia az amerikai egyetemi csapatában nyújtott kiemelkedőt. Összefoglaló a külföldön szereplő női válogatott játékosokról.

Svédország

Garát-Gasparics Fanni főszereplő volt a Brynäs legutóbbi két győzelmében. A csapat 8-0-ra verte az AIK-ot, majd 4-1-re az Odnoga Lottit foglalkoztató SDE-t, a magyar csatár az első meccsen kettő, a másodikon egy gólt szerzett, és kiosztott 1-1 asszisztot is. Gasparics így már 9 pontnál tart az SDHL-ben. Odnoga Lotti egyszer próbálkozott kapuralövéssel.

A Linköping előbb 3-2-re verte a MoDo együttesét, majd 5-4-re kikapott az éllovas Luleától. Tóth Enikő az első meccsen kapott egy kiállítást, a másikon pedig adott egy gólpasszt.

A Liinköping tartja harmadik helyét, a Brynäs két ponttal lemaradva követi. Az SDE a hetedik.

A másodosztály északi csoportjában magyar rangadót rendeztek, és Németh Anikó csapata, a Björklöven 3-1-re diadalmaskodott a Jókai-Szilágyi Kingával felálló Skelleftea otthonában. A magyar válogatott kapus 96,67%-kal védett. Együttese lendületbe jött, hiszen utána 6-2-re, majd 4-1-re verte a Lulea 2-es csapatát, Németh az első meccsen állt a vasak között. Már a Björklöven vezeti a csoportot, igaz, három meccsel többet játszott, mint a Skelleftea.

A déli csoportban a Troja-Ljungby 4-1-re győzött a Karlskrona ellen, majd3-0-ra kikapott a Rödovrétól. Soós Csenge az első mérkőzésen szerepelt.

NCAA

Megszakadt Kreisz Emmáék remek sorozata, a Minnesota kétszer is kikapott az Ohio State-től az egyetemi ligában (4-3 hosszabbítás után, 6-5). A magyar csatár összesen háromszor lőtt kapura.

A Maine 4-3-ra kikapott a Boston Universitytől, Seregély Míra két lövésig jutott.

A Div III-ban a Trine a Cantonnal szemben maradt alul (2-0, 6-1). Gengeliczky Dorottya összesen két lövéssel és egy kiállítással zárta a debütáló hétvégét.

A Plattsburgh utolsó felkészülési meccsét játszotta a rajt előtt, és 7-0-ra nyert az Ottawa Jr. 67’s ellen. Pázmándi Zsófia négy gólt szerzett az első harmadban bő 13 perc alatt.