Gyergyói HK–Dunaújvárosi Acélbikák 5-3

A címvédő fordulatos mérkőzésen otthon tartotta a három pontot a mesterhármast szerző Bodónak köszönhetően.

A Gyergyói HK-nál szokás szerint Rinne kezdett, a DAB-nál újfent Tóthnak szavazott bizalmat a stáb. A vendéglátónál visszatért Mesikammen, ellenben Jason Horvath hiányzott, míg a vendégeknél Strenk és Blomberg helyett Marosi és Pinczés lépett jégre. A meccset a hazaiak kezdték aktívabban, de nem tudták megszerezni a vezetést. A 8. percben egy páros büntetést osztottak ki a játékvezetők, Császár és Lorraine egyaránt testre ütésért pihenhetett két percet. A GYHK fölénye a nyitó harmad utolsó előtti percében érett góllá, amikor Sylvestre lövését Tóth hiába védte, a korong Sárpátki elé került, aki vezetéshez juttatta a hazaiakat (1-0). Nem örülhettek sokáig a vendéglátók, ugyanis 21 másodperccel később a gyergyói kapu előtt üresen álló Szalmához került a pakk, aki egyenlített (1-1).

A második játékrész áthúzódó dunaújvárosi emberelőnnyel indult, a vendégek nem éltek a lehetőséggel. Pár perccel később Ödman-Hadzinikolic kiugorhatott, Rinne kimozdult a kapujából és a kék vonalhoz közel járva nagyot mentett. A 27. percben Orban korongot szerzett az újvárosi kapu mögött, a ketrecnek szemből érkező Bodóhoz passzolt, aki nem hibázott (2-1). A mérkőzés közepén Dalhuisen magas bottal való játék miatt 2+2 perces büntetést kapott, a DAB előbb Szalma közeli lövésénél közel járt az újabb egyenlítéshez, aztán össze is jött az egalizálás Svars precízen eleresztett kék vonalas löketével (2-2). A 35. percben már vezettek az Acélbikák, mégpedig egy nem is akármilyen góllal: Elomaa átlöbbölte a kapun a korongot, Szalma pedig bepöckölte Rinnének (2-3).

A harmadik húsz percben a GYHK hajtott az egyenlítésért, ez a 46. minutumban össze is jött, amikor egy tévedésből befújt tilos felszabadítás után a hazaiak elhozták a korongot, majd az akció végén Orban passzát Bodó tette be közelről (3-3). Két perccel később megint ők voltak a főszereplők, ezúttal fordított szereposztásban, Orban volt eredményes (4-3). A végjátékban a DAB próbált egyenlíteni, de Bodó megugrott és mesterhármasig jutott (5-3). A kapuslehozatal sem segített a DAB-on, így a Gyergyói HK 5-3-ra nyert.

gyedab_lerant

fotó: Szász Adorján/GYHK

Ami az első harmadban működött, annak a harmadikban is működnie kell

Így látták a vezetőedzők a GYHK–DAB összecsapást.

Szilassy Zoltán, vezetőedző, GYHK: “Érdekes meccs volt, mert nagyon jó első harmadunk volt, és a második sem volt rossz, jött az a 2+2 perces büntetés, amit megnéztem és nem volt kiállítás, a korong ütötte meg az újvárosi játékost. A második kettő percben egyenlíteni tudtak egy távoli lövéssel, majd utána egy butuska gólt kaptunk, noha okosan be volt emelve a kapu elé. Próbáltuk türelemre inteni a srácokat, mondván ami az első harmadban működött, annak a harmadikban is működnie kell. Jól nézett ki a harmadik harmad, egy padlógáz után állva hagytuk az ellenfelet, úgyhogy összességében jó volt ez a meccs.”

Niko Eronen, vezetőedző, DAB: “Tudtuk, hogy a hazai csapat keményen fogja kezdeni a mérkőzést, erre igyekeztünk fókuszálni az első húsz percben, mondhatni az ellenfelünk volt aktívabb ekkor. Ahogy telt az idő az első harmadban, egyre inkább megérkeztünk a mérkőzésbe, aztán még folytatódott ez a második harmadban, tetszett is, amit láttam. A 3-3-at megelőző gólnál aztán úgy gondolom volt egy nagy hiba, hogy nem fújtak be egy tilos felszabadítást, ezt követően pedig nem találtuk a játékunkat, hibákat vétettünk, ez pedig a mérkőzésbe került. Összességében nem vagyunk elégedettek azzal, amit láttunk, csalódást keltő volt látni, ahogy vezetést szerez az ellenfél.”

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 2023. okt. 29., vasárnap.
Rinne: 91,2% (Demeter)
Tóth: 87,8% (Kovács)