Csala Patrik ismét hibátlanul védett

A kölni kapus idényátlaga továbbra is 97,5% felett mozog, Tóth Tamás közben csapatot váltott az NAHL-n belül. Heti utánpótlás légióskörkép.

Németország, DNL U20

Az A1 jelű selejtezőcsoportot megnyerte a Landshut, míg a Kaufbeuren csak a hatodik helyen végzett, így előbbi a top-csoportban, míg utóbbi a kvalifikációs körben folytatja. Az A2-ben a Köln végzett az élen, míg az Ingolstadt a negyedik lett, így mindkét együttes a top-csoportban szerepel a továbbiakban. Az elmúlt hétvégén meg is kezdődtek a következő etap mérkőzései. A Köln Csala Patrikkal a kapuban 2-0-ra verte a Schwenningent, a magyar kapus 17 védéssel ért el shutoutot, szezonátlaga továbbra is elképesztő, 97,5%-os. Másnap a Köln Csala nélkül 5-1-re verte ellenfelét. Az Ingolstadt hiába lőtt két meccs alatt 10 gólt is a Regensburgnak, pont nélkül maradt a hétvégén. Szongoth Döme csapata előbb hazai pályán 7-6-ra, majd idegenben 8-4-re maradt alul, a magyar center előbb kettő, majd egy gólpasszt tett a közösbe. A Landshut hazai pályán kapott ki kétszer a Düsseldorf ellen (1-3 illetve 2-4), Kassay-Kézi Kende nem szerzett pontot.

Észak-Amerika, NAHL

Bár remekül kezdte az évet a Maryland Black Bearsnél Tóth Tamás – a novemberben 20. életévét betöltő csatár 13 mérkőzésen 4+4 pontot szerzett -, az elmúlt hétvégén már a Bismarck Bobcats mezében tűnt fel. Új csapata három mérkőzést vívott a hétvégén, a Minot Minotauros ellen (5-4 hossz.) Tóth negyedik soros volt, míg az Austin Bruins elleni duplázás (4-3 hossz. illetve 0-1) során mindkétszer a harmadik egységben ment, pontot nem gyűjtött.

Egyesült Államok, NCDC

A Pueblo Bulls előbb 6-3-ra győzött a Provo Predators vendégeként, majd 3-0-ra kikapott a Rock Springs Grizzles otthonában. Hiezl Balázs játszott, pontot nem szerzett. A Pueblo negyedik a hatcsapatos Mountain-divízióban.

Egyesült Államok, USPHL Premier

A Carolina Jr. Hurricans 3-0-ra diadalmaskodott a Richmond Generals vendégeként, a találkozó végeredményét Kaibás Kornél állította be. Egy nappal később újból összecsaptak a felek, a Hurricanes ekkor egy 54. percben szerzett góllal 3-2-es sikert aratott, a győztes gólnál Kaibás gólpasszos volt. A Wisconsin Rapids Riverkings büntetőkkel 3-2-re nyert a Steele County Blades ellen, a vendégek első gólját Varga Zaránd szerezte Csémi Dávid átadásából, a rávezetéseknél mindkét magyar játékos kihagyta a saját próbálkozását. Másnap a Riverkings 6-4-es vereséget szenvedett, Csémi nem lépett jégre, Varga a végjátékban betalált. Hegedüs Levente nem játszott a Vernal Oilersnél.

Finnország, U20 SM-sarja

A JYP Varga Balázs két gólpasszának is köszönhetően 5-1-es győzelmet aratott a Pelicans vendégeként. A 20 perc jégidőt kapó 2003-as születésű támadónk két emberelőnyös találatnál volt előkészítő. Egy nappal később az akkor még éllovas KalPát fogadta a JYP, az első 40 perc nem hozott találatot, de a harmadik harmadban felpörögtek az események. A házigazdák a 49. percre háromgólos előnyt építettek ki, amelyet a KalPa már nem tudott ledolgozni, így 3-2-re behúzta a JYP az összecsapást. Varga 21 percet volt pályán, a második gólnál asszisztot jegyzett, a harmadikat ő maga ütötte. 17 mérkőzést követően 29 ponttal továbbra is harmadik a bajnokság kanadai táblázatán. A SaiPa pénteken hosszabbítást követően 4-3-ra verte a Ketterät, Farkas Olivér majd’ 16 percet volt jégen. Szombaton a HPK vendégeként szenvedett 6-1-es vereséget a SaiPa, Farkas ekkor 12 perc játékidőt kapott, Deák Márton nem szerepelt egyik mérkőzésen sem. Horváth Bencét szintén nem nevezte a Jukurit. A JYP a negyedik, a SaiPa a 11., míg a Jukurit a 14. a tabellán.

Finnország, U18 SM-sarja

A K-Vantaa 9-3-ra nyert a Jukurit vendégeként, Lencsés Dávid csapata nyolcadik góljánál gólpasszos volt. Schwartz Gergő hiába szerzett vezetést a TuTónak, csapata hazai pályán 4-2-es vereséget szenvedett a HIFK második együttese ellen. Másnap az Ässät otthonában sem jártak több sikerrel, 2-1-re az ellenfél örülhetett. A K-Vantaa az alsóház második helyén áll, míg a TuTo a negyedik.

Svédország, J20 Nationell

A déli divízióban a felnőttcsapatnál nem sok lehetőséget kapó Hadobás Zétény ott volt a Linköping elleni idegenbeli mérkőzésen. A Västeras a második harmadban még két góllal is vezetett, végül hosszabbítást követően 4-3-ra kikapott. A 22 perc jégidőt kapó Hadobás egy gólpasszal segítette csapatát, hat juniormérkőzést követően 2 pontos. A Västeras utolsó a 11 csapatos divízióban.

Északon a Mora hazai pályán verte 3-1-re a MoDót, majd másnap a rögtönzött visszavágón 5-3-as vereséget szenvedett. Nemes Márton a vesztes mérkőzésen 1+1 pontot jegyzett. Vasárnap a Timrát fogadta a Mora, s kente el 4-1-re, a negyedik hazai gólt a 17 mérkőzés alatt 6+3-mal álló Nemes szerezte. A Mora a harmadik a tabellán.

Svédország, J18 Regional

A keleti csoportban csütörtökön a Lidingö Molnár Botonddal a soraiban hazai pályán szenvedett 8-3-as vereséget az SDE ellen, majd vasárnap 5-4-re legyőzte a Värmdőt. A kiélezett összecsapáson Molnár az 55. percben döntetlenállásnál győztes gólt lőtt, korábban egy gólpasszt is kiosztott. A dunaújvárosi csatár 5 mérkőzést követően két pontos. A Södertälje 6-3-ra nyert a Täby pályáján, Vén Bendegúz két gólpasszal vette ki a részét a sikerből. Hétfőn a Djurgadennél vendégeskedett a Södertälje, Vén nem szerzett pontot az 5-1-re elbukott találkozón.

Északon a Boden 4-0-ra nyerni tudott a Sundsvall vendégeként, Nagy Dominik és Erdősi Csanád egy-egy gólpasszt szerzett. Másnap az Östersund otthonában 7-3-ra kikapott a Boden, Nagy ekkor is asszisztot jegyzett.

Csehország, Extraliga U20

A Trinec 5-3-ra nyert a Pardubice otthonában, majd hazai környezetben 4-1-re verte a Zlínt, Horváth Alex nem szerzett pontot.