Dunaújvárosi Acélbikák–FTC-Telekom 7-4

A piros-fehérek a második harmadban megbüntették a vendégek fegyelmezetlenségeit, ami miatt a ferencvárosiak elvesztették a szezonbeli veretlenségüket.

A hazaiaknál Tóth Balázs állt a vasak között, míg a vendégeknél Nagy Kristóf a szezonbeli első bajnokiján szerepelt. A ferencvárosiak nem tudtak kiállni négy teljes sorral, ugyanis Tóth Gergő a kezdés előtt egy órával kapott egymeccses eltiltást. A nyitó harmadban Tóthnak akadt több feladata a két kapus közül, több bravúrt is bemutatott, egyedül akkor volt tehetetlen, amikor egy kijátszott ferencvárosi emberelőny végén Brady betalált (0-1). Az első felvonás krónikájához hozzátartozik egy kimaradt Acélbikák-fór is.

A második húsz perc elejét megnyomta a DAB, a hazaiaknak voltak veszélyesebb lehetőségeik. A 28. percben Varga indította Somogyit, a rutinos csatár szólóját Nagy lepkés kesztyűvel hárította. Az Acélbikák nyomása góllá érett: Nemes a támadó harmadban elhozta a bulit, Sillanpaa kapásból lőtt, sikerrel (1-1). Mindösszesen 14 másodpercig örülhettek az újvárosiak, ugyanis Brady felszedte a hátvéd botját a DAB kapuja előtt, majd fonákkal betette a korongot a tehetetlen Tóth kapujába (1-2). A mérkőzés közepén egy shift alatt két kisbüntetést is begyűjtött a Fradi – Roth gáncsolásért, Nagy Gergő durva játékért ült ki–, így öt a háromra támadhattak a piros-fehérek, eredményesen, Maarnela lőtt pontosan (2-2). A 33. percben már vezettek a hazaiak, Sziszak lőtt pontosan (3-2). A találatot követően LaPorte kisbüntetést kapott, így megint emberelőnyben játszhattak az újvárosiak, éltek a lehetőséggel, Lorraine talált be egy kijátszott akció végén (4-2). Ezt a DAB-találatot is Fradi-kiállítás követte, sőt Kulmala szabálytalansága nyomán másfél percnyi kettős emberelőny várt az Acélbikákra. Hiába védekeztek hősiesen a zöld-fehérek, Blomberg keresztpasszát Koskinen beverte (5-2). Az eseménydús harmad végén Nemec is kiült a büntetőpadra, viszont most az FTC-Telekom volt eredményes, Brady zárta sikerrel a szólóját (5-3).

A harmadik felvonás elején emberelőnybe került a Fradi, nem élt a lehetőséggel, aztán a kiegészülést követően nem sokkal Szalma közelről betalált a saját kipattanójából (6-3). Később a ferencvárosiak kihagytak egy újabb fórt, majd a öt perccel a vége előtt Fodor Szabolcs lehozta a kapusát, ráadásul korongkilövésért kisbüntetést kapott egy DAB-os, így hat a négyre próbálkozhattak Kulmaláék, jól járatták a korongot, de nem tudtak komolyabb lehetőséget kialakítani. Ödman-Hadzinikolic visszatérése után is a padon maradt Nagy Kristóf, hat az ötre Crespi lövésbe bejutott a kapuba (6-4). A Fradi becsülettel próbálkozott kapus nélkül, hiába, Sillanpaa betalált az üres ketrecbe (7-4).

A DAB 7-4-re nyert, 2020 februárja óta először tudta legyőzni a ferencvárosiakat. Mindkét csapat erdélyi túrára indul: a Dunaújváros Brassóban, az FTC-Telekom a Sportklub otthonában lép jégre csütörtökön.

dabftc_szalma

fotó: Anda Fábián/DAB

Abszolút a mi butaságunknak volt köszönhető, hogy ez a meccs végül így alakult

Így látták a vezetőedzők a DAB–FTC-Telekom mérkőzést.

Niko Eronen, vezetőedző, DAB: “A Fradi erősebben kezdte az első harmadot, aktívabbak voltak, több lehetőségük volt, de Tóth Balázs jó volt a kapuban, amikor kellett, számíthattunk rá. A másodikban helyreraktuk a dolgokat, megérdemeltük azokat a kiállításokat, amiket kaptunk, keményen dolgoztunk értük. Eddig szenvedtünk egy kicsit a gólszerzéssel, de tudtuk, hogy türelmesnek kell maradnunk, s egyszer azért megfordulnak a dolgok, s ennek most volt a napja. A harmadik harmad jó küzdelmet hozott, nagyon köszönöm a srácoknak, ahogy küzdöttek, amennyit blokkoltak azért, hogy meglegyen ez a három pont.

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: “A mérkőzés a kezünkben volt 1-0-ig, s a második harmadban is alakítottunk ki helyzeteket, de elszórakoztuk őket. Próbáltunk nagyon szép dolgokat csinálni, ami nem ment, s ha ott belőjük a helyzeteket, akkor talán már a meccs vége. Aztán jöttek az elképesztően buta kiállítások, amiket az Újváros kihasznált, sajnos tálcán adtuk fel nekik ezeket a lehetőségeket, s ezáltal a gólokat. Olyan mély gödörbe ástuk ezzel magunkat, hogy már nem volt erőnk kijönni ebből a harmadik harmadban, az Újváros vérszemet kapott, s azt csinálták, amit kell, küzdöttek, mint az ördögök, rengeteget blokkoltak. Így már nem tudtunk visszajönni, de abszolút a mi butaságunknak volt köszönhető, hogy ez a meccs végül így alakult.”

Erste Liga, Dunaújvárosi Jégcsarnok, 2023. okt. 22., vasárnap.
Tóth K. B.: 91,3% (Kovács)
Nagy K.: 85,1% (Arany)