Corona Brasov–UTE 1-2

Már az első harmadban kialakult a végeredmény, az UTE így nyolcpontos erdélyi túrát teljesítve nyolc meccs után is veretlenül vezeti a bajnokságot.

Gyors góllal kezdtek a hazaiak: alig három perc elteltével körbejárt a korong az újpesti harmadban, Clarke-hoz került hátra, eleresztette a lövést, be is akadt a hosszúba, 1-0. Nagyjából ugyanennyi idő múlva érkezett az egyenlítés. A gólszerző állt ki két percre, az előnyt az elejétől fogva jól játszották meg a lilák, végül a csapatkapitány Benk tette be az üres kapuba Silfver kapusról elé pattanó lecsorgóját (1-1). A harmad felénél át is vehette volna a vezetést az UTE, Coatta helyzeténél ekkor még nagyot védett Dubeau. Öt perc volt a szünetig, amikor Blackwater és Zagidullin kettő az egyre vezették rá a korongot, már mindenki verve volt, Rajna is feküdt, az orosz azonban rosszul találta el a korongot üres kapura. Két és féllel a vége előtt viszont már Coatta nyerte meg a Dubeau-val szembeni párharcát: a budapestiek házi pontkirálya egy kapu előtti tumultus után Metsävainio kiváló fonákcenterezéséből bosszulta meg a Clarke által bottal szájba vágott Tialát (1-2).

A középső harmadot megnyomta a Brassó, Zagidullin és Valchar előtt adódott talán a legnagyobb lehetőség, az UTE védelme ezúttal is stabilan állt Rajnával megtámogatva. A játékrész záró öt percében a vendégek is növelhették volna előnyüket, egyik oldalon sem született újabb találat.

A záró húsz percben felváltva forogtak veszélyben a kapuk, az átütő erő azonban egyik csapatnál sem volt meg, a kapusok is jól védtek, a brassói kapuslehozatalos tűzijátékok sem jártak sikerrel, így a végére is maradt az első harmadban kialakult eredmény. Az újpestiek ezzel nyolcpontos erdélyi túrát teljesítve nyolc meccs után is veretlenül vezetik a bajnokságot, míg a Corona maradt a negyedik helyen.

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 2023. okt. 22., vasárnap.
Dubeau: 93,8% (Tőke)
Rajna: 97,6% (Sági)