SC Csíkszereda–UTE 3-7

A továbbra is veretlen UTE a duplázó Nyqvist vezetésével elhozta a pontokat a szenvedő Sportklub otthonából.

Változatlan összeállításokban léptek jégre a csapatok, azaz a Sportklubnál most sem volt ott Gecse, Salló, Netterberg, Rokaly Norbert és Szilárd sem, míg az UTE-nél nem gyógyult meg Just és Saarelainen. Nem telt el még egy perc sem a találkozóból, de a Sportklub máris felavatta a szezonban másodszorra jégre lépő – a DAB ellen shutoutot összehozó – Sági Mátét: Ricci adott középre, az érkező Szkacskov előbb még a fiatal kapusba lőtte, de a kipattanót már a kapuba húzta, 1-0. A 6. minutumban Laskawy veszélyeztette Adorján kapuját, majd két perccel később egyenlített az UTE. A negyedik, fiatal vendégsor iramodott meg, a hazai védők hatástalanították az akciót, ám a korong a korcsolyák között a szabadon érkező Nyqvisthez pattant, aki a vas segítségével kihasználta az idén már-már menetrendszerű csíki védelmi hibát, 1-1. A folytatásban Reisz harcolt meg a helyzetért, Sági védett, majd Levin puffantott fölé. A harmadot hazai fölény és gyors vendég ellentámadások jellemezték.

A második játékrész is gyors góllal indult, ezúttal az UTE lőtte, Laskawy szerezte meg élete első Erste Liga gólját. A Sportklub villámgyorsan válaszolt, Aiden Brown lépett ki, lerázta Kiss Dánielt, majd megkerülte Ságit és a kaput, a túloldalról a gólvonalon túlra húzta a pakkot, 2-2. Kisvártatva elcserélte magát a Sportklub, a meccs első emberelőnyét kihasználta az Újpest, Coatta tette be a kipattanót, 2-3. Nem telt el egy perc sem, Reisz állt ki testre ütésért, az UTE pedig köszönte szépen a lehetőséget, megduplázta az előnyt. Nem sikerült a csíki felszabadítás, Coatta visszaszerezte a korongot, majd Nyqvisthez tette át, aki közelebb lopta magát és kilőtte a felsőt, 2-4. Féltávnál viszont már hárommal ment az UTE, Kiss Dániel akciógóllal iratkozott fel a jegyzőkönyvbe. Három perccel később emberelőnyből szépített a Sportklub, Becze tört be a kapu elé, Sági megpróbált rátenyerelni a korongra, ám az szabadon maradt, Cody Milan pedig az üres kapuba lőtte, 3-5. A folytatásban átvette a kezdeményező szerepét a Csíkszereda, újabb emberelőnyből csökkenthették volna hátrányukat, ám túlélte az UTE, maradt az 5-3-as vendégelőny.

A harmadik játékrész is gyorsan gólt hozott, egy újpesti ellentámadás során Kiss Patrik fűzte be Ládayt, majd ellőtte Adorján mellett, 3-6. A következő percekben mindkét együttes kihagyott egy emberelőnyt, Péter Balázs centerlövését elképesztő bravúrral védte Sági. Az 52. percben végleg eldöntötte a mérkőzést az UTE: Kiss Patrik hozta kihagyhatatlan helyzetbe Benket, a csapatkapitány idei első gólját szerezte. A hajrában még kimaradt egy újpesti fór, de ez már nem osztott-szorzott, az listavezető 7-3-ra győzni tudott a Vákár Lajos Műjégpályán.

A továbbra is nyeretlen Csíkszereda vasárnap a BJAHC-t fogadja, míg a hét bajnoki után is veretlen UTE ugyanaznap Brassóban zárja erdélyi túráját.

Csíkszereda UTE

Fotó: Pál Zoltán / SC Csíkszereda

Muszáj megállítsuk a korongot, ezzel van nagy problémánk

Az SC Csíkszereda–UTE meccs vezetőedzői nyilatkozatai.

Bradley Gratton, vezetőedző, SC Csíkszereda: “Úgy gondolom, hogy az első harmadban mi irányítottuk a játékot. Aztán a második harmadban kaptunk egy kiállítást, és elkezdődtek a gondok. Muszáj megállítsuk a korongot, ezzel van nagy problémánk. Jól végezzük a dolgunkat, mégis jön egy nagy védés, vagy megállít valami. Mennünk kell előre, harcolnunk kell, hogy megszerezzük azt az első győzelmet. Nehéz, amikor elveszítesz jó néhány meccset. Minden meccsben ott vagyunk, de most megint nem jött össze. Sokszor rossz gólokon múlik, fölösleges kiállításokat kapunk, és így megy el a mérkőzés. Megnyerhettük volna ezt a meccset, de hagytuk elúszni bizonyos dolgokon.”

Markus Juurikkala, vezetőedző, UTE: “Örülünk a három pontnak. A 7-3-as eredmény után azt hiszem, nem sok kérdés van, hogy ki volt a jobb. Nagyon büszke vagyok a srácokra. Nem könnyű itt játszani, jó csapatok vannak. Nagyon jó teljesítményt nyújtottunk, és megyünk előre.”

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 2023. okt. 20., péntek.
Adorján: 72,0% (Ambrus)
Sági: 92,3% (Rajna)