DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 4-2

A debreceniek sorozatban második mérkőzésükön gyűjtötték be a három pontot.

A hazaiak kapujában Hetényi, míg a vendégeknél Kovács kezdett. Mindkét vezetőedző jégre küldte a napokban igazolt jégkorongozóját: a DEAC-nál Ilvessuo Bukor bekkpárjaként, míg az immáron DAB-os Blomberg Svars párjaként debütált. A nyitó harmad közepén kétszer is emberelőnyben játszhattak az Acélbikák – előbb egy kétszer is elrontott korongbedobás, aztán Vasziljev testre ütése miatt kerültek létszámhátrányba a cívisvárosiak –, nyomtak Ödman-Hadzinikolicék, de nem tudták megszerezni a vezetést. Ami nem sikerült a DAB-nak öt a négy ellen, sikerült öt az ötre: a 12. percben Sziszak kék vonalas lövése talán irányt váltott Hetényi előtt, mindenesetre a pakk a hazai kapuban kötött ki (0-1). Nem örülhettek sokáig a piros-fehérek, két perccel később Bucskin korongot szerzett a támadó harmadban, majd egyenlített (1-1). A DAB közel járt ahhoz, hogy újra megszerezze a vezetést, Dézsi és Strenk megléptek kettő az egy ellen, de utóbbi lövését bravúrral védte a hazai kapus. A következő gólt a debreceniek szerezték, a játékrész utolsó előtti percében Mihalik András tette be közelről a Bukor lövése után elé kerülő korongot (2-1).

A második húsz perc áthúzódó dunaújvárosi emberelőnnyel indult, nem éltek vele a vendégek. A 25. minutumban egalizáltak az Acélbikák, Elomaa jó helyzetbe cselezte magát, majd egy pontos lövéssel megröptette Hetényi kulacsát (2-2). A csapatok ezt követően nyílt sisakos játékot vittek jégre, amiből a DEAC jött ki jobban: a 36. percben Mingazov lövésébe Szmirnov élt bele védhetetlenül (3-2). Fél percen belül megduplázta előnyét a cívisvárosi együttes, ekkor Usnyev lövésébe Novotny ért bele mesterien. A középső harmad végén eljött a negyedik DAB-fór, ez is kimaradt.

A záró felvonás eleje meghozta az első DEAC-emberelőnyt, ahol egy Kovács-védést követően néhány centiméterrel a kapuvas mellett gurult el a korong. Ezt követően a DAB hajtott a zárkózásért, a mérkőzés végjátékában ezt egy debreceni büntetéssel és egy kapuslehozatallal hat a négy ellen tehette, hiába.

A DEAC 4-2-re nyert, vasárnap a FEHA19 vendége lesz. A DAB ugyanezen a napon az FTC-Telekomot fogadja tévés mérkőzésen.

deac_2023

fotó: DEAC (archív)

Örülök, hogy nem jó játékkal is sikerült nyerni

A debreceniek vezetőedzője kritikus volt a három pont megszerzése ellenére is.

Artyom Vaszjunyin, vezetőedző, DEAC: “Ki kell emelni, hogy idén nincsenek könnyű meccsek, nem olyan a mezőny, mint két évvel ezelőtt. Minden meccsért meg kell küzdeni. Szerintem több csapatnál is hullámzó teljesítmény lesz előbb vagy utóbb. Nem lehet ilyen magas szinten folyamatosan teljesíteni. Nálunk eljött az, hogy az utóbbi négy meccsből a leggyengébb teljesítményt nyújtottuk. Az első harmadunk nem sikerült valami jól. A fókusz hiányzott, a koncentráció nem volt meg. Úgy tűnt, hogy az Újváros átvette a kezdeményezést. Amit megbeszéltük, és amikor csináltuk is azokat, akkor működtek is. Nem ment úgy a láb, nem mentek úgy a passzok. Lassúak voltunk döntéshozatalban. Azt kell mondanom, nehéz meccsek vannak sorozatban. Reméljük nem lesz ilyen hullámzó teljesítmény és örülök, hogy nem jó játékkal is sikerült nyerni.”

Niko Eronen, vezetőedző, DAB: “Jól kezdtük a mérkőzést, hiába vezetett a Debrecen az első harmad után. Mi uraltuk a mérkőzést, sok helyzetet alakítottunk ki. Ez volt a fő cél mostanra, hogy ezeket kialakítsuk. Balszerencsénk volt az első gólnál, eléggé szerencsétlen szituáció volt. A palánkról hozzánk pattant, utána a védőnk elesett a saját korcsolyájában, aztán pedig a korong utat talált a kapuba. Utána is úgy éreztem, hogy többet volt nálunk a korong.”

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 2023. okt. 20., péntek.
Hetényi: 95,7% (Gönczi)
Kovács: 83,3% (Tóth)