Hatpontos hétvégét zárt a BJA

A DEAC meglepetésre két győzelmet aratott, míg a DVTK nem szerzett pontot az osztrák juniorbajnokság elmúlt játékhetén. Heti utánpótlás-körkép.

Ausztria, U20

A második helyen álló FEHA19 mindössze egy ponttal gazdagodott az elmúlt hétvégén. Tokaji Viktor együttese előbb Balasits és Strazdins góljával visszajött kétgólos hátrányból a vendég Vienna Capitals ellen, majd miután a bécsiek ismét megszerezték a vezetést, 59:40-nél Antonijevics hosszabbításra mentette a meccset. Ám végül a ráadásból is a vendégek jöttek ki jobban, a FEHA19 így 4-3-as vereséget szenvedett. Másnap a székesfehérváriak hiába vezettek kétszer is az Icehawks ellen, az osztrákoknak sikerült jobban a végjáték, így 3-2-vel elvitték a pontokat.

A Budapest JA viszont remek hétvégét zárt: az újbudaiak előbb az imént említett Icehawkst verték 11-4-re, majd a Vienna Capitalst is legyőzték 5-1-es arányban. Az első mérkőzésen a fehérorosz Miskevics 4 gólt lőtt, Weidemann és Vadócz egyaránt duplázott, míg a bécsiek ellen szintén Weidemann, valamint Molnár Zétény jutott 2-2 gólig. Hatpontos hétvégéjével a negyedik helyre jött fel a BJA.

Az eddig nem túl acélos DEAC megrázta magát, Okos Csanádék majd végig vezetve 4-2-re verték az Újpesti JA-t: a győztes gólt Szabó Dávid ütötte, Saarenpää kapus 95,3%-kal védett. Másnap a finn hálóőr mind a 36 Vasas-lövést hatástalanította, a debreceniek pedig Méhes, Ördög és Kovács Szabolcs góljaival 3-0-ra legyűrték a káposztásmegyeri klubot. A DEAC az első 11 mérkőzésből mindössze egyet nyert meg, most zsinórban két sikernél tartanak a hajdúságiak.

Az újpestiek a debreceni botlást Miskolcon javították ki: bár Mészáros a kilencedik helyre visszacsúszó DVTK-nak szerezte meg a vezetést, Franyó góljával, valamint Cseh István duplájával fordított a hatodik ÚJA, és 3-1-re megnyerte a találkozót. Vas János jegesmedvéi előző nap is bőkezű vendéglátónak bizonyultak: a 12. Vasas Hokky Szemerei és Pajor Balázs góljaival már hárommal is ment két harmad után, végül 3-2-vel vitték el a pontokat.

U21

A magyar bajnokság B csoportját vezető Győr 5-1-re verte a még nyeretlen Sportországot, míg a Dunaújváros gólgazdag mérkőzésen 6-5-re győzött Jászberényben, így megelőzte a Lehelt. Az FTC szabadnapos volt.

Ausztria, U18

Az ifjúságiak között a BJA kétszer meccselt a Vasassal a Tüskecsarnokban. Szombaton a hazaiak az ukrán Krimenetszki és Menyhárt Márk góljaival 2-0-ra nyertek, Marton Attila 27 védéssel zárt hibátlanul. Másnap ismét az újbudaiak szerezték meg a vezetést, sőt a záró harmad második felére 4-2-es hazai előnnyel fordultak a felek. Az utolsó 8 percben azonban a Vasas négyszer is betalált, így 6-4-re megnyerte a találkozót, a vendégeknél Lintner Péter mesterhármast jegyzett.

Az Újpesti JA szombaton hosszabbítást követően 4-3-ra nyert a DVTK otthonában. A fordulatos mérkőzésen hol egyik, hol másik együttes vezetett, a ráadásban az újpesti Rapos Gergely döntött, míg az 1+3-at elérő Németh Kornél minden lila gólban benne volt. Vasárnap szűkebbre fogták a góltermelést a csapatok, a DVTK Trajcsik és Vörös második harmad végi góljaival 2-0-ra behúzta a találkozót, Veres-Fucsku Bence 34 újpesti lövést fogott meg.

U18

Az ifi magyar bajnokságban a Kárpáti Farkasok előbb 6-1-re verték a HKB-t, majd 4-1-re a DEAC-ot. A Dunaújvárosi Acélbikák szintén 6 pontot szereztek: a Győr (6-4) és a Fradi (7-2) volt a szenvedő fél. Az FTC sem zárta nyeretlenül a hetet, 4-2-re győztek Debrecenben. A HKB 4-1-re legyűrte a Győrt. A csoportot a hibátlan Dunaújváros vezeti a szintén 100%-os Székelyföld és a jócskán lemaradó FTC előtt.

U16

Bár a kvalifikációs körből még hátra van két forduló, a már mindegyik mérkőzését lejátszó Székelyföldi JA U15 vezeti a K1 csoportot, az első hely vélhetően mégis az UTE, a Vasas és a Győr között dőlhet majd el. A K2-ben a BJA U15 az éllovas, a K3-at a Szombathely vezeti, míg a K4-ben az Egerszegi Titánok és a Kaposvár egyaránt 9-9 pontos.