Mumushoz utazik a 100%-os UTE

A FEHA19 máris visszavághat a Dunaújvárosnak, míg a BJAHC először szerepel idegenben.

Fejér megyei rangadóval indul a pénteki Erste Liga-játéknap, a Dunaújvárosi Acélbikák fogadják a FEHA19-et. 4 mérkőzést követően ugyanúgy áll a tabellán a két együttes, mindketten 4-4 pontosak. Az első fordulóban már találkoztak egymással a felek, akkor fordított pályaválasztás mellett a DAB sima 6-2-es sikert aratott. Azt a győzelmet az Acélbikák első két sora szállította, a Somogyi Balázs mellett 5 importjátékost magába foglaló topsorok 2-2 gólt ütöttek, sőt a Dostálek, Szalma, Nemes triónak is összejött akkor egy. A DAB még nyeretlen hazai pályán, három mérkőzést bukott el az Eszperantó utcában, igaz, a DVTK ellen egy pontot otthon tartottak. Eronen mester továbbra is a légiósokban bízik inkább, csupán 5 magyar hokis átlagolt 10 percnél több jégidőt az eddigi szezonban. A FEHA19 ismét összeállni látszik az első két forduló nagyobb verését követően. Az akadémisták hazai pályán megfogtak két erdélyi nagyágyút is, a Brassót 4-2-re legyőzték, míg a GYHK-tól csak túlórában kaptak ki. Anatoli Bogdanov vezetőedző egyelőre még keresi a legjobb felállást, a már 4 gólos Blasko és az egyszer eredményes Dobos Bendegúz mellett folyamatosan változik a sortárs. Eddig magasan a legtöbb cserét az Ambrus, Nádor, Keceli-Mészáros hármas volt bent együtt.

Ugyanúgy 18 órától a legutóbb a Csíkszereda ellen idei első győzelmét megszerző DEAC a hibátlan UTE-t látja vendégül. A két együttes ellentétesen kezdte a szezont, a debreceniek három – köztük a Fradi ellen egy méretes – vereség után nyertek először, így kétpontosak, míg az Újpest 100%-os teljesítménnyel, 9 egységgel áll – igaz, Markus Juurikkala tanítványai eddig még nem hagyták el a IV. kerületet. A lila-fehérek lehetnek bármilyen jó formában, a DEAC ellen hagyományosan nem megy az együttesnek, a 2020/21-es, majd a következő évi rájátszásban is a cívisvárosiak ütötték el a legjobb négytől az akkor még Virág Csaba vezette csapatot. Sam Coatta remekül tért vissza az Erste Ligába, mindhárom mérkőzésén látványos gólt ütött az amerikai. Érdekesség, míg két évvel ezelőtt jobbára Kovács Alex oldalán tűnt fel Coatta, így idén eddig a csapatkapitány Benkkel és a már évek óta Újpesten jégkorongozó Kyle Justtal megy együtt a jégen.

18:30-kor Miskolcon találkozik egymással a házigazda DVTK és a tavalyi alapszakaszgyőztes BJAHC. A borsodiak három győztes meccs után legutóbb vereséget szenvedtek a Megyeri úton, 8 pontjukkal éppen megelőzik az eddig mindenfajta kimenetből egyet begyűjtő Rozsomákokat. A Jegesmedvék eddigi legjobb sora a három gólt is összehozó, de a túloldalon egyszer sem kapituláló Lövei, Barrow, Esteves hármas. A csatárok közül Esteves átlagban 19 perc játékidőt kap, ezzel az éllovasok között találja magát Berdnyikovval és Páterkával. A Miskolcnak emberelőnyben kell nagyot javulnia, Steve Kasper irányítása alatt még nem szereztek gólt létszámfölényben. A Brassó ellen a végjáték fórjában nagyot küzdő BJAHC négy hazai mérkőzést követően szerepel majd először vendégként. Kangyal Balázs lassan megtalálja a megfelelő sorösszetételt, az átigazolási szezon során távozó Elo helyére Keresztes Levente kerülhet az első támadótrióba. Az új idény nagy nyertese Molnár Bálint lehet, a 21 éves csatár korábban ritkán kapott 10 percnél több lehetőséget, idén eddig 15 perc felett átlagol.

Mindhárom találkozó élőben megtekinthető az Erste Liga TV-n.