Kaibás Kornél kétszer duplázott

Varga Balázs továbbra is harmadik a finn juniorbajnokság pontlistáján, Csala meccsenként mindössze 0,67 gólt kap. Heti utánpótlás légiós-körkép.

Egyesült Államok, NAHL

A Maryland Black Bears a New Jersey Titans otthonában játszott, Tóth Tamásék előbb 3-2-re, majd 3-0-ra nyertek. A magyar csatár nem szerzett pontot, utóbbi mérkőzésen három kisbüntetést gyűjtött. A Black Bears továbbra is vezeti a keleti divíziót.

Észak-Amerika, NCDC

Hiezl Balázs nem szerzett pontot az NCDC-ben, a Pueblo Bulls 5-3-ra kikapott a Provo Predators otthonában.

Észak-Amerika, USPHL Premier

A Carolina Hurricanes négy mérkőzést játszott négy nap alatt. Kaibás Kornélék a sorozat során 9 pontot gyűjtöttek, a magyar támadó kétszer duplázott és egy gólpasszt is kiosztott, így 12 találkozót követően 16 pontos. A Wisconsin Rapids Riverkingsre ugyancsak négy mérkőzés várt, de ők három nap alatt abszolválták a szériát. A két magyar támadót is foglalkoztató klub szintén három győzelmet aratott, Varga Zaránd 1+3, míg Csémi Dávid 1+4 ponttal segítette a Riverkingst.

Finnország, U20 SM-sarja

Varga Balázs (JYP) egy góllal és három gólpasszal vette ki a részét az Ilves 10-3-as kiütéséből. A SaiPa ugyanaznap 6-2-re verte a KooKoo-t, Deák Máron 18 percet játszott. Szombaton egymás ellen játszott a két magyar érdekeltségű csapat, a SaiPa 4-0-s verést mért a JYP-re, Deák 12, a bajnokság pontlistáján harmadik helyen álló Varga 20 percet volt a jégen, Farkas Olivér nem játszott a SaiPánál. Horváth Bence egy góllal és két assziszttal járult hozzá a Jukurit győzelméhez, a K-Espoo második csapata otthonában nyertek 9-2-re. Másnap az első csapat ellen vívtak Horváthék, és bár a harmadik harmadban még egyenlítettek, végül 5-3-as vereséget szenvedtek. A SaiPa az ötödik, a JYP a hatodik, míg a Jukurit a 12. a 20 csapatos bajnokságban.

Finnország, U18 SM-sarja

A finn ifjúsági élvonalban egymás ellen játszottak a magyar érdekeltségű csapatok: TuTo hátrányból fordítva 2-1-re nyert a K-Vantaa otthonában, a vendégek három magyar játékosa közül csak Schwartz Gergő lépett jégre, míg a hazaiaknál Lencsés Dávid fejre irányuló támadás miatt véglegest kapott. Két nappal később a K-Vantaa 4-1-re diadalmaskodott a HIFK második csapata ellen, Lencsés a harmadik gólnál volt asszisztos. Aznap a TuTo a Sportot fogadta, és bár Schwartz betalált a harmadik harmadba, a mérkőzés hosszabbításba torkollott, amelyet a Sport 5-4-re behúzott.

Németország, DNL U20

A Köln Csala Patrikkal a vasak között 8-1-re verte a Drezdát. Csala 16 védést mutatott be a találkozón, hat mérkőzést követően a kapott gólátlaga továbbra is elképesztően alacsony, mindössze 0,67. Az Ingolstadt a Bad Tölzöt tömte ki hasonlóan, Szongoth Döméék 8-1-re nyertek, a fiatal center 1+1-et tett a közösbe. Másnap fordított pályaválasztás mellett is az Ingolstadt nyert, akkor 6-3 lett a vége. Kassay-Kézi Kende és a Landshut az Iserlohnnal játszott a hétvégén és győzte le előbb 6-3 majd 5-3 arányában. A Kaufbeuren 3-2-ra kikapott a Schwenningen csarnokában, majd másnap Farkas Bence hiába egyenlített 59:15-nél, a pluszpontot az ellenfél húzta be 3-2-re.

Svédország, J20 Nationell

A Mora büntetőkkel 4-3-ra nyert a Timra otthonában, Nemes Márton a második harmadban idei negyedik gólját ütötte. Szombaton ismét megmérkőztek a felek, a Mora ekkor hosszabbításban bizonyult jobbnak, 3-2 lett a vége. Vasárnap viszont megszakadt a jó sorozat, a MoDo pályáján 6-4-re alulmaradtak Nemesék, a 18 éves csatár egy gólpasszt jegyzett. Horváth Donát továbbra is bokasérüléséből lábadozik, várhatóan novemberben térhet majd vissza.

Svédország, J18 Region

A keleti divízióban a Lidingö Molnár Botonddal a második sor közepén kapott ki 1-0-ra az Almtuna pályáján. A Södertälje 3-0-ra nyert az SDE ellen, Vén Bendegúz a győztes gólnál előkészítőként jeleskedett. Három nappal később szintén 3-0-ra nyert az Södertalje, ekkor a Sollentunánál bizonyultak jobbnak, Vén ekkor a második gólnál volt asszisztos. Északon a Boden 3-1-re alulmaradt a Vännäs-szel szemben, majd 8-2-re kapitulált a Lulea otthonában is. Erdősi Csanád és Nagy Dominik mindkét mérkőzésen játszott, a második találkozón Nagy gólpasszos volt.

Norvégia, U20

A Lillehammer Antal Barnabással a soraiban kapott ki hazai pályán 3-2-re a Storhamartól.

Csehország, Extraliga U20

A Trinec csütörtökön 3-2-re kikapott a Vítkovice vendégeként, majd szombaton hazai pályán 5-4-re maradt alul az Olomouccal szemben is. Horváth Alex nem szerzett pontot.