FTC-Telekom–DEAC 10-2

A ferencvárosiak gyakorlatilag már az első harmadban eldöntötték a szezonbeli első mérkőzésüket.

Az FTC-Telekom kapujában Arany, a DEAC-nál Hetényi kapott lehetőséget. A hazaiak már a 21. másodpercben megszerezték a vezetést, amikor Nagy Gergő a bedobópont környékéről védhetetlenül beverte a korongot a debreceni kapuba. Öt perccel később már 2-0 állt az eredményjelzőn, Galajda keresztpasszát követően Kestilä lőhetett az üresen maradt kapuba. A 13. minutumban kettős emberelőnyben játszottak a ferencvárosiak, a hatalmas lehetőséget Nemec révén váltották gólra. Négy perccel később öt a négy ellen szépített a DEAC, Bucskin takarásból érkező lövésével szemben tehetetlen volt Arany. Nem örülhettek sokáig a cívisvárosiak, 43 másodpercre rá Farkas tett be közelről egy keresztpasszt, sőt egy újabb ferencvárosi emberfórban Nagy Gergő növelte a hazaiak előnyét.

A második harmadnak 5-1-es hazai vezetéssel vágtak neki a csapatok, ekkor már Gönczi állt a debreceni vasak között. A cserekapus közel hat percig tudta kapott gól nélkül tartani a kapuját, ekkor Crespi avatta fel. A mérkőzés közepén Szmirnov megindult a saját kék vonalától, majd meglőtte a második DEAC-találatot. A középső felvonás még két Fradi gólt hozott: előbb Kulmala érkezett jó ütemben, aztán a dudaszó előtt Turbucz csúsztatta el a korongot Gönczi mamutjai között. A záró játékrész 29. másodpercében Crespi meglőtte önmaga második, csapata kilencedik gólját. A végeredményt Brady állította be emberelőnyben a 44. percben.

Az FTC-Telekom 10-2-re győzött, pénteken a Sportklubot fogadja. A DEAC legközelebb csütörtökön lép jégre, amikor a címvédő Gyergyói HK-t látja vendégül.

ftcdeb_nemec_hetenyi

fotó: FTC-Telekom

Ez szégyenletes teljesítmény volt

Így látták a vezetőedzők a kiütéses hazai sikerrel zárult FTC-Telekom–DEAC mérkőzést.

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom: “Beszélgettünk az edzőtársaimmal a meccs után közvetlenül, hogy tavaly az egész szezonban nem sok olyan mérkőzés volt, ami ne lett volna valamiért nagyon stresszes. Azért egy kicsit jók ezek a közönségszórakoztató és edzőkímélő meccsek, és örülünk, hogy sikerült egy ilyet összehozni, néha ez is kell. Köszönjük a srácoknak, hogy ezt megteremtették nekünk, és köszönjük a közönségnek is a szurkolást! Azt gondolom, most ezt maximálisan megháláltuk. De nem szeretnénk elrugaszkodni a valóságtól, nem szeretnénk túl magasra helyezni magunkat, hanem továbbra is dolgozni kell tovább. Jó kezdés volt ez, de előre kell nézni innentől kezdve, és még többet, még jobban melózni!”

Vaszjunyin Artyom, vezetőedző, DEAC: “Ez szégyenletes teljesítmény volt, nem erre készültünk. Lehetne kifogásokat mondani, de semmi értelme, egyszerűen nem lehet így beleállni egy meccsbe. Az akarat megvolt az elején, de igazából a Fradi a játék minden területén jobb volt. Belülről úgy tűnik, mintha elfogyott volna a csapat teljesen. A pénteki meccs rengeteget kivett, és a felkészülésünk sem volt tökéletes. Az utolsó két felkészülési meccs előtt is gondolkodtunk, hogy lemondjuk-e, mert nem tudtunk kiállni normálisan. De ha fizikálisan nincs topon a csapat, akkor ésszel kell játszani, okosabban, kevesebb felesleges dolgot csinálni, és a védekezésre jobban koncentrálni. Viszont most igazából minden egy az egy elleni párharcot elbuktunk, nem voltunk elég kemények sem a saját harmadban, sem a támadózónában. Csak gratulálnunk lehet a Fradinak.”

Erste Liga, Tüskecsarnok, 2023. okt. 1., vasárnap.
Usnyev, Dobmayer, Szmirnov, Vasziljev, Bucskin
Banga, Haranghy, Tóth A., Farkas, Tóth G.

Tíz gombóc a debreceni hálóban

A borzasztóan egyoldalú FTC–DEAC mérkőzés összefoglalója, benne 12 meglehetősen aránytalanul elosztott találattal.