Horváth Bence fontos pontokkal segítette a Jukuritot

Hiezl Balázs gólokkal mutatkozott be az NCDC-ben, míg Varga Balázs már harmadik a finn juniorbajnokság pontlistáján. Heti utánpótlás-légióskörkép.

Észak-Amerika, NAHL

A Maryland Black Bears a Rochester Americansnál vendégeskedett a hétvégén, az első mérkőzésen Tóth Tamásék 5-4-re győzni tudtak. Másnap újfent összemérte erejét a két együttes, Tóth a második harmadban gólpasszt adott, majd a 49. percben hosszabbításra mentette a mérkőzést, ám a Rochester 4-3-ra behúzta a ráadást. Tóth hét mérkőzést követően pont/meccs átlaggal áll.

Észak-Amerika, NCDC

Az előző hétvégén elrajtolt a Tier II-es NCDC bajnokság is. Az idei szezonban két magyart követhetünk figyelemmel, Hegedüs Leventét (Utah Outliers) valamint Hiezl Balázst (Pueblo Bulls), akiknek csapatai pont egymás ellen kezdtek. A Pueblo az első fordulóban 5-2-re nyert otthon, csapata negyedik gólját Hiezl szerezte, Hegedüs cserekapusként nézte végig a mérkőzést. Másnap ismét a Pueblo győzött, Hiezl Balázs 1+1-gyel vette ki a részét a sikerből, Hegedüs 80%-kal védte végig a mérkőzést.

Észak-Amerika, USPHL Premier

A Carolina Hurricanes előbb 7-1-re kikapott a Potomac Patriotstól, majd másnap hosszabbításban 5-4-re legyőzte ellenfelét. Kaibás Kornél mindkét mérkőzésen 1-1 gólpasszt jegyzett, az első találkozó hajrájában verekedésért 10 perces büntetést kapott. A Wisconsin Rapids Riverkings szétlövéseket követően 4-3-as vereséggel indította az új szezont, egy nappal később viszont 4-0-ra lenullázták az Isanti Outlawst. Varga Zaránd és Csémi Dávid az első mérkőzést még kihagyták, a második mérkőzés első percében mindketten gólpasszt jegyeztek.

Finnország, U20 SM-sarja

A finn juniorbajnokságban a JYP hazai pályán 11-1-re verte a K-Espoo második csapatát, Varga Balázs 1+3-val vette ki a részét a sikerből. Egy nappal később a HPK-t is legyőzték Vargáék, a 4-1-es mérkőzés győztes gólját a magyar csatár szerezte a 37. percben, majd a hajrában esett harmadik gólnál is asszisztált. Varga Balázs 8 meccs után 8+8-cal a bajnokság pontlistájának harmadik helyen áll.

Horváth Bence sem akar lemaradni honfitársától, a Jukurit támadója egy első harmados assziszt után szerzett győztes gólt a HIFK csarnokában 4-3-ra megnyert találkozón. A Jukurit másnap a KooKoonál vendégeskedett, és egygólos hátrányból fordítva 4-1-re győzött: Horváth 1+2 ponttal nagy szerepet vállalt a feladatból. A székely támadó 8 mérkőzést követően 4+7-tel áll.

A SaiPa hazai pályán Farkas Olivérrel a soraiban 4-2-re verte a Jokeritet, utánpótlás-válogatott védőnk 15 percet játszott. A SaiPa hibátlan hétvégéjéhez az Ilves jegén aratott 3-1-es győzelem is kellett, Farkas 16 percet játszott, míg az idei szezonban másodszorra jégre lépő Deák Mártonnak 11 perc jutott. A JYP a negyedik, a Jukurit a hatodik, míg a SaiPa a kilencedik a tabellán.

Finnország, U18 SM-sarja

Az ifjúságiaknál a K-Vantaa 5-1-re nyert az Ässät otthonában, míg fordított pályaválasztás mellett az ellenfél zárt jobban (1-3). Lencsés Dávid mindkét csörtén játszott, pontot nem szerzett. A TuTo szombaton 6-4-re győzött a Jukurit vendégeként: Schwartz Gergő gólpasszos volt, Zimányi Dániel és Pásztor Viktor nem játszott. Vasárnap a JYP második csapata ellen lépett pályára a TuTo, a 6-1-re megnyert találkozó első és utolsó gólját is Schwartz Gergő szerezte.

Svédország, J20 Nationell

A Mora idegenben 3-2-re kikapott a Leksandtól, a hazaiaknál Horváth Donát nem lépett jégre, a vendégeknél Nemes Márton nem szerzett pontot. A Mora egy nappal később fordított pályaválasztás mellett 3-1-gyel otthon tartotta a pontokat.

Svédország, J18 Regional

A keleti divízió első fordulójában a Södertälje 3-2-re kikapott az Almtuna otthonában, Vén Bendegúz a lefújáskor 20 perces büntetést kapott. Az északi csoportban szereplő Bodent erősíti Erdősi Csanád és Nagy Dominik, ám csapatuk sajnos nem tartozik a divízió legerősebbjei közé, az elmúlt három mérkőzés alatt mindössze egyszer sikerült betalálniuk az ellenfeleknek.

Norvégia, U20

A norvég juniorbajnokságban szerepel a tavaly még Újpesten játszó Antal Barnabás. A 2004-es csatár a Lillehamer játékosaként győztes gólnál asszisztált a Nidaros ellen 4-1-re megnyert bajnokin. Egy nappal később megszórták a Nidarost, a Lillehammer 8-1-re győzött, a magyar játékos 2 gólpasszt jegyzett.

Németország, DNL U20

A Köln Csala Patrikkal a kapuban 6-1-re nyert a Bad Tölz otthonában. Az utánpótlás válogatott hálóőr 95,7%-kal védett, a bajnokságban 5 mérkőzés alatt összesen csak 3 gólt kapott. A Kaufbeuren előbb 5-4-re kikapott az Iserlohntól, majd másnap 9-3-ra visszavágott. Farkas Bence utóbbin győztes gólt szerzett. Szongoth Döme és az Ingolstadt 4-0-ra nyert a Düsseldorf pályáján, majd vasárnap 4-2-re kikaptak ugyanott. Szongoth pont nélkül maradt.

Csehország, ELJ U20

A cseh juniorligában a Trinec büntetőket követően 4-3-ra verte a Jíhlavát, Horváth Alex idei második pontját szerezte. Két nappal később a Pardubicét is sikerült otthon legyőznie a Trinecnek, akkor 5-2 lett a végeredmény.