Két magyar csapat jutott tovább a Supercupban

A HKB és a MAC Budapest is két győzelemmel zárta a selejtezőt, a BJA nem járt sikerrel.

Az EWHL Supercup mátyásföldi selejtezőjében a MAC Budapest 2-1-re nyert az SKP Bratislavát. Az első harmadban a hazaiak voltak aktívabbak, és egy emberelőnyt Németh Bernadett gólra is tudott váltani. A második felvonásban többet próbálkozott a pozsonyi együttes, de Révész Zsuzsa jól teljesített. A 42. percben végül egyenlítettek a vendégek, ám nem volt sokáig döntetlen az állás, Gondos Tamara gólra váltott egy fórt. A Kärnten Lakers ellen már simább volt a MAC győzelme: A 3-0-s sikerhez Olivia Atkinson kettő, Bieke van Nes egy góllal járult hozzá. A kapuban Takács Zoé mind a 23 lövést hárította. A nem sokkal a szezonrajt előtt érkezett Huszák Alexandra három assziszttal fejezte be a tornát. MAC így veretlenül jutott tovább.

MAC_supercup

A címvédő HKB is ott lesz a négyes döntőben, miután mindkét meccsét megnyerte. Az Ajszulu Almati elleni első harmad is hatalmas újbudai fölényt hozott, aztán a második 20 percben indult be a gólgyártás. A harmad elején az új szerzemény, Báhiczki-Tóth Boglárka talált be, majd Lucia Haluskova duplázta meg az előnyt. Szépített a kazah együttes, de Mayer Fruzsina emberelőnyből volt eredményes – négy gól három és fél perc alatt. A harmad végén Madeline Leidt növelte a különbséget, majd jött egy újabb gól Báhiczki-Tóthtól és Koncz Boglárkától is, így a vége 6-1 lett. A Graz ellen kisebb különbséggel, de így is magabiztosan diadalmaskodott a HKB: a 3-0-ból Leidt duplával vette ki a részét, és Báhiczki-Tóth újra eredményes volt. Tóth Zsófia 20 lövést hárított.

kmh_supercup

A BJA új edzővel utazott el Memmingenbe, a távozó Fodor Zoltán helyét az eddigi segítője, Nagy Richárd vette át. Az akadémia együttes a magyar fiatalok mellett négy légióssal állt fel: a szlovák Nikola Zimkova és Romana Haluskova, a kanadai Jordan Kubilda és az amerikai Nancy Loh erősíti a csapatot. A BJA két vereséggel zárta a tornát: a svájci Zugtól 7-0-ra, a házigazda németektől 8-1-re kapott ki. Mindkét ellenfélnél többen szerepeltek már A csoportos vb-n is, a Zug legnagyobb sztárja Lara Stalder. A magyar alakulat szépítő gólját Loh szerezte.

A négyes döntőbe a MAC, a HKB, a Zug és a Memmingen jutott be, az október 14-15-i torna helyszíne Svájc lesz.

(Fotó: MAC Budapest, KMH SE)

Cimkék: , , , , ,