Átvette az osztrák juniorbajnokság vezetését a FEHA19

Az ifjúságiaknál viszont pocsékul mennek a fehérváriak, a hétvégén két mérkőzés alatt 24-et kaptak Klagenfurtban.

U20 Ausztria

Átvette az osztrák-magyar közös juniorbajnokság vezetését a FEHA19, miután 4-2-re győzni tudott a korábbi éllovas Nordic Hockey Academy otthonában.  A fehérváriak góljait csupa új igazolás szerezte: a lett korosztályos válogatott Raivis Strazdins, az ukrán Ilja Dubszkij, a Finnországból visszatérő szabadkai születésű Aleksandar Antonijevic, illetve a BJA-tól igazolt Nádor Kristóf. Másnap a Villach otthonában végig vezetve 5-2-re nyertek Tokaji Viktor fiai, Antonijevic 2+2-vel, Szöllősi Csaba 1+2-vel vette ki a részét a sikerből. A negyedik helyen álló DVTK hazai pályán verte 3-2-re az Eishockey Akademie Oberösterreich csapatát, a győztes gólt a duplázó Tóth Péter ütötte az 54. percben. Egy nappal később az Okanagan ellen hiába mentették György Róbert góljával hosszabbításra az összecsapást, az osztrákok 3-2-re behúzták a túlórát. A hatodik pozíciót elfoglaló Újpesti Jégkorong Akadémia gól nélküli első harmadot követően 5-2-re kikapott Salzburgban, majd minden játékrészt megnyerve 7-1-es sikernek örülhetett Innsbruckban. A tiroli gólparádéból Petar Peceric egy duplával, Nádasy Márton 1+2-vel, míg Nagy András 3 gólpasszal vette ki a részét.

A 10. helyen szerénykedő Budapest Jégkorong Akadémia bár többször is visszajött háromgólos hátrányból, végül 6-5-re kikapott a Nordic Hockey Academy pályáján, Molnár Zétény 2+1-gyel zárt. Szaller Márk csapata a Villach otthonában sem járt szerencsével, az ellenfél az utolsó tíz percben fordítva 4-3-ra legyűrte a BJA-t, a fővárosiaknál a fehérorosz Miskevics duplázott. A 11. helyen álló Vasas Hokky Ádám 2+1-ének is köszönhetően 6-3-ra győzni tudott Innsbruckban, majd üres kapus góllal 3-1-re kikapott Salzburgban. A DEAC továbbra is egy győztes mérkőzéssel áll hét forduló után, Okos Csanád együttese hazai pályán kapott ki az Okanagantól (4-5), valamint az Eishockey Akademie Oberösterreichtól is.

U18, Ausztria

Az ifjúságiaknál két csapat zárt veretlen hétvégét, míg másik két gárda pont nélkül maradt. Az Újpesti JA az Okanagan pályáján duplázott, előbb Gergely Hunor 30 védéses shutoutjával 2-0-ra nyertek a lila-fehérek, majd egy gólfesztivált hozó mérkőzésen, a 2+2 pontig jutó Osztoics Márk vezetésével 9-5-ös győzelemnek örülhettek. A DVTK Jegesmedvék földbe döngölték a szlovén Rudi Hiti akadémiát, a miskolciak előbb 7-0-ra, majd 13-0-ra nyertek Bledben, Veres-Fucsku Bence 37, míg Gazsek Máté 29 hárítással óvta meg kapuját a góltól. A BJA Salzburgban vendégszerepelt és távozott üres kézzel: előbb 3-1-re, majd 5-2-re kapott ki ellenfelétől. A FEHA19 továbbra is nyeretlen az ifjúságiak között: Kari Haakana tanítványai Klagenfurtban néztek bele egy 12-3-as, valamint egy 12-2-es zakóba. A Vasas szabadnapos volt a hétvégén.