FTC-Telekom–BJAHC 4-0

A magyar bajnok Fradi kapott gól nélkül verte a Magyar Kupa-győztes ellenfelét, így 2021 után újra megnyerte a Szuperkupát.

Az FTC-Telekom kapujában Arany, a BJAHC vasai között Farkas állt. A csapatokon nem érződött, hogy ez az idény első mérkőzése: már az első percben kisebb kakaskodás alakult ki a BJAHC kapuja előtt, amikor LaPorte éles szögből érkező lövését védte Farkas Roland. Nem sokkal később eljött az első emberelőny, Tyeszlenko ült ki a büntetőpadra magas bottal való játékért, a Fradi nem élt a fórral. Az öt a négy elleni lehetőség nem hozott gólt, ahogyan a nyitó harmad folytatásában is hibátlanul teljesített a két kapus.

A második felvonás közepén az addig barátságos mederben folyó mérkőzés csendjét megtörte egy tömegjelenet, miután Viikilä rálökte Kärmeniemit Farkasra, így a két finn két-két percet pihenhetett a büntetőpadon. A játék öt az öt ellen folytatódott, de nem sokáig játszottak egyenlő létszámban a felek, ugyanis Roth gáncsolását követően eljött az első BJAHC-fór, nem hozott találatot. A gólcsend a 36. percben tört meg, amikor Bán a kaput megkerülve ráhúzta a korongot, Farkas védett, a kipattanóra LaPorte érkezett elsőként, és vezetéshez juttatta az FTC-t (1-0). LaPorte és Bán mellett Németh Attila jegyzett pontot az első találatnál, a játékrész utolsó percében pedig utóbbi meg is duplázta a zöld-fehérek előnyét, miután becselezte magát a kapu elé, majd fonákkal becsúsztatta a korongot (2-0).

A harmadik harmad 24. másodpercében Roth megkapta önmaga második kiállítását, aztán a felvonás közepén a harmadikat is, sőt utóbbinál Bánt is kiküldték, így öt a háromra is támadhatott a BJAHC – de csak kapuvasig jutott a Magyar Kupa legutóbbi győztese. A teljes kiegészülés után nem sokkal fordult a kocka, Ritter ült ki, sőt Pozsgai a palánk közelében hátulról megbillentette Turbuczot, így a BJAHC-kapitány is kiment a büntetőpadra, továbbá Tóth Gergely és Tóth Adrián is összeakaszkodtak és pihenhettek két-két percig. A bajnoki aranyérmes élt az öt a három elleni lehetőséggel, Kulmala egy kipattanóból 3-0-ra módosította az állást. A mérkőzés kezdett egyre kevésbé a játékról szólni, ezt Nemec és Galoha összeakaszkodása is prezentálta. Szerencsére a jégkorong maradt főszerepben, így három perccel a vége előtt a Miskolcról érkezett Galajda megszerezte első FTC-s gólját egy BJAHC-játékosról bepattanó korongból (4-0). A végjátékban Banga kisbüntetése nyomán fórban játszhattak Nagy Krisztiánék, de nem tudták megszerezni a becsületgólt.

Az FTC-Telekom 4-0-ra nyert, Arany Gergely shutouttal zárt a szezonbeli első tétmérkőzésén. A ferencvárosiaknak ez a második Szuperkupa-győzelmük, 2021-ben a DEAC-ot verték 6-2-re.