Tóth Tamás pont/meccset átlagol az NAHL-ben

Varga Balázs továbbra is száguld Finnországban, de Horváth Bence és Nemes Márton is beindult, Csala Patrik 98%-on áll. Heti utánpótlás légióskörkép.

Egyesült Államok, NAHL

Idén csupán egy játékosunk, Tóth Tamás szerepel az NAHL-ben, a 20 éves csatár a Maryland Black Bears játékosa. Ő viszont kitűnően kezdte az idényt, csapatával együtt: a Black Bears hat mérkőzéséből négyet megnyert, míg a miskolci nevelésű játékos öt meccsen pont/meccs átlagnál tart, három találat mellett kétszer előkészítőként segédkezett. Az elmúlt hétvégén a Fairbanks ellen ő állította be a 4-0-s végeredményt, míg a Shreveport legyőzésekor az első gólnál volt asszisztos. A Maryland harmadik a kilenccsapatos keleti divízióban.

Egyesült Államok, USPHL Premier

Kaibás Kornél már a harmadik szezonját kezdte meg a Carolina Jr. Hurricanesnél. Az együttes az előző hétvégén a Richmond Generals ellen duplázott, előbb 5-0-s, majd 7-4-es sikernek örülhettek. A fehérvári nevelésű Kaibás az első meccsen 1+1-et ért el, míg a másodikon három gólpasszt osztott ki, négy fordulót követően 8 pontos. A Wisconsin Rapids (Csémi Dávid, Varga Zaránd) még nem kezdte meg a szezont.

Finnország, U20 SM-sarja

A JYP hazai pályán 6-4-re legyűrte a Ketterät, Varga Balázs a második harmad végén egalizált, majd a harmadik játékrészben a JYP be is húzta a három pontot. A TPS ellen viszont hiába szerzett két gólpasszt Varga, csapata hazai pályán kapott ki 5-3-ra. Varga hat mérkőzést követően 10 pontos, ezzel ligaszinten is a legjobbak között van. A Jukurit Horváth Bence 1+1 pontjának is köszönhetően 5-3-ra nyerni tudott a Pelicans otthonában. Másnap a Jukurit idegenben 8-0-ra intézte el a Ketterät, Horváth ekkor 3 gólpasszal szolgálta ki társait, a 19 éves székely csatár hat fordulót követően pont/meccs átlaggal büszkélkedhet. A SaiPa Farkas Olivérrel a soraiban, de Deák Mártont nélkülözve kapott ki otthon 6-5-re a HPK-tól, utánpótlás-válogatott hátvédünk 14 percet volt jégen. Egy nappal később a SaiPa hosszabbítást követően 4-3-re legyőzte a Tapparát, a majd’ 20 percet jégen lévő Farkas szezonbeli második asszisztját jegyezte.

Finnország, U18 SM-sarja

A finn ifjúsági első osztályban egymás ellen játszottak a magyar érdekeltségű csapatok. A Pásztor Viktort és Zimányi Dánielt nélkülöző, de Schwartz Gergőt soraiban tudó TuTo hazai pályán 4-3-ra kikapott a Lencsés Dáviddal felálló K-Vantaától. Schwartz két gólpasszt szerzett, Lencsés nem volt pontszerző. Két nappal később a TuTo hosszabbításban 4-3-ra nyerni tudott a HIFK második csapata ellen: Schwartz és Zimányi is 1-1 góllal járult hozzá a győzelemhez. A K-Vantaa hétvégi második mérkőzését a K-Espoo ellen játszotta, s nyerte meg 4-0-ra, Lencsés a negyedik percben megszerezte idei első gólját.

Svédország, J20 Nationell

Remek hétvégén van túl a Mora a svéd junior elitben. Előbb rendes játékidőben 9-2-re, majd hosszabbításban 7-6-ra megverte a Skellefteat, végül a Luleat is sikerült legyőzni 5-4-es arányban. Az első mérkőzésen Nemes Márton 1+1-et ért el, a középsőn csapata második gólját szerezte, majd a harmadik meccsen is betalált. A 2005-ös születésű csatár hat meccs után 4 pontos. Horváth Donát nem szerepelt a hétvégén a Leksand csapatában.

Csehország, Extraliga U20

A Trinec Horváth Alexszel a jégen 3-0-ra kikapott a Kometa Brno pályáján. Horváth nem szerzett pontot.

Németország, DNL U20

Csala Patrik két mérkőzés alatt mindössze egy gólt kapott, a Köln így két győzelmet aratott a Düsseldorf felett. A kölni Cápák előbb 6-1-re, majd 1-0-ra nyertek, Csala előbbin 25 védést mutatott be, majd másnap 28 hárítással ért el shutoutot. Négy mérkőzést követően Csala Patrik 98,1%-os hatákonysággal dolgozik A Kaufbeuren előbb 5-4-re kikapott a Mannheim vendégeként, majd 4-3-ra legyőzte ellenfelét. Farkas Bence mindkét mérkőzésen 1-1 gólpasszt jegyzett. A Landshut is felemás hétvégét zárt: előbb 5-2-re kikapott a Schwenningentől, majd 2-0-ra visszavágott. Kassay-Kézi Kende játszott, pontot nem szerzett. Szongoth Döme két győzelemnek lehetett részese az előző héten, az Ingolstadt a Drezdát győzte le 8-4-re, majd 6-4-re.