Varga Balázs mesterhármast szerzett

Csala Patrik ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta, 5 év után van ismét magyar játékos a cseh juniorbajnokságban. Heti utánpótlás-légióskörkép.

Finnország, U20 SM-sarja

A finn junior első osztályban megszerezte első rendes játékidős győzelmét a JYP: Varga Balázsék 6-0-ra nyertek az Ässät otthonában, a 20 éves magyar csatár 1+1 góllal vette ki a részét a sikerből. Egy nappal később gólzáporos meccset vívott a JYP a Tappara csarnokában, Varga a 7-7-re végződő rendes játékidőben is kétszer betalált, majd a hosszabbítást 55 másodpercet követően ő maga zárta le mesterhármast elérve ezzel. Varga Balázs négy mérkőzést követően 5+2-vel áll, bízzunk benne, ilyen teljesítménnyel a reménybeli Liiga-debütálása sem nem várat magára sokáig.

A Jukurit együttesében megszerezte idei első gólját Horváth Bence is. Bár a második soros székely támadó góljával két harmad után még 2-0-ra vezetett a mikkeli gárda, a végén hosszabbítást követően 4-3-ra alulmaradt a Jokerittel szemben. Egy nappal később már nem termett sok babér a Jukuritnak, a HPK otthonában 5-0-s vereségbe szaladt bele. A SaiPa Farkas Olivérrel a negyedik sorban kikapott 3-2-re a KalPa vendégeként, majd másnap Deák Márton vette át magyar csapattársa helyét, és volt tagja a Sport otthonában hosszabbítást követően 3-2-re kikapó SaiPának.

Finnország, U18 SM-sarja

Az ifjúsági első osztály alsóházában a Lencsés Dávidot foglalkoztató K-Vantaa 6-2-re nyerni tudott a 15 éves Magyar Ádámot ezúttal nem bevető KooKoo pályáján. Lencsés másnap is jégre lépett a JYP második csapata ellen ráadásban 3-2-re alulmaradó K-Vantaában, pontot nem jegyzett még. Az idei szezonban három magyar játékost alkalmazó TuTo 7-2-re verte a K-Vantaa második csapatát: Schwartz Gergő három gólpasszt osztott ki, Pásztor Viktor cserekapus volt, míg Zimányi Dánielt nem nevezték. A következő fordulóban a TuTo hazai pályán kapott ki 6-2-re az Ässät együttesét fogadva: Pásztor Viktort 20 percet követően 0-4-es állásnál becserélte edzője, 91,3%-kal dolgozott, Zimányi egy gólpasszt jegyzett, míg Schwartz pont nélkül maradt.

Svédország, J20 Nationell

A svéd junior első osztály nyitó fordulójában a Horváth Donáttal felálló Leksand 4-1-re kikapott a Brynäs pályáján, majd másnap 5-2-re nyerni tudott az Almtuna vendégeként. Az első soros Horváth pontot nem jegyzett. A Mora három vereséggel indította az idei szezont: Nemes Mártonék az Almtuna ellen 4-3-ra  és 5-1-re kaptak ki, majd a Brynäs ellen is vereség lett a vége (2-3). Nemes Márton nem szerzett pontot.

Csehország, U20 Extraliga

5 év után van újra magyar játékos a cseh junior élvonalban. A dunaújvárosi nevelésű 17 éves Horváth Alex az Ocelari Trinec együttesét erősíti az idei szezonban. Utoljára Simotics Ferenc játszott stabilan a cseh juniorbajnokságban még a 2017-2018-as idényben, két évvel ezelőtt az akkor még ifjúsági korú Nemes Márton egy mérkőzés erejéig játszhatott fel az U20-asok közé. A bajnokság már 7 forduló óta tart, a Trinec hat győzelemmel és egy vereséggel vezeti a keleti csoportot, Horváth 7 mérkőzésen egy gólpasszt jegyzett eddig.

Németország, DNL U20

A német U20-as bajnokság egyes csoportjában játszik a Kassay-Kézi Kendét foglalkoztató Landshut és a Farkas Bencével felálló Kaufbeuren.  A Landshut négy mérkőzést követően 6 ponttal áll a hét csapatos csoport harmadik helyén, míg a Kaufbeuren öt egységgel jelenleg a hatodik. Kassay-Kézi egy assziszttal, Farkas egy góllal áll.

A második számú selejtezőcsoportban a Csala Patrikkal hasító Köln négy fordulót követően 9 ponttal a második helyen áll, Csala két mérkőzés alatt egy gólt kapott, 98%-os védési hatékonysággal teljesít eddig. Az Ingolstadtnak nem sikerült jól a szezonkezdet, kétszer is vereséget szenvedtek a Kölntől, Szongoth Döme mindkét találkozón jégre lépett, pontot nem szerzett.