Az ifik és a serdülők között is tornát nyert az Újpesti JA

Egyelőre a lila-fehérek veszik magasan a legjobban a Bauer Elite Cup küzdelmeit.

U18

Az Újpesti JA hibátlan teljesítményt nyújtott a bécsi minitornán. Mihály Jenő tanítványai kezdésként a hazai Capitalst 6-0-ra múlták felül (Rapos Gergely duplázni tudott), majd 3-2-re legyőzték a lengyel válogatottat, végül 1–0-val jobbnak bizonyultak a harmadik helyen záró Kyiv Capitalsnál, utóbbi két találkozó győztes találata egyaránt Osztoics Márk nevéhez fűződőtt.

A trencséni minitornán a Budapest JA a harmadik helyet csípte el, miután szoros mérkőzésen Molnár Bence 49. percben szerzett góljával 3-2-re legyőzte a Steiermarkot. A BJA másik két ellenfelétől vereséget szenvedett, a házigazda Dukla Trencin 8-2-re, az olasz válogatott 3-1-re győzte le őket.

Nem sikerült jól a salzburgi hétvége a DVTK számára. A Jegesmedvék három mérkőzésen négy gólt ütöttek, miközben 16-ot kaptak: legszorosabb meccsüket a rendező Red Bull Salzburggal játszották, annak 1-3 lett a vége borsodi szemszögből. A hétvégét a Nitra vitte el a Salzburg és a Poruba előtt.

A székesfehérvári helyszínen a Székelyföldi JA alaposan megszorongatta a későbbi tornagyőztes Slovan Bratislavát, a pozsonyiak vegül büntetőkkel verték 5-4-re a székelyeket. Az erdélyi együttes a házigazda FEHA19-et hosszabbításban Kovács Előd találatával győzte le 3-2-re, majd hasonló körülmények közepette bizonyultak a Kranjnál is jobbnak, ekkor Szekeres Róbert szerezte a mindent eldöntő gólt. A FEHA19 a torna harmadik helyén végzett, a Slovantól 4-1-re kaptak ki a fehérváriak, míg a negyedik Kranjt 5-3-ra verték.

Az ötödik magyar csapat, a Vasas a csehországi Zlínben vett részt 6 csapatos tornán. Jánosi Csaba fiai három vereség mellett pontot szereztek a Pilsen ellen (3-4 h.), majd az utolsó mérkőzésen megszerezték első győzelmüket is, 4-1-re bizonyultak jobbnak a Vienna Capitals csapatánál. A hétvégét a svájci Thurgau vitte el.

U16

Az újpesti ifik után a serdülők is tornát nyertek, az ÚJA hazai pályán végzett csoportja élén. A lila-fehérek a Steiermarkot büntetőkkel győzték le 3-2-re, a Székelyföldi JA ellen 5-0-ás győzelemnek örülhettek, míg a Ljubljanát 3-2-re gyűrték le egy sok kiállítást hozó mérkőzésen. A serdülők között sem szerepelt jobban a DVTK: a Jegesmedvék három vereséggel térhettek haza Nyitráról. A budapesti fordulón a BJA a harmadik helyen zárt miután a Salzburgtól és a Trencintől vereséget szenvedett, de a Porubát legyőzte. Szombathelyen a FEHA19 büntetős sikere a Krmechuk ellen is kevés volt a negyedik hely elkerüléséhez, a Pilsentől és a Vienna Capitalstól is szoros mérkőzésen kaptak ki a fehérváriak. Érdekesség, a torna mind a hat mérkőzése egy góllal dőlt el.