Nem kezdtek jól a magyar csapatok

A Bauer Elite Cup első hétvégéjén egyik U18-as magyar csapat sem szerzett egy győzelemnél többet.

U18

Bár jól kezdődött a Budapest JA nyitrai hétvégéje – a nyitónapon 4-3-ra verték a Vienna Capitalst Dobos Boldizsárék – , a folytatás kevesebb okot adott az örömre. A cseh Poruba 6-1-re, a házigazda Nitra 5-2-re verte az újbudai akadémiát. A BJA a minitorna harmadik helyét szerezte meg, a hétvégét a Nitra vitte el a Poruba előtt.

Az Újpesti JA hazai pályán szintén a harmadik helyet kaparintotta meg. Mihály Jenő együttese pénteken a hajrában kapott góllal 3-2-re alulmaradt a Slovan Bratislava ellen, majd másnap 4-3-ra az olasz válogatottól is vereséget szenvedett. A zárónapon azonban Németh Kornél 2+2 pontjának is köszönhetően 7-4-re legyőzték a Klagenfurtot. A hétvégi tornát az olasz válogatott vitte el, a másik három csapat egyaránt 1-1 győzelemmel és 2-2 vereséggel végzett, a körbeverésből az Újpesti JA jött ki a legjobb, a harmadik a Klagenfurt, a negyedik a Slovan lett.

A DVTK Jegesmedvék Grazban vendégszerepeltek. A nyitónapon büntetőkkel 5-4-re legyűrték a Székelyföldi JA-t, majd szombaton egy utolsó perces góllal kapituláltak az Eishockey Akademie Steiermark ellen, míg vasárnap lőtt gól nélkül maradtak a Kyiv Capitals ellen (0-3). Az SZJA az ukránok (0-6) és az osztrákok (1-6) dolgát sem tudta megnehezíteni a folytatásban. A tornát a Steiermark nyerte a Kyiv, a DVTK és az SZJA előtt.

A FEHA19 pont nélkül maradt Sosnowiecben. A székesfehérváriak három meccs alatt mindössze három gólt lőttek, a szlovák Trencintől 9-1-re, a lengyel válogatottól 4-1-re, a Salzburgtól 8-1-re kaptak ki. A tornát a házigazdák húzták be a Salzburg, a Trencin és a FEHA19 előtt.

U16

A serdülők között a BJA második helyen végzett a csíkkarcfalvi hétvégén, a fővárosiak kiütötték a harmadik helyen záró SZJA-t és a negyedik Vienna Capitalst, de a Nitrával (1-4) nem bírtak.

A miskolci tornát a Dukla Trencin húzta be magabiztosan, a második helyet a FEHA19 kaparintotta meg, miután 1-0-ra legyűrte a harmadik helyen záró DVTK Jegesmedvéket. A negyedik helyen a Steiermark végzett.

Szombathelyen az Újpesti JA nem bírt sem az olasz, sem a szlovén válogatottal, a Porubát azonban magabiztosan két vállra fektette, így a harmadik helyen végzett.

A Bauer Elite Cup küzdelmei szeptember elsején folytatódnak majd ismét egyszerre több helyszínen.