A Lizards nyerte az inline bajnokságot

Az alapszakasz során menetelő Vidék Select már a negyeddöntőben búcsúzott a küzdelmektől. A nőknél az Angelst legyűrő MAC Marilyn lett a bajnok.

A hétvégén Szombathelyen rendezték a 2023-as Bauer Inline Bajnokság felnőtt nyílt kategóriájának férfidöntőjét. Az első délelőtti negyeddöntő mérkőzésen a Dél-Budai HC Altorjai Zsombor góljával 1-0-ra verte a házigazda Szombathelyi Pingvineket. A másodikon már rögtön borult is a papírforma, az alapszakasz során kilencből hét mérkőzést megnyerő, fehérvári fiatalokat tömörítő Vidék Select büntetőkkel 2-1-re kikapott a Polipoktól, a győztes próbálkozást Bisz Márk Patrik hajtotta végre. A Rokko IHC végig vezetve, a duplázó Szécsi Patrik vezetésével 4-2-re legyőzte a Rokko Rodst, míg a Lizards Hegedüs Levente shutoutjával 3-0-ra múlta felül a Fehérvári Gördögöket.

Az elődöntőkben a Dél-Buda nem kegyelmezett a Polipoknak, Szeredi Gergely triplájával, valamint Stefánek Bálint és Dobos Boldizsár dupláival 8-0-s eredménnyel jutottak tovább. A másik ágon a Rokko IHC sem tudta megszorongatni a Lizards együttesét, Horváth Bence négy góljával hamar eldőltek a lényegi kérdések (1-6).

A döntőben kiélezett összecsapást vívott egymással a Dél-Budai HC és a Lizards. Bár a Dél-Buda háromszor is megszerezte a vezetést, a Lizards mindannyiszor egyenlíteni tudott, utoljára két és fél perccel a vége előtt Jancsó Dávid révén, így hosszabbítás következett. A ráadás harmadik percében ismét Jancsó villant – a korábbi francia inline bajnok játékos harmadszor volt eredményes a döntőben –, a Lizards így 4-3-ra megnyerte a 2023-as Bauer Inline bajnokságot.

A bronzérmet a Rokko IHC szerezte meg, miután a harmadik helyért folyó összecsapáson 4-1-re legyűrte a Polipokat. Az ötödik helyen a Fehérvári Gördögök, a hatodikon a Vidék Select, a hetediken a Szombathelyi Pingvinek, míg a nyolcadikon a Rokko Rods végzett.

A nők fináléját a székesfehérvári Bregyó Sportcentrumban rendezték szombaton. Az elődöntőért rendezett körben két szoros meccsen az Angels és a MAC Marilyn jutott be a négy közé, majd onnan a fináléba két újabb szoros győzelemmel. A döntő összecsapáson az Angels hiába állt fel kétgólos hátrányból, Losonci Zsófia győztes találata bajnoki címet ért a Marilynnek. A bronzérmet a Szombathelyi Pingvineket lesimázó Lizards vihette haza.