Véget ért az inline bajnokság alapszakasza

Vasárnap már a döntőt rendezik Szombathelyen.

A felnőtt nyílt inline bajnokság harmadik fordulójában június 18-án Kaposváron mérkőztek meg a csapatok. Az A csoportban a Dél-Budai HC zárt veretlen hétvégét, Pozsár Márk büntetőjével szétlövésben győzték le 2-1-re a Vidék Selectet, majd a Rokko IHC ellen szintén büntetőpárbajban nyertek 2-1-re, ekkor Stefánek Bálint döntött. A harmadik meccset már rendes játékidőben nyerte a Dél-Buda, a Polipok bánatára (3-1). Az említett vereséget leszámítva a fehérvári jégkorongozókra épülő Vidék Select két győzelmet könyvelhetett el, míg a Rokko IHC Rafaj Attila mesterhármasával legyőzte a hétvégét győzelem nélkül abszolváló Polipokat.

A B csoportban nagyot ment az előző, fehérvári hétvégét kihagyó Lizards. A Madácsi Benedek húzta csapat a Fehérvári Gördögöket 13-4-re győzte le, majd a Rokko Rods ellen 9-3-mal zárt. A trió harmadik mérkőzését a Fehérvári Gördögök nyerték a Rokko Rods ellen, a Szombathelyi Pingvinek ezúttal nem vettek részt a hétvégén.

A felnőtt nyílt inline torna döntőjét június 25-én, vasárnap rendezik Szombathelyen.