Franciaország–Ausztria 2-1

Franciaország egy előnyös góllal szerzett vezetést, az osztrákok egy ötperces kiállítás alatt egyenlítettek, hogy a gallok végül a hosszabbításban is egy fórtalálattal húzzák be a fontosnak ígérkező pluszpontot.

Két, a bennmaradásért folytatott harcban várhatóan legnagyobb riválisunk nem vállalt túlzott rizikót szombati egymás elleni kulcsmeccse nyitó harmadában, érezhető volt, egy gól akár döntő jelentőségű lehet. Így is a franciáknak volt jóval több és veszélyesebb helyzete, az osztrákok végül nem is tudták kihúzni az első húsz percet: egy kései kettős hátrányt még kivédekeztek, ám a szimpla fórban a lausenne-i Tim Bozon éles szögből betett egy lecsorgót fél perccel a szünet előtt (1-0).

A középső játékrészt megnyomták a lépéskényszerben lévő osztrákok, a mérkőzés feléhez közeledve több tűzijátékot is megúszott a francia védelem, az utolsó öt percen belül járva pedig a Klagenfurt-csatár Ganahl vágta fölé az egyik legnagyobb egyenlítési lehetőséget egy kontra végén.

Alig három és fél perc telt el a záró etapból, amikor a franciák legnagyobb sztárja, a 2. körös NHL-draftolt Alexandre Texier hozta nehéz helyzetbe csapatát tökéletesen felesleges és durva palánkra lökésével, teljes joggal kapott véglegest. A góllal sem letelő ötperces meg is hozta az egalizálást: a 47. minutum végén az osztrák csapatkapitány, Thomas Raffl kapott jó passzt és fejezte be szépen fonákkal felrakva Ylonen kapussal szemben (1-1).

1-1 után mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, az utolsó hét percen belül járva például egy lövés kis híján átcsorgott Ylonenen, az osztrákok már örültek, de végül a francia kapussal együtt sem tudták betuszkolni a pakkot. Másféllel a vége előtt az osztrákok sztárja, Marco Rossi is összehozott egy kiállítást, ráadásul 45 másodperccel később Ganahlra is ráfújtak egy palánkra lökést, így a franciák a rendes játékidő utolsó majd’ egy percét kettős fórban játszhatták végig – még egy másodperccel a vége előtt is hajszálra voltak a meccs megnyerésétől –, és a dupla előny a túlórára is áthúzódott. Ott előbb egy óriási kapuvasig jutottak, majd 5 a 4-ben Chakiachvili nagy góllal eldöntötte a fontos pluszpont sorsát.

Hogy magyar szempontból ez mit jelent – mindkét riválisunk vesztett pontot, vagy inkább mindkettő szerzett legalább egyet –, s ez jó-e, vagy sem, majd kiderül, a mi helyzetünkön egyelőre lényegesen nem változtat.