Egy győzelemre a továbbjutástól a Florida

A Panthers a hosszabbításban győzött a Toronto ellen. Hengerelt a Seattle és a New Jersey is.

A New Jersey a Carolina ellen két nagyon sima vereséggel indított vendégként, fordított pályaválasztás mellett viszont a Devils esélyt sem adott a Hurricansnek, és egy nyolcassal szórta meg az ellenfelét a párharc harmadik mérkőzésén. A Jersey kapujában az előző két meccsen betliző Akira Schmid helyett Vítek Vanecek kezdett. A csere jót tett a hazaiaknak, akik az első harmad közepén bő hat perc alatt háromszor mattolták a Carolina védelmét, majd a második játékrész első percében is megtették ugyanezt, 4-0-ra alakítva az eredményt. A vasak között a 12 lövésből csak nyolcat fogó Frederik Andersent az újonc Pjotr Kocsetkov váltotta, de ő is csak annyit tudott tenni, hogy 4-4-re hozza ki a meccs második felét. A találkozó így végül 8-4-es New Jersey győzelemmel zárult, 4-0 után a vendégek egyszer sem tudtak három gólnál közelebb kerülni. A Devilsben Jack Hughes 2+2-vel zárt, Dawson Mercer három gólpasszt adott, az alapszakaszban 40 gólt szerző Timo Meier pedig az első találatát és pontját jegyezte. Ondrej Palát karrierje 100. pontját szerezte a playoffban, ami cseh honfitársai közül eddig csak a Jaromír Jágr (201), David Krejcí (128), Patrik Eliás (125) triónak sikerült. A Carolina a négy góljából hármat is emberhátrányban szerzett (Jordan Martinook, Jordan Staal, Seth Jarvis), ilyesmire korábban csak a Bruins (1981), az Oilers (1983) és a Islanders (1983) volt képes a rájátszásban.

A Seattle nem adott semmi esélyt a Dallasnak, és hét gólt ütve lesimázta a meccset a párharc harmadik mérkőzésén. Az összecsapás a második játékrészben dőlt el, amikor a Kraken ötöt vágott, ebből az első négyet hat perc alatt lőtte. Az 5-1-es második harmad után a befejező húsz perc már csak formaság volt, de a Seattle még úgy is megnyerte ezt 2-1-re, hogy a Stars kapujában Jake Oettingert Scott Wedgewood váltotta. A másodéves csapat a meccset végül 7-2-vel húzta be, így összesítésben 2-1-re vezet. A Kraken igazi csapatmunkát mutatott be a mérkőzésen, hiszen mind a hét gólját más-más lőtte, és nem volt olyan játékosa, aki kettő pontnál többet szerzett volna.

seattle po

A Florida két idegenbeli sikert követően ezúttal hazai pályán győzött győzött a Toronto ellen, és összesítésben már 3-0-ra vezet. A rendes játékidőben a Maple Leafs kétszer szerzett vezetést, a Panthers kétszer egyenlített, és csak a legjobb pillanatban, a hosszabbításban került előnybe. A 3-2-re megnyert összecsapáson a Florida először Anthony Duclair, majd a meccs közepén Carter Verhaeghe találatával egyenlített. A meccs második felében érintetlenek maradtak a hálók, a hirtelen halál első kapura lövése viszont eldöntötte a meccset: a ráadás harmadik percében Sam Reinhart kanyarodott vissza a kapu mögül, és az elalvó Joseph Woll lábai között megtalálta az utat a hálóba. A Torontóban Morgan Rielly zsinórban a nyolcadik mérkőzésesen szerzett pontot, ezzel beállította Gary Leeman (1986), Doug Gilmour (1993), Gary Roberts (2002) és Auston Matthews (2023) klubrekordját, ám ez aligha vigasztalja.