2012 után nyert ismét párharcot a New Jersey

A Devils akkor is a Rangerst győzte le, ahogyan most is.

A New Jersey és a New York története során harmadszor vívott egymással mindent eldöntő mérkőzést. Az első kettőt a Rangers nyerte 1992-ben és 1994-ben, így a Devilsnek volt miért visszavágnia a három évtizeddel ezelőtti vereségekért. A hazai jégen játszó Jerseynek végül sikerült revansot vennie, és ugyanúgy 4-0-ra nyerte a hetedik összecsapást, mint korábban az ötödiket. A meccs első felében a kapusoké volt a főszerep, hiszen Akira Schmid és Igor Sesztyorkin is bámulatosan védett, s ami sokkal fontosabb, hibátlanul. A meccs felénél viszont megtört a jég, ekkor Adam Fox emberelőnyben hibázott hatalmasat, a lehetőséget pedig Michael McLeod köszönte szépen, és azonnal ki is használta. Percekkel később Tomás Tatar kotort be egy kipattanót, így a Devils megnyugtató kétgólos előnnyel mehetett a második pihenőre. A befejező húsz percben a Rangers kitámadott, de nem tudta bevenni az ismét ihletett formában védő Schmid kapuját. Csak idő kérdése volt, hogy a hátul fellazuló Rangers mikor kapja meg a harmadikat. Ez végül öt perccel a befejezés előtt jött el, amikor egy 3 az 1 elleni szituációt Erik Haula vágott a hosszúba. A továbbjutás ezzel eldőlt, Jesper Bratt üres kapus gólja már nem jelentett semmit.

A Devils 2012-ben nyert legutóbb párharcot, amikor a döntőbe jutásért 4-2-es összesítéssel búcsúztatta a Hudson-parti riválisát. 11 év után ismét a Rangerst ejtette ki a Jersey, és ennek köszönhetően készülhet a Carolina elleni párharcra. Lindy Ruff, a New Jersey edzője négy vereséget követően először győzött hetedik meccsen. A Rangersben ezzel szemben Barclay Goodrow és Vlagyimir Taraszenko 5-5 siker után először hagyta el vesztesen a jeget a mindent eldöntő összecsapást követően. A 31 védéssel záró Akira Schmid az ötödik újonckapus, aki hibátlanul védett a hetedik mérkőzésen: korábban ez csak a Glenn Resch (1975, Philadelphia), Félix Potvin (1993, Toronto), Ilja Brizgalov (2006, Anaheim), Carey Price (2008, Montreal) négyesnek sikerült.