Magyarország–Finnország 0-5

A magyar női válogatott közel két harmadon át szorossá tudta tenni az olimpiai bronzérmes válogatott elleni találkozóját.

Magyarország kapujában ezúttal is Németh Anikó kapott lehetőséget, ellenben Pat Cortináék nem számolhattak az eltiltott Szamosfalvi Petrával és a sérült Mayer Fruzsinával. A csapatok jól védekeztek, a meccs első lövését az 5. percben jegyezték fel, és a nyitó harmad feléig csak 2-2 próbálkozás talált kaput. Az ötödik lövés sajnos gólt hozott, a 12. percben Laitinen takarásból érkező korongjával szemben tehetetlen volt Németh Anikó (0-1). A rutinosabb Finnország jól kontrollálta a játékot, főleg a magyar harmadban volt a korong, ezt jól jelzi, hogy az első húsz percben 8-3 volt a kapura lövési mutató az északiak javára.

A második felvonás áthúzódó finn emberelőnnyel indult, amit hiába védekeztünk ki, jött egy újabb létszámhátrányunk, ahol Hiirikoski lőtt takarásból sikerrel (0-2). A következő percekben kiegyenlítettebbé vált a játék, a 28. percben Metzler lapos lövésére kellett figyelnie Aholának. A mérkőzés felénél eljött Magyarország első emberfórja, ahol nagyon közel jártunk a szépítéshez, de nem tudtuk bekotorni a korongot, valamint az emberelőny krónikájához hozzátartozik egy korongeladásból származó finn szóló, amit Németh védett. A harmad hajrájában Gasparicsot kiküldték a büntetőpadra, sokáig hősiesen bekkeltek a lányok, ám sajnos Nylund közelről be tudta kotorni a pakkot a magyar kapuba (0-3). Villámgyorsan jött Finnország újabb találata, 6 másodperccel később Vesa zárta sikerrel a bulielhozatal utáni akciót (0-4). Két perccel a dudaszó előtt szépíthettünk volna, de Kreisz és Seregély próbálkozását is védte Ahola.

A 44. percben Németh Bernadett kőkemény ütközést kapott, de a játékvezetők nem láttak szabálytalanságot, a következő shiftben pedig Gasparics kiugorhatott, de nem tudott betalálni fonákkal. Nem sokkal később egy finn emberelőny jött, amit sikeresen kivédekeztünk. Kilenc perccel a vége előtt Németh Anikó helyére Révész érkezett a vasak közé. A találkozó hajrájában Strobl ugorhatott ki, Gasparics is próbálkozhatott, de a finn kapus mindig résen volt. A végeredményt Savolainen állította be 13 másodperccel a vége előtt egy takarásból eleresztett távoli lövéssel.

Magyarország 5-0-s vereséget szenvedett, kedden 17 órától a kiesés elkerüléséért játszik Németországgal.

Magyarországi női válogatottjának csoportmérkőzései a 2023-as A csoportos világbajnokságon:

Április 6., csütörtök, 19:00 (magyar idő szerint: április 7., 1:00) Magyarország–Franciaország 4-2
Április 8., szombat, 11:00 (17:00) Magyarország–Svédország 2-6
Április 10., hétfő, 11:00 (17:00) Magyarország–Finnország 0-5
Április 11., kedd, 11:00 (17:00) Magyarország–Németország