Magyarország–Franciaország 4-2

A magyar női válogatott a két gólt szerző Huszák Alexandra és a több mint két harmadon át hibátlanul védő Németh Anikó vezérletével győzelemmel kezdte a kanadai A csoportos világbajnokságot.

Magyarország kapujában Németh Anikó kezdett az első világbajnoki mérkőzésen. A találkozó első kapura lövése Huszák nevéhez fűződött, aztán két tilos felszabadítást is ütöttünk. A jégen kiegyenlített küzdelem zajlott, a csapatok jól védekeztek, aztán a 6. percben megszereztük a vezetést: Huszák szólóját még védte a francia kapus, aztán a franciákhoz kerülő kipattanót a nagy kedvvel játszó 18-asunk visszaszerezte és vezetéshez juttatta Magyarországot (1-0). A következő pár cserében nekünk volt több lehetőségünk, de a harmad közepén Németh Anikónak akadt több feladata. A franciák lendületét megtörte egy kiállítás, lányaink éltek az első fórral, a Kiss-Simon próbálkozása utáni lecsorgóra Metzler ért oda remek ütemben (2-0). A játékrész végén Franciaország többször szépíthetett volna, ám Németh Anikó remekelt a vasak között, 17 védéssel zárta a nyitó húsz percet.

A középső felvonás első perceiben főleg Lambert kapuja előtt zajlott a játék, Huszák és Dabasi összjátékánál közel jártunk a harmadik gólunkhoz. A kezdeti magyar fölényt enyhe francia dominancia követte, ám ellenfelünk továbbra sem tudta bevenni a kapunkat. A harmad közepén jól menedzseltük a játékot, növelhettük volna előnyünket, de Williams kihagyta a ziccerét. A 33. percben Huszákkal szemben szabálytalankodtak, a második magyar fór fél percig tartott, ám nem gól miatt, hanem mert Huszákot is kiküldték, sőt 18 másodpercre rá Baker is csatlakozott hozzá. Az első hátrányainkat – hiszen játszottunk négy a háromra, öt a háromra és öt a négyre is – kivédekeztük. A játékrész vége meghozta Magyarország harmadik gólját: Dabasi éles szögből leadott lövését Lambert védte, a szabadon maradt korongot Huszák a kapuba juttatta (3-0).

A záró húsz perc áthúzódó magyar fórral indult egy Pázmándi elleni szabálytalanságnak köszönhetően. A legnagyobb lehetőségünk Gasparics előtt adódott, ám Lambert olvasta csapatkapitányunk szándékát. A 43. percben szépített Franciaország, Duvin lőtt pontosan a bedobópontról (3-1). Az újonc próbált még tovább zárkózni, Pázmándi egy ízben hősiesen blokkolt, ezt a karja bánta. A játékrész derekán Jókai-Szilágyi gáncsolt, emberhátrányba kerültünk, nem tudtuk kivédekezni: Locatelli kék vonalas lövésébe talán beleértek, mindenesetre a korong a kapunkban landolt (3-2). Nyílt sisakos, pörgős játék zajlott a harmad közepétől, mindkét kapusnak kellett bravúrokat bemutatnia, aztán kereken nyolc perccel a vége előtt Pázmándit úgy lökték palánkra ártalmatlan helyzetben, hogy a játékvezetők videobíróztak, mekkora büntetést ér, végül ötpercest ítéltek. A hosszú emberelőny 40. másodpercében Dabasi érkezett jó ütemben a kapu elé, majd bejuttatta oda a játékszert (4-2). A fór hátralévő részében is voltak lehetőségeink, de nem növeltük előnyünket. A végjátékban a franciák lehozták a kapusukat, hiába.

Magyarország 4-2-re nyert, legközelebb magyar idő szerint szombaton 17 órától lép jégre Svédország ellen.

Magyarországi női válogatottjának csoportmérkőzései a 2023-as A csoportos világbajnokságon:

Április 6., csütörtök, 19:00 (magyar idő szerint: április 7., 1:00) Magyarország–Franciaország 4-2
Április 8., szombat, 11:00 (17:00) Magyarország–Svédország
Április 10., hétfő, 11:00 (17:00) Magyarország–Finnország
Április 11., kedd, 11:00 (17:00) Magyarország–Németország