Az alsóbb korosztályoknál is domináltak a budapesti csapatok

A serdülőbajnokságot az ÚJA, az U14-es küzdelmeket a MAC nyerte. A Vasas minden korosztályban a legjobb négyben zárt. Az előző évi utánpótlásmustra mintájára ezúttal is összeszedtük az alsóbb korosztályok eredményeit, valamint összegeztük az utánpótlásműhelyek teljesítményét.

U16

Március végén a 32 csapatos serdülő bajnokság küzdelmei is befejeződtek. Az elődöntőben az Újpesti JA 3-0-ás söpréssel jutott túl a FEHA19-en, míg a Budapest JA egy roppant szoros ötödik mérkőzésen gyűrte le a Vasast. A finálé első mérkőzésén az újpestiek elvették a BJA pályaelőnyét, ám a Matti Pylkas irányította újbudai együttes rögtön visszavette azt. A lilák a harmadik mérkőzést is elhozták a Tüskecsarnokból, majd a negyediket behúzták hazai pályán, így 3-1-es összesítéssel megnyerték az U16-os bajnokságot. Árkovics Bálint vezetőedző zsinórban másodszor ünnepelhetett bajnoki címet a serdülők között. A döntő legeredményesebb játékosa a négy mérkőzésen 6+1-ig jutó Molnár Péter lett.

A bronzéremért folyó csatában a FEHA19 hiába vezetett előbb 1-0-ra, majd 2-1-re, a Vasas elvitte ötödik mérkőzésig a párharcot. A mindent eldöntő összecsapáson a Sommer Tamás irányította Vasas előbb a hajrában kapuslehozatalt követően egyenlített, majd Németh Vilmos hosszabbításban szerzett góljával be is húzta a harmadik helyet. Az előző szezonban elődöntős Kárpáti Farkasok ezúttal csak 11. lett.

U14

Az U14-es bajnokság döntőjét az alapszakaszgyőztes UTE, valamint a középszakaszt megnyerő MAC játszotta egymással, miután mindkét együttes vesztes meccs nélkül abszolválta a rájátszás negyed-, illetve elődöntőjét. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó finálé a MAC győzelmével ért véget, Ritter Zsolt együttese összesítésben 3-0-al felülmúlta az újpestieket. Az alapszakasz pontkirálya a 10 mérkőzésen 32 pontot szerző újpesti Baróti Bence lett, a döntőben két MAC-játékos, Károlyi Gergő és Mekterovic Vid egyaránt 3-3 ponttal zárt.

A bajnokság harmadik helyét az Ifj. Ocskay Gábor JA szerezte meg, miután összesítésben 3-0-ra legyőzte a Vasast. Az 5-8. helyért folyó oda-vissza kört az FTC nyerte az Ajkai Óriások, a DVTK, valamint a HKB előtt.

Fotó: MAC Budapest

A magyar utánpótlás-bajnokságok idei szezonjában három egyesületnek sikerült minden korosztályban a legjobb négyben zárnia.

A FEHA19 papírforma szerint behúzta az U21-es korosztályt, és bár két bajnokságban érem nélkül maradt, az U14-esek között összejött egy bronz. A Budapest JA az idei szezonban csak egy bajnoki címet ünnepelhetett, az előző idényhez hasonlóan az U14-es bajnokságot tudták megnyerni az újbudaiak, míg a versenykorosztályokban kétszer is döntőt játszottak, és csak hajszállal maradtak le az újpestiek mögött. Az Újpesti Jégkorong Akadémia büszke lehet idei teljesítményére: az osztrák ifjúsági ezüstérem után a hazai U18-as és U16-os bajnokságot is behúzták a lilák, míg az U14-ben finalisták voltak, egyedül az U21-es csapat teljesítménye hagy kívánnivalót maga után. Kovács Viktor együttese stabil Erste Liga-játékosokkal kiegészülve esett ki hatalmas meglepetésre hazai pályán a Vasas ellen, az ország egyik legjobb utánpótlásképzésével rendelkező, alsóbb korosztályokban sikert sikerre halmozó Újpest így zsinórban másodszor nem tudott a legjobb négybe jutni az U21-esek között.

A Vasas a FEHA-hoz és a BJA-hoz hasonlóan minden korosztályban elődöntőbe jutott, a káposztásmegyeri klub egy-egy kiemelt akadémiát szorított ki a legjobb négyből. Bár döntőt nem sikerült játszaniuk egyik bajnokságban sem, az akadémiai rendszerből sajnálatos módon kimaradó képzés két-két harmadik és negyedik helye mindenképpen megsüvegelendő teljesítmény. Bár a DVTK Jegesmedvék az U21-esek között alapszakaszelsők lettek, és a döntőben hat mérkőzésre kényszerítették a fehérváriakat, alsóbb korosztályokban nem remekeltek a miskolciak. Az ifjúságiak és a serdülők között hatodikak, az U14-ben hetedikek lettek a Jegesmedvék. A kiemelt régiós alközpontnak számító Győr és Debrecen sem alkotott nagyot az idény során. A debreceniek egy-egy 6., 8., 9. és 10. helyet gyűjtöttek, míg a győriek egy 7., egy 9. és két 11. hellyel gazdagodtak.