Csala Patrik német junior ezüstérmes lett

A negyeddöntőben búcsúzott Hadobás együttese, Balázs Olivér GMHL bajnokságot nyert csapatával. Heti utánpótlás légiós-körkép.

Svédország, J20 Nationell

Búcsúzott a svéd juniorbajnokság negyeddöntőjében a Västeras: a két magyar játékost is foglalkoztató klub összesítésben 2-1-gyel alulmaradt a Leksanddal szemben. A Västeras a felnőttcsapattól visszatérő Hadobás Zéténnyel az első sorban kapott ki a nyitó mérkőzésen 5-2-re. A második találkozón idegenben büntetőkkel 3-2-re sikerült győzniük, ezzel kiharcolván a döntő mérkőzést. A ki-ki találkozón a Leksand hazai jégen 6-3-as győzelmet aratott, így véget ért a szezon a Västeras számára. Hadobás mindhárom találkozón játszott, pontot nem szerzett, Antek Tamás cserekapus volt. Hadobás a juniorok között 40 alapszakasz-mérkőzésen 30 pontot gyűjtött, a januárban kiigazoló Anteknek 6 találkozó jutott.

Finnország, U18 SM-sarja

A felsőházi osztályozón a SaiPa/Ketterä négy mérkőzést is játszott az elmúlt héten. Kedden 4-2-re nyertek a K-Vantaa otthonában, csütörtökön hazai pályán viszont 3-2-re alulmaradtak ellenük. Az osztályozós csoportot két győzelemmel zárta a hétvégén Farkas Olivért nélkülöző együttes: az Ilves csarnokába 4-1-re, a Jukurit ellen 5-3-ra nyertek. A SaiPa/Ketterä a hat csapatos csoport negyedik helyén végzett, így a következő szezont az alsóházban kezdi majd. Farkas az ifjúságiak között 37 mérkőzésen 15 pontot szerzett.

Az alsóházi osztályozón a GrIFK két nagyarányú vereséggel zárta az idényt. A K-Vantaa II előbb 7-1-re majd 11-4-re gyűrte le Pajor Balázs együttesét. Pajor a második mérkőzésen gólpasszos volt, az első osztályban 25 mérkőzésen 3+3-ig jutott. A hétvége előtt még bennmaradó helyen álló GrIFK két vereségének köszönhetően visszacsúszott a harmadik pozícióba, így a következő szezont majd a Mestisben kezdheti.

Németország, DNL U20

Ezüstérmes lett a német juniorbajnokságban a Köln. Csala Patrikék a harmadik mérkőzésen sem tudták megfogni a Mannheimet, ellenfelük egy több véglegest is hozó mérkőzésen 6-2-re legyőzte őket, és 3-0-ás összesítéssel bajnoki címet ünnepelhetett. Csalát 5 perc és három bekapott gólt követően lecserélte edzője. A 17 éves magyar portás egyebekben remek szezont produkált a Kölnnél, első számú kapusként 96% feletti védési hatékonysággal dolgozott az alapszakasz során.

Egyesült Államok, NAHL

Az Odessa Jackalopes előbb 5-1-re alulmaradt a Lone Star Brahmas ellen, majd másodszor rendes játékidőben, harmadszor pedig hosszabbítást követően 2-1-re legyőzte ellenfelét. Orosz Gergelyt az első mérkőzésen öt bekapott gól és 40 perc játékidőt követően lecserélték, a két győztes meccsen egyaránt 97%-kal védett. A New Jersey Titans 6-2-re verte a Danburyt, majd 7-3-ra és 4-1-re is legyőzte a Northeast Generalst. A három mérkőzés alatt Keresztes Levente két gólpasszal segítette csapatát.

Kanada, GMHL

A GMHL négyes döntőjében a Bradford Rattlers mindhárom csoportmérkőzését megnyerte (7-4, 5-3 valamint 11-2). A fináléban a csoport során 5-3-ra legyőzött Temiscaminggel találkozott és győzte le 7-0-ra, ezzel elhódítván a GMHL trófeáját, a Russel Cup-ot. Balázs Olivér a 11-2-es csoportmérkőzésen 94,4%-kal védte a Bradford Rattlers kapuját.